Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Patrycja_KG_Lu 21:49, 31 sty 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dziewczyny tabelkowe, a Wy czerpiecie jeszcze frajdę z takich zakupów spontanicznych, czy juz tylko wg tabelek i rozpisek ?


Sylwia, ja dopiero w trakcie zakładania ogrodu jestem. Natomiast dojrzewa do mnie myśl z jaką podzieliła się Milunia w ogrodzie z widokiem na rozlewisko. Ograniczyła gatunki do tych ulubionych. Dopasowała ogród pod siebie, żeby ją cieszył. Chyba pójdę w tą stronę właśnie - wybiorę to co mi się podoba najbardziej (ale nie wszystko), co jest mało obsługowe (chce mieć czas dla rodziny i części warzywnej, która mi przynosi większą frajdę). Dlatego też planuje kupić tylko to co będzie na liście, gdy już powstanie jej ostateczny spis.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 22:08, 31 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
Wiolu, Dori, Lidko, Bożenko no właśnie w moim Bujo też mam zapiski, ale trochę tam, trochę w dokumentach w chmurze i tak w sumie nie ma jednego miejsca. A że ja lubię technologię, to stwierdziłam, że może mi się taka minibaza w postaci stronki przyda.


Sylwia, właśnie tak jak pisze Bożenka, ja spontanicznie kupuję, a potem próbuję to jakoś ogarnąć tabelkami

Judith zazdroszczę tak sprawnego białkowego! Mój jak to mówią jest jak przeglądarka, która ma za dużo otwartych kart

Kaśka, kurde... jakiej cyni? Nie mam cyni... Albo nawet to spisywanie nie wystarcza i już się gubię
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:11, 31 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
Kordina napisał(a)


Cena całkiem całkiem, online niedostępny niestety, zaledwie w kilku miastach bardziej na południu.


Byłam dziś przy okazji wyposażania dzieci w akcesoria narciarskie i okazuje się, że owszem są dostępne, ale nie wyłożone i będą je na sklep rzucać pod koniec tygodnia. Jest ich chyba 8 sztuk, więc jakbym się zdecydowała, to może mi nie wykupią od razu. Jednak mam obawy, czy to będzie wystarczająco sztywne...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:12, 31 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Sylwia, ja dopiero w trakcie zakładania ogrodu jestem. Natomiast dojrzewa do mnie myśl z jaką podzieliła się Milunia w ogrodzie z widokiem na rozlewisko. Ograniczyła gatunki do tych ulubionych. Dopasowała ogród pod siebie, żeby ją cieszył. Chyba pójdę w tą stronę właśnie - wybiorę to co mi się podoba najbardziej (ale nie wszystko), co jest mało obsługowe (chce mieć czas dla rodziny i części warzywnej, która mi przynosi większą frajdę). Dlatego też planuje kupić tylko to co będzie na liście, gdy już powstanie jej ostateczny spis.


To bardzo dobry plan! Ja też miałam ograniczać, jednak z kolei ze mną jest tak, że ja lubię nowe wyzwania i eksperymenty, doczytywania, doszkalanie i bardzo mnie ciągnie w stronę florystyki. Dlatego lista rzeczy, które podobają mi się najbardziej jest coraz dłuższa
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 09:26, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Ja też lubię eksperymentować Powoli klaruje mi się lista roślin z którymi najbardziej mi po drodze, sporo się nie sprawdziło. Mam swoich ulubieńców, ale nie przeszkadza mi to wyszukiwać co jakiś czas nowe chciejstwa do wypróbowania.

Joasiu, rabaty koniecznie musisz poszerzyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 10:32, 01 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
antracyt napisał(a)
Ja też lubię eksperymentować Powoli klaruje mi się lista roślin z którymi najbardziej mi po drodze, sporo się nie sprawdziło. Mam swoich ulubieńców, ale nie przeszkadza mi to wyszukiwać co jakiś czas nowe chciejstwa do wypróbowania.

Joasiu, rabaty koniecznie musisz poszerzyć

Jasna sprawa!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dorii 13:01, 01 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Muszę wam dziewczyny podziękować za inspirację :⁠-⁠D Sama nie koniecznie mam potrzebę katalogowania swych zbiorów roślinnych ale skoro tyle osób to robi to chyba coś w tym jest. Na razie się nie przyznam co mam w planach ale jak się uda zrealizować to się podzielę :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 13:12, 01 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
Dorii napisał(a)
Muszę wam dziewczyny podziękować za inspirację :⁠-⁠D Sama nie koniecznie mam potrzebę katalogowania swych zbiorów roślinnych ale skoro tyle osób to robi to chyba coś w tym jest. Na razie się nie przyznam co mam w planach ale jak się uda zrealizować to się podzielę :⁠-⁠D



Ooo, to jestem bardzo ciekawa!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 13:24, 01 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Widzę znajome obrazki z tabelkami
Parę lat temu też sobie robiłam bazy danych. Zdjęcie, opis, niezbędne czynności pielęgnacyjne do wykonania i czy były/oraz kiedy były wykonane. Niestety przy moim tempie zakupowym okazało się, że nie ogarniam. Nie zdążam notować, już nie miałabym zupełnie czasu na grzebanie w ziemi. Pozostał notatnik, trzeci już, w którym notuję co i gdzie kupiłam, i gdzie jest. Tak żeby się połapać w odmianach, szczególnie do czasu, kiedy nazwa wbije się do głowy
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rojodziejowa 13:38, 01 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
Czyli sporo z nas magazynuje informacje, tylko w różnej formie Już teraz muszę odgrzebywać informacje. Im póżniej się za to zabiorę, tym coężej będzie to zebrać.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies