Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 19:36, 07 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Chodzi mi po głowie taki trochę leśny zakątek, rozproszone światło, roślinki o luźnym pokroju... taka wizja niesprecyzowana jeszcze. Słońce tam jest do godzin popołudniowych, a jak brzozy podrosną to tylko rano.
Hosty mogą być. Mam już jakieś zwykłe, ale rosną w przechowalniku. Podobają mi się w takich miejscach paprocie. No i byliny i cebulowe. Mam tylko problem, żeby zgrać to wszystko, żeby tam coś zawsze jedno po drugim kwitło.
Hortki odpadają, mam ich już sporo i to nie byłby ten klimat

Taki wózeczek sobie sprawię. Sprawa wrażenie wygodniejszego niż taczka. No i ja też ciągle jestem ta "pokonana"
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
patrycja 21:30, 07 mar 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Ok, dzięki
____________________
Patrycja mój ogródek
Ewik 22:56, 07 mar 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Nie myślałaś , żeby dać taką typowo brzozową z trawami , rozchodnikami i jeżówkami . Niby wielu to ma ale zawsze wygląda ślicznie , hosty jak najbardziej do tego mogą być .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
lindsay80 17:03, 08 mar 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Hosty i chyba paprocie na brzozowej ma Siakowa, oprócz tego dużo kul bukszpanowych, bo zimą by tam pusto było.

A ja jeszcze proponuję seslerie i rozchodniki - rośliny typowo na suche miejsca.
____________________
Tu ma być ogród :)
mirkaka 18:15, 08 mar 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Mam też plany taki teren pod brzozami w tym roku czymś obsadzić,ewentualnie obsiać.
Myślę nad nim już kilka lat, nie chcę tam podlewać, chcę żeby samo rosło.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
_Martini_ 19:40, 08 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ewik napisał(a)
Nie myślałaś , żeby dać taką typowo brzozową z trawami , rozchodnikami i jeżówkami . Niby wielu to ma ale zawsze wygląda ślicznie , hosty jak najbardziej do tego mogą być .

Tak, mogą być też trawy. Ale żeby miały inne źdźbła niż np. stipa, nie takie lekkie, cienkie. Jeżówki mam w innym miejscu, ale pomyślę, może i tu.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:43, 08 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
lindsay80 napisał(a)
Hosty i chyba paprocie na brzozowej ma Siakowa, oprócz tego dużo kul bukszpanowych, bo zimą by tam pusto było.

A ja jeszcze proponuję seslerie i rozchodniki - rośliny typowo na suche miejsca.

Do Siaki zaglądam czasem, muszę poszperać zatem za inspiracją. Dzięki za namiary.
A wiesz, ja nie lubię rozchodników, a raczej ich liści.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:45, 08 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
mirkaka napisał(a)
Mam też plany taki teren pod brzozami w tym roku czymś obsadzić,ewentualnie obsiać.
Myślę nad nim już kilka lat, nie chcę tam podlewać, chcę żeby samo rosło.

No to ciekawe jak ostatecznie będą wyglądać te nasze miejsca i czy będą podobne Ja tam mogę podlewać, latem mam czas Ale jak Ty nie chcesz, to właśnie Edyta wyżej napisała, że rozchodniki nadają się na takie suche miejsca.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:47, 08 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
A mnie właśnie olśniło, że mam jeszcze jedno zacienione miejsce do zagospodarowania. A raczej do poprawki. Na pewno wyrzucam ostatecznie trzmielinę. Nie podoba mi się i nie komponuje z resztą. Tym razem eM nie będzie miał nic do gadania. I tu pytanie: czy mogę coś wsadzić między barwinka?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Iwk4 17:39, 09 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mirkaka napisał(a)
Mam też plany taki teren pod brzozami w tym roku czymś obsadzić,ewentualnie obsiać.
Myślę nad nim już kilka lat, nie chcę tam podlewać, chcę żeby samo rosło.

Czyściec świetnie sobie daje radę. I kocimiętka. I bergenia. Rozchodniki też
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies