Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:45, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Judith napisał(a)
Haniu, misa jes świetna! I ma dobry brzeg dla solarnej fontanienki, która to fontanienka dopływa do brzegu przesuwana wiatrem.
Twoją misa (poza tym, że cudnej urody) ma niemal pionowe ścianki, zatem fontanna z niej nie wypłynie. Moja (tombakowa) jest płaskawa przy krawędzi i niestety - mimo zabezpieczenia rurkami - potrafi zawisnąć na krawędzi. Skutkiem tego jest wychlapanie całej wody na zewnątrz. Ostatnio dość mocno wiało i musiałam uzupełniać wodę dwa razy dziennie .


Nawet nie przyszło mi do głowy, że może być problem z wydmuchaniem fontanny. Dziękuję za ostrzeżenie. Posadziłam w pobliżu misy rośliny lubiące wilgoć, żeby ewentualnie podczas wymiany wody wylewać jej resztki pod rośliny. Zobaczymy jak to będzie funkcjonowało. Oby dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:53, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
TAR napisał(a)
Poprosze o namiary na misę. Szukam czegos tanszego niz cortenowe i czegos lepszego niz tombakowe, choc u mnie jako suche misy daja rade. Ale wody mi brakuje w ogrodzie.
To prawda figurki zakochanych, nieskonczonosci i jeszcze te slimaczki beda zawsze z Aprilka sie kojarzyc. Co tu bede sciemniac tez mam. Ja to typ sroczki Jednych zakochancow nawet w domu postawilam.


Misę nabyłam na portalu aukcyjnym na a pod nazwą palenisko ogrodowe Roma. Zrobiona jest naprawdę solidnie. Jest stabilna, a materiał się nie wygina pod ciężarem wody.

Zakochanymi zachwyciłam się u Joli od pierwszego wejrzenia. Bardzo lubię ten typ rzeźby. Miło się na nią patrzy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:55, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Basieksp napisał(a)
Śliczny jest
Jednego jaśminowca wczoraj trochę podcięłam ale jeszcze go poprawię, bo tak w locie go ciachnęłam, to co najbardziej wystawało na przejściu Za to powycinałam gałęzie pod świerkami. Już raz je wycinałam, na początku było mi tak jakoś, trochę szkoda, teraz coraz śmielej wycinam, wyżej, i też jest ok


Podkrzesanie świerków ułatwi komunikację i pozwoli na dosadzenie czegoś pod ich koroną. Ty lubisz takie leśne klimaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 18:31, 17 cze 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 40630
Obejrzałam!
Nie wiem co zacytować... wszystko za ładne

____________________
Juśka W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii (Mazury)
mrokasia 18:54, 17 cze 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 19115
Jakie ładne dodatki! Ta figurka w towarzystwie misy wygląda świetnie! Mam nadzieję, że fontanienka spełni Twoje oczekiwania. Ona działa tylko wtedy gdy pada na nią słońce.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
LIDKA 19:51, 17 cze 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 9029
A ja głupia kazałam w naszym palenisku wywiercić dziurę żeby woda nie stała.

Haniu świetnie wpasowałaś dodatki w piękne rabaty.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
TAR 20:39, 17 cze 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Lidziu wystarczy łatka basenowa podklejona od zewnetrznej strony i wpuszczenie w dziurke troche kleju poxipol do metalu. Gwarantuje, bedzie trzymac, u mnie juz tak ponad rok dziurki zasklepione
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:49, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Juzia napisał(a)
Obejrzałam!
Nie wiem co zacytować... wszystko za ładne



Mogę specjalnie dla Ciebie zrobić fotkę host pokrytych spadzią mszycową. Mają takie malownicze czarne zacieki. Chcesz? Przez kilkanaście dni mszyca grasowała na wiązie i tak się porobiło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
mrokasia napisał(a)
Jakie ładne dodatki! Ta figurka w towarzystwie misy wygląda świetnie! Mam nadzieję, że fontanienka spełni Twoje oczekiwania. Ona działa tylko wtedy gdy pada na nią słońce.


Latem słońce jest wysoko i to miejsce załapuje się na całodzienne nasłonecznienie. Wiosną, późną jesienią i zimą nie przewiduję używania fontanny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:53, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
LIDKA napisał(a)
A ja głupia kazałam w naszym palenisku wywiercić dziurę żeby woda nie stała.

Haniu świetnie wpasowałaś dodatki w piękne rabaty.



Magarka i Judith podzieliły się swoimi sposobami zasklepiania dziurek na dnie misy. Te "tombakowe" sprzedawane były z dziurką odpływową.

Dodatki dziękują za uznanie. Budzą miłe skojarzenia z darczyńcą i inspiratorkami.

Edit: czytam, że Tarcia podała już przepis na kolejny sposób załatania dziurki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies