Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 16:56, 02 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Cześć dziewczyny! Budzę się z zimowego snu Co kilka dni zaglądam do ogrodu sprawdzić jak się miewają moje roślinki. Wiosenne cebulowe wystawiły łebki, więc mam nadzieję, że te mrozy nie zrobiły im krzywdy. Wtedy się chyba zaryczę. Ciekawe też dlaczego tulipany znowu szybciej się pokazały niż krokusy, których nawet jeszcze nie widać. Martwi mnie to, że nie przykryłam rododendronów.
Jeszcze w styczniu podcięłam brzozy płaczące i niektóre powojniki.
Najbardziej jednak czekam i przebieram nóżkami na nowości umnie, czyli oczywiście różyczki
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Wiolka5_7 20:30, 02 mar 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Witaj Martynko!

Pospacerowałam dzisiaj po twoim ogrodzie i bardzo mi się u ciebie podoba Pieknie masz Będę zaglądać

Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasja83 13:27, 05 mar 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
_Martini_ napisał(a)
Cześć dziewczyny! Budzę się z zimowego snu Co kilka dni zaglądam do ogrodu sprawdzić jak się miewają moje roślinki. Wiosenne cebulowe wystawiły łebki, więc mam nadzieję, że te mrozy nie zrobiły im krzywdy. Wtedy się chyba zaryczę. Ciekawe też dlaczego tulipany znowu szybciej się pokazały niż krokusy, których nawet jeszcze nie widać. Martwi mnie to, że nie przykryłam rododendronów.
Jeszcze w styczniu podcięłam brzozy płaczące i niektóre powojniki.
Najbardziej jednak czekam i przebieram nóżkami na nowości umnie, czyli oczywiście różyczki

Ja też się budzę z zimowego snu...liczę już na wiosnę!!Narazie napędzam ją troszkę do domu-ale w ogrodzie też by się przydała
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
_Martini_ 15:08, 05 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Wiolka5_7 napisał(a)
Witaj Martynko!

Pospacerowałam dzisiaj po twoim ogrodzie i bardzo mi się u ciebie podoba Pieknie masz Będę zaglądać

Pozdrawiam

Witaj Wiolka! Dziękuję za miłe słowa.
Macham!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 15:11, 05 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
kasja83 napisał(a)

Ja też się budzę z zimowego snu...liczę już na wiosnę!!Narazie napędzam ją troszkę do domu-ale w ogrodzie też by się przydała

Nooo, ja też zaopatrzyłam się w roślinki do domu (jeśli o to Tobie chodziło) Kupiłam piękne, dorodne bluszcze, no i żonkile. Zdecydowanie bardziej wolę te cięte w bukietach, bo te z cebulek to jakieś wiechcie długie pokraczne rosną, a kwiat mały.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 21:04, 06 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziewczyny, wraca u mnie temat rabaty bylinowo-brzozowej. No dobra, jedyne co wiem na pewno to trzy brzozy. Chciałabym, żeby dla odmiany zamiast róż były tam jakieś bylinki, ale kompletnie sobie z nimi nie radzę. Podobają mi się paprocie, hosty... ale stanowisko zbyt jasne dla nich. Na razie mam tam sporo orlików, zawilce, jarzmianki i ciemierniki, ale to raczej twórczy chaos.
Proszę, doradźcie coś, żeby rabata nie była pół sezonu pusta. Co będzie się ładnie komponowało z brzozami i wytrzyma ich konkurencję o wodę?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
patrycja 21:16, 06 mar 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Hej Martynko

Czy ogrodniczy Miskant jest czynny?
____________________
Patrycja mój ogródek
_Martini_ 21:25, 06 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Hej!
W zasadzie to nie wiem. Robili tam "przemeblowanie" i utwardzali nawierzchnię. Spróbuję w tygodniu podjechać. Mam nadzieję na bogatą ofertę
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 16:02, 07 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kiedy ścinamy trawy? Chodzi mi o śmiałka, miskanta i rozplenicę.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
mira 18:47, 07 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
_Martini_ napisał(a)
Dziewczyny, wraca u mnie temat rabaty bylinowo-brzozowej. No dobra, jedyne co wiem na pewno to trzy brzozy. Chciałabym, żeby dla odmiany zamiast róż były tam jakieś bylinki, ale kompletnie sobie z nimi nie radzę. Podobają mi się paprocie, hosty... ale stanowisko zbyt jasne dla nich. Na razie mam tam sporo orlików, zawilce, jarzmianki i ciemierniki, ale to raczej twórczy chaos.
Proszę, doradźcie coś, żeby rabata nie była pół sezonu pusta. Co będ
zie się ładnie komponowało z brzozami i wytrzyma ich konkurencję o wodę?
y

No to dobre to ostatnie zdanie - a jaki klimat chcesz uzyskać
widziałam pod brzozami całe łany host i hortensji anabell - wiem że brzozy - a podleawsz tam czy tam strasznie sucho?

co tam wytrzyma pewnie róże nie koniecznie choć ? jaka jest gleba

wpadłam na szybko o wózeczku - u mnie się sprawdza ale ja mam płasko, może przy nierównym terenie być przewrotny, oczywiście taczki ale jak dwóch ogrodników bije się o taczki to zawsze jest coś dla pokonanego - u mnie potrzebne , można kupić w każdym większym centrum ogrodniczym albo w tych marketach co ogród mają

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies