Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

LIDKA 21:32, 01 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Sylwia, ja dopiero w trakcie zakładania ogrodu jestem. Natomiast dojrzewa do mnie myśl z jaką podzieliła się Milunia w ogrodzie z widokiem na rozlewisko. Ograniczyła gatunki do tych ulubionych. Dopasowała ogród pod siebie, żeby ją cieszył. Chyba pójdę w tą stronę właśnie - wybiorę to co mi się podoba najbardziej (ale nie wszystko), co jest mało obsługowe (chce mieć czas dla rodziny i części warzywnej, która mi przynosi większą frajdę). Dlatego też planuje kupić tylko to co będzie na liście, gdy już powstanie jej ostateczny spis.


Milunia mądra babka. W 3 ogrodzie w życiu też będziemy mądre. No i jej obecny ogród jest malutki.
Są tu jej stare wątki. Nie zawsze miała jak teraz. Doświadczenie i mądrośc przychodzą z czasem.

Jakbym przyszła na O wcześniej to bym uniknęła paru kosztownych błędów.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
lilarose 23:32, 01 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)


Kaśka, kurde... jakiej cyni? Nie mam cyni... Albo nawet to spisywanie nie wystarcza i już się gubię


a ciotunia Ci Queen Series nie wiezie?
I coś jeszcze ze stolycy zamówiłaś
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Rojodziejowa 23:57, 01 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
lilarose napisał(a)


a ciotunia Ci Queen Series nie wiezie?
I coś jeszcze ze stolycy zamówiłaś


No nie, w końcu jej nie wzięłam.

A ze stolycy, tom zampomniała!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 12:33, 02 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rojodziejowa napisał(a)
Czyli sporo z nas magazynuje informacje, tylko w różnej formie Już teraz muszę odgrzebywać informacje. Im póżniej się za to zabiorę, tym coężej będzie to zebrać.


Ja też spisuję! I to coraz bardziej, bo nagle się okazuje, że ktoś pyta o odmianę rośliny, której nazwa nie była dla mnie ważna.
Jesienią przepatrzyłam wszystkie doniczki, które przechowuję w ogrodzie (jednak nie trzeba się pozbywać wszystkiego od razu) i spisałam z nich odmiany, jeśli były - to producenta i cenę.
Ale ja spisuję analogowo, mam zeszyt (już/dopiero drugi), gdzie wrzucam plany, luźne pomysły, refleksje, wnioski, zakupy i stan posiadania na dany rok. Też opis sprawowania się róż. Refleksje i wnioski to np opis co z czym wyglądało fajnie (np tulipany) albo jakiego zestawienia nie powtarzać. I powiem Wam, że w kolejnym roku te zapiski robione na gorąco bardzo się przydają, bo to wszystko ulatuje.
Zdjęć i opisów wymagań nie zapisuję.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 13:25, 02 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)


No nie, w końcu jej nie wzięłam.

A ze stolycy, tom zampomniała!


no to ciekawe, bo sklep wybierałaś z uwagi na te cynie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Rojodziejowa 19:21, 02 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
lilarose napisał(a)


no to ciekawe, bo sklep wybierałaś z uwagi na te cynie


oj tam oj tam, a znalazły się inne cuda które cynie wyparły
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 19:22, 02 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
ALERT zakupowy

Fajna ławeczka z drewna eukaliptusa u Józka sporo przeceniona. Dostępna do wyczerpania zapasów.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 23:17, 02 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jak wrzuciłaś ławeczkę, to ja wrzucę link o tujach, może ktoś skorzysta, bo cena atrakcyjna:
https://www.olx.pl/d/oferta/tuja-brabant-tuje-30-40-cm-dostawa-gratis-CID628-IDSdauX.html?reason=extended_search_extended_distance

widzę, ze prawie po całej Polsce rozwożą

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 08:00, 03 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Mgduska napisał(a)

I powiem Wam, że w kolejnym roku te zapiski robione na gorąco bardzo się przydają, bo to wszystko ulatuje.
Zdjęć i opisów wymagań nie zapisuję.


No ulatuje i to dość szybko. Jak się nie zapisuje od razu, to dość mozolnie się to odgrzebuje
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 08:04, 03 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Kordina napisał(a)
Jak wrzuciłaś ławeczkę, to ja wrzucę link o tujach, może ktoś skorzysta, bo cena atrakcyjna:
https://www.olx.pl/d/oferta/tuja-brabant-tuje-30-40-cm-dostawa-gratis-CID628-IDSdauX.html?reason=extended_search_extended_distance

widzę, ze prawie po całej Polsce rozwożą


Ja już jestem zathujowana. Teraz jeśli już, to pójdę w żywopłociki z ligustru. Będzie odmiana i w sumie wizualnie taki drobno-listeczkowy mi się podoba.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies