Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 07:40, 04 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)


No dzisiaj..., jak mnie w domu nie ma


Taki los
pamiętam jak któregoś lata, prawie co tydzień, w weekend padał deszcz, a w tygodniu była piękna pogoda. Cieszyłam się wtedy że na macierzyńskim jestem

Helen napisał(a)

Ile razy ja już to słyszałam, że po co się pytam jak i tak zrobię po swojemu


I tak najtrudniejsze zadanie przede mną: nakłonić go do przełożenia kilku krawężników....

TAR napisał(a)
Asia to masz zdrowego dzieciaka. Moi nowi sasiedzi maja synow w wieku 13 i 18 lat. Nie opuszczaja domu tylko ciagle graja na kompie. Latem wygladali jak albinosy i do tego powykrzywiane jak paragrafy. Nawet psa na spacer nie wezma. Tak wiec kochana powinnas sie cieszyc, ze masz takie zdrowe i jednak normalne dziecie


Przed konsolami bronię się rękami i nogami, mimo że temat co jakiś czas wraca. Ale i za to przed telewizorem/telefonem za dużo siedzą.
Tym niemniej, faktycznie wydaje mi się, że jest jeszcze nieźle.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:20, 04 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


Hmm, a nie mogłabyś po prostu posadzić "czegoś" odwracającego uwagę od tej rabaty hamakowej? Ona jest bardzo wyeksponowana.

Kompletnie nie znając na żywo Twojego ogrodu walę w ciemno trzy propozycje. Tam gdzie strzałki jakieś ciekawe solitery lub rabaty. Albo powiekszyć rabatę spod płotu i posadzić tam coś kolumnowego. Trochę zmniejszyłoby to rozmiar hamakowej i jej ekspozycję.



Teraz widzę jeszcze czwartą możliwość. Powiększenie rabaty przy domu, tej południowej


[zacierając łapki na ciekawą dyskusję]

Ewciu (i Ewciu) - widzę że bez szerszego kontekstu się nie obejdzie.

Taki był plan pierwotny:


Taki jest stan obecny:


Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić (oprócz wiecie, takich drobnych spraw jak naprawa rozsypującego się tarasu czy zrobienie ogrodzenia, które nie będzie przynosiło nam wstydu) jest zasłonięcie widoku z naszych drzwi tarasowych na podjazd sąsiadów:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:50, 04 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gdyby zrobić tą ściankę zgodnie z pierwotnym pomysłem, faktycznie można by było poszerzyć rabatę południową do wysokości tej ścianki.
Ale przyglądając się tej ściance z różnych stron, dochodzę do wniosku, że nie będzie dobrze wyglądała. Taka... kolubryna w samym środku.



____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 08:57, 04 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
mnie tez nie bardzo podoba sie w tym miejscu scianka. A moze by tak w lini ogrodzenia na rabacie przed samymi cisami zrobic scianke z woda z kilkoma wylewkami . Podjazd zakryje i poplumka. Ukryta wsrod roslin bylaby niezlym akcentem.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 08:58, 04 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zatem aktualna wersja jest taka, żeby cofnąć ją pod samą tuję, jak się da, nie robić jej w formie żywopłotu, jak pierwotnie planowałam, tylko zwykłej, białej, murowanej ściany.


poszerzenie tej rabaty jest możliwe, tylko wtedy problemem będzie wygodna komunikacja. w każdym razie na pewno muszę najpierw postawić tą ściankę, a dopiero potem myśleć o ewentualnym poszerzaniu rabaty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:00, 04 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W sprawie tej drugiej rabatki to mnie wyczaiłaś, bo też zaczęłam o tym myśleć, tylko mężowi jeszcze o tym nie wspomniałam. niech się chłopina nie stresuje na zapas

i tym sposobem aktualny plan wygląda następująco:

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:01, 04 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
mnie tez nie bardzo podoba sie w tym miejscu scianka. A moze by tak w lini ogrodzenia na rabacie przed samymi cisami zrobic scianke z woda z kilkoma wylewkami . Podjazd zakryje i poplumka. Ukryta wsrod roslin bylaby niezlym akcentem.


Tarciu, tam przejście musi być. I to wygodne, bo jest często używane
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
HannaR 12:43, 04 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Asiu, ja też nie widzę tam też tej ścianki.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
makadamia 13:02, 04 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ale że w ogóle?

to jak zakryć ten widok i jednocześnie zostawić przejście?


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 13:03, 04 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


Dorzucę jeszcze swoje 3 grosze

Robinia na dodatek jeszcze wypuszcza odrosty jeśli się ją tnie. Mam ich teraz mnóstwo. Nawet w odległości 2 metrów od drzewa.

(...)


Ewo - Ando, ta robinia (Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera' - o niej mowa) jest zazwyczaj szczepiona i dobrze posadzona nie wypuszcza odrostów. Z nią jest tylko kłopot, że trzeba umieć ją zaszczepić, żeby nie uschła po 4 latach.


Jest jeszcze robinia (Robinia pseudoacacia 'Frisia') - mają dziewczyny na Forum, nic nie piszą o odrostach.

Robinia akacjowa gatunek - o niej najlepiej tutaj


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies