Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 20:57, 29 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
lilarose napisał(a)

w ogóle sie nad nią nie lituj, ta kobieta ma hektary do obsadzenia

Jakby zahaczyć o sąsiednią działkę taty, to pół hektara byłoby do obsadzenia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 20:59, 29 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
lilarose napisał(a)
Dziewczęta, Asia ma kupę energii i zapału - na pewno będzie miała pięknie. Powinna tylko nawiązać kontakt z jakimś punktem sprzedazy, gdzie mogłyby wstawiać nadmiary swoich cudnych bukietów


Jeszcze nie „czuję” dalii i na własnej skórze nie poznałam ich możliwości. Jeśli nie „przerobię”, to w sumie myślałam, że ogłoszenie można by jakieś dać.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 21:27, 29 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Rojodziejowa napisał(a)
A wiecie co? Na FB na grupie pomidorowej sieją pomidorki po jednym ziarenku do przezroczystych, plastikowych kubków na piwo. Sypią ziemi wtedy tylko do połowy. Jak liście właściwie już się pojawią jedynie dosypują ziemi. Kluczem tu są te przezroczyste kubeczki. Ja dopiero niedawno wpadłam na to, że idealnie się nadają kubeczki po koktailowych z Biedry albo Lidla, więc kolejną rzecz będę magazynować

Na razie u mnie dziś pomidorowa akcja.

Teraz czekam aż ziemia osiągnie temperaturę zbliżoną do pokojowej i coby Magarek nie dostał zawalu w końcu dalie powsadzam w doniczki


Z tego co wiem to owe rozwiazanie ma swoje plusy i minusy. O plusach napisałaś. Z minusów to jak się pikuje takiego pomidorka i trafia do nowej ziemi to ma dostawę kolejnych składników odżywczych. Przy dosypywaniu ziemi do kubeczków po piwie (będzie jej tylko trochę) może być za mało i trzeba bedzie włączyć sztuczne nawożenie. Czytałam też, że niekorzystnie jest gdy korzonki pomidora są wystawiane na światło dzienne, lepiej gdy mają czarną doniczkę. Niemniej sposób ciekawy, sporo osób go używa i sobie chwali. Ja z braku wystarczającej liczby doniczek część pomidorów w tym roku, papryk w innym sezonie, siałam do obciętych butelek po wodzie mineralnej (dziurki od spodu zrobione rozgrzanym śrubokrętem). Roślinki dały radę mimo dostępu słońca do korzeni. Te pojemniczki po pomidorach koktajlowych zabierają dużo miejsca. To takie miniwiadereczka wręcz. Siałam do nich rozsadę arbuza i cukinii.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 21:53, 29 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Patrycja, o te mniejsze kubeczki mi chodziło. One są trochę mniejsze niż kubki na piwo.

Jednak trochę tej ziemi do kubka wchodzi. Jeśli zasypany był np do połowy, to wchodzi minimum drugie tyle ziemi. No ale kwestia docierania światła to faktycznie jest jakiś minus.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 22:00, 29 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Rojodziejowa napisał(a)


Ale nie widzisz wtedy co się dzieje w karpach. Możesz sobie przenieść chorobę nawet tnąc kwiaty

Oglądałam filmik gdzie dziewczyna tłumaczy jak poznać tą chorobę bez wykopywania.
Dezynfekcja musiałabym wejść w nawyk gdy ma się dalie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Agatorek 00:11, 30 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Rojodziejowa napisał(a)


Jeszcze nie „czuję” dalii i na własnej skórze nie poznałam ich możliwości. Jeśli nie „przerobię”, to w sumie myślałam, że ogłoszenie można by jakieś dać.


Tutaj na forum

Kciuki trzymam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:15, 30 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Asia, czytam, że nowe dalie odbierasz
Nie wiem czy się bardziej martwić o Twoją kondycję psychiczną czy fizyczną w kontekście kolejnych słodkich bulwek
I pytanie: czy okoliczne dyskonty wiedzą o Twoim "hobby" i mają odpowiednią ilość wiaderek przygotowaną?
Niezależnie od wszystkiego - jestem z Tobą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 00:40, 30 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Magara napisał(a)
Asia, czytam, że nowe dalie odbierasz
Nie wiem czy się bardziej martwić o Twoją kondycję psychiczną czy fizyczną w kontekście kolejnych słodkich bulwek (...)

Magara - ha, ha, ha
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Makao 07:05, 30 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Chyba przegapiłam gdzieś czytając wpisy
- po co Ci tyle tych wiader/donic?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
olciamanolcia 07:13, 30 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7195
Magara napisał(a)
Asia, czytam, że nowe dalie odbierasz
Nie wiem czy się bardziej martwić o Twoją kondycję psychiczną czy fizyczną w kontekście kolejnych słodkich bulwek

Niezależnie od wszystkiego - jestem z Tobą



Nie zapomnijmy , że Joanna ma jeszcze full piwonii


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies