Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

An_na 20:05, 05 lut 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Rojodziejowa napisał(a)


Dawno się z żadnego dzyndzla tak nie cieszyłam


Hahaha zrobiłaś mi wieczór
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Judith 20:16, 05 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10049
Rojodziejowa napisał(a)


Dawno się z żadnego dzyndzla tak nie cieszyłam

No grubo, Asia
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
klara_lala 20:33, 05 lut 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
Rojodziejowa napisał(a)
Aaaa!!! Mam pierwsze wykiełkowane nasionko papryki. Szok!
Widzicie dzyndzla?



Sprawa druga. Chłop nalega na domek narzędziowy. Ja się kłócić nie będę Ale tak szperam sobie i jakoś szczególnie dużo nie widzę planów zagospodarowania takiego miejsca. Może Wy coś w swoich zbiorach inspiracji macie?
Jak myślicie jaką powierzchnię powinien taki domek mieć, żeby pomieścić w nim:
Kosiarkę
Narzędzia
Stół z blatem roboczym
Miejsce na nawozy, mączki, itp.
Szpargały wszelakie ogrodnicze
Myślę, że donice, doniczusie mogą buc w części zadaszonej, niekoniecznie zamkniętej.


Udało się nie przypalić gratuluję pierwszego kiełka a.czy to jest jakaś różnica jak się je podkiełkuje i dopiero wsadzi do ziemi??
____________________
Klara Klara i ogród
Rojodziejowa 21:00, 05 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
klara_lala napisał(a)


Udało się nie przypalić gratuluję pierwszego kiełka a.czy to jest jakaś różnica jak się je podkiełkuje i dopiero wsadzi do ziemi??


Wiesz co, w przypadku papryki chciałam w zasadzie przetestować ten sposób, bo ona podobno długo wschodzi - do dwóch tygodni. To miało to kiełkowanie przyspieszyć. No i ten jeden się pospieszył mocno. W ziemi takiej temperatury, w jakiej papryczki ostre lubią kiełkować to ciężko uzyskać. Poza tym papryczki mają dość długi okres wegetacji i można się nie doczekać plonów. Ja jestem niecierpliwiec i chciałam wszystko szybko W zasadzie to bardziej traktuję jako eksperyment. Z pomidorami to jeszcze nie ruszam długo.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 21:10, 05 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Asiu dostrzegłam Twój spis ach! Co za spostrzegawczość :

https://zapiskiogrodoholiczki.blogspot.com/p/baza-roslin.html

i biorąc pod uwagę ilość dalii do wykopania na zimę i plany na domek ogrodnika, to Ty chyba potrzebujesz wielopiętrowy ??
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
An_na 21:17, 05 lut 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Kordina napisał(a)
Asiu dostrzegłam Twój spis ach! Co za spostrzegawczość :

https://zapiskiogrodoholiczki.blogspot.com/p/baza-roslin.html

i biorąc pod uwagę ilość dalii do wykopania na zimę i plany na domek ogrodnika, to Ty chyba potrzebujesz wielopiętrowy ??


Ilość dalii imponująca

Wielopiętrowy
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rojodziejowa 21:19, 05 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Spis dopiero uzupełniam, ale dalii może już nie będzie więcej

Hehe, nie wiem, czy dalie będę przechowywać w domku, czy na strychu, bo w domku może będzie za zimno? Strych jest chłodniejszy niż moja piwnica, może tam będzie lepiej. Jeszcze zobaczę, do przechowywanie mam trochę czasu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 21:47, 05 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
to wykopywanie dalii obrosło jakimś negatywnym mitem - w ogóle tego nie rozumiem. Przecież to jest jednorazowa akcja, trwa tyle, co koszenie trawnika. Oczywiście stres, czy się przechowają jakiś jest ale samo przechowywanie nie wymaga nie wiadomo, ile miejsca i jakichś ekstra wyimaginowanych warunków. Tekturowe pudło, kora i piwnica/strych/garaż, co kto ma. Cos tam zawsze po zimie wypadnie, większość przeżyje, trochę się dokupi ale kwiecia od lipca do listopada całe naręcza. Dwa bukiety na imieniny z ogrodu zamiast z kwiaciarni i koszt się zwróci. Plus własne pełne wazony, uznanie teściowej, zdjęcia bukietów na IG i samozachwyt
Dalie, to jest bardzo dobra inwestycja
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kordina 22:14, 05 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
No nie wiem czy wykopywanie, umieszczanie w pudełku, wynoszenie pięćdziesięciu kilku odmian dalii będzie trwało tyle co koszenie trawnika
Akurat ja mam problem z wykopywaniem (mam kilka) i miejscem do przechowywania
ale każdemu według potrzeb
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 22:16, 05 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Wykopywanie to nawet nie jest dla mnie straszne, tylko to przechowywanie. Co przetrwa i gdzie to dać, żeby miało odpowiednią temperaturę. Póki nię spróbuję, to się nie dowiem, czy to jest straszne
Z drugiej strony... niektóre dalie kupuję po 5/6zł to jak dwie cebulki fikuśnego tulipana, który kwitnie niewspółmiernie krótko i zazwyczaj nie powtarza kwitnienia.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies