Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 12:49, 05 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No cóż, to samo miałam napisać Zawsze druga...
edit: A może by tak, jeśli chodzi o furtkę, zostawić jej wysokość, tylko żeby była wypełniona, myślę, że pełna furtka już by sporo zmieniła. Czy nie? Bo ja u Ciebie JESZCZE nie byłam


Podobnie jak ja u Ciebie - koniecznie musimy to zmienić

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 12:53, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Tak to mniej więcej widzę





Z tarasu furtki nie widać. Przejście do furtki jest ukryte. Za ścianką masz miejsce na zbiorniki itp.
I nawet jeśli będziesz chciała, to nad tym tarasem będziesz mogła zrobić fajną pergolę po całości. Taras nie wydaje mi się duży, 3x3, 3x2?

Rabata też aż taka wielka nie będzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 12:58, 05 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7629
Asia to nie tak, ze ja nie widze przyszlosci, wiem ze tam rosna cisy i docelowo zaslonia podjazd. Wode li tylko dla przyjemnosci a ze troche by sie zaslonilo to wartosc dodana tylko ze scianke wody proponowalam z uporzadkowaniem i ujednoliceniem wyższego pietra drzew.
Ale to jest jakby moje chciejstwo, ktorego u siebie nie mam mozliwosci wykonac, bo u mnie ogrodzenie i rabaty schodza w dol do zewnatrz. Terchnicznie nie ma jak.

Ja bede meza przekonywac zeby sciezke trawiasta usunac i poglebic rabate ale juz znam argument na nie: przeciez sprzedajemy wiec po co. No i witki mi wtedy opadaja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 13:00, 05 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny, piszecie, że furtka się schowa w zieleni. nie ma szans
można by było na to liczyć, gdyby ona była gdzieś z boku, widziana z ukosa.
ale ona jest centralnie na wprost moich drzwi tarasowych i jest z niej doskonały widok na cały taras i wnętrze domu.
drugi powód jest taki, że zieleń jest ciemna i nieoświetlona, a na podjazd rodziców po południu pada słońce i pięknie się odbija.
i zgodnie z prawami optyki - to co jasne i oświetlone dużo bardziej rzuca się w oczy niż ciemne i zacienione.
popatrzcie jeszcze raz na to zdjęcie.

Naprawdę uważacie, że jakakolwiek ilość zieleni sprawi, że to co widać po środku przestanie się rzucać w oczy?

Narysowałam zwykły żywopłot po obu stronach furtki, pergolę i krzewy i nic nie pomogły na furtkę. Pomoże coś, co tą furtkę po prostu zasłoni.

Hania wymyśliła krzaczek i przesuniętą ścieżkę - to będzie dobrze wyglądać pod warunkiem, że zniknie wielka tuja; ale jak wtedy zasłonić beczki na deszczówkę?

ja wymyśliłam ściankę która zasłoni jedno i drugie

trzecia opcja - przebudowa połowy ogrodzenia, w tym furtki. nawet nie wiem, jak by się za to zabrać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:05, 05 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
Asia to nie tak, ze ja nie widze przyszlosci, wiem ze tam rosna cisy i docelowo zaslonia podjazd. Wode li tylko dla przyjemnosci a ze troche by sie zaslonilo to wartosc dodana tylko ze scianke wody proponowalam z uporzadkowaniem i ujednoliceniem wyższego pietra drzew.
Ale to jest jakby moje chciejstwo, ktorego u siebie nie mam mozliwosci wykonac, bo u mnie ogrodzenie i rabaty schodza w dol do zewnatrz. Terchnicznie nie ma jak.

Ja bede meza przekonywac zeby sciezke trawiasta usunac i poglebic rabate ale juz znam argument na nie: przeciez sprzedajemy wiec po co. No i witki mi wtedy opadaja.


Trudno odmówić mu racji

Temat ujednolicenia wyższego piętra powraca. Zdaje się że Poppy też o tym napomknęła. Najbardziej by mi to pasowało zrobić to po stronie rodziców. Co prawda z moim tatą dyskutuje się jeszcze gorzej niż ze mną ale spróbuję
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 13:09, 05 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7629
makadamia napisał(a)


trzecia opcja - przebudowa połowy ogrodzenia, w tym furtki. nawet nie wiem, jak by się za to zabrać


osobiscie poszłabym w te trzecia opcje, we mnie scianka na sciance nie budzi entuzjazmu, zasloniecie innym krzaczkiem tez nie do konca sie sprawdzi, pergola zapewne tez nie. wiec czy postawisz scianke i jednak udziwnisz czy zrobisz ogrodzenie na pelne na jedno wyjdzie. przy czym ogrodzenie mozesz latwo wytlumaczyc zrobieniem sobie tla i nie zagraceniem przestrzeni. Przy robieniu ogrodzenia furtke mozna wymienic na pełna np. drewniana na ramie bedzie pasowac do reszty elementow drewnianych. a zamiast przesel domurowac cegle.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 13:14, 05 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Tak to mniej więcej widzę



Z tarasu furtki nie widać. Przejście do furtki jest ukryte. Za ścianką masz miejsce na zbiorniki itp.
I nawet jeśli będziesz chciała, to nad tym tarasem będziesz mogła zrobić fajną pergolę po całości. Taras nie wydaje mi się duży, 3x3, 3x2?

Rabata też aż taka wielka nie będzie.


Jaki piękny rysunek!

Wiesz, w tej konfiguracji to nie sama ściana by dobrze wyglądała, tylko to ciurkadełko, na które namawia mnie Tar.

Ewciu, muszę nad tym dłużej pomyśleć i dokładniej rozrysować.
Widzę tu kilka drobniejszych kwestii technicznych, które by trzeba było omówić, ale w tej chwili jeszcze za dużo się dzieje na wątku. Znowu wypłynął temat wycinki wszystkich krzaczorów, łącznie z wielką tują
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:19, 05 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


osobiscie poszłabym w te trzecia opcje, we mnie scianka na sciance nie budzi entuzjazmu, zasloniecie innym krzaczkiem tez nie do konca sie sprawdzi, pergola zapewne tez nie. wiec czy postawisz scianke i jednak udziwnisz czy zrobisz ogrodzenie na pelne na jedno wyjdzie. przy czym ogrodzenie mozesz latwo wytlumaczyc zrobieniem sobie tla i nie zagraceniem przestrzeni. Przy robieniu ogrodzenia furtke mozna wymienic na pełna np. drewniana na ramie bedzie pasowac do reszty elementow drewnianych. a zamiast przesel domurowac cegle.


teoretycznie masz rację.
praktycznie, ta opcja zawsze wydawała mi się tak nierealna, że nawet nie podejmowałam tego tematu.
ale skoro i tak mam rozmówić się z tatą odnośnie nasadzeń po jego stronie ogrodzenia, to mogę i o ogrodzeniu.



jakby przerabiać ogrodzenie, to i furtkę można by było zrobić w innym miejscu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 13:20, 05 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42289
Asia, ja tak z praktycznego punktu zapytam , czy jesteś pewna ze chodzenie zygzakiem do furtki nie będzie wkurzać ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 13:23, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Ach, a to nie miało być ciurkadełko, ta ścianka? Myślałam, że tak

Rozrysuj to z realnymi wymiarami, bo zdjęcia jednak przekłamują perspektywę. Są takie kupne ścianki wodne z metalu z korytkiem u dołu. Gdybyś miała ściankę cisową w plecach, to nie musiałabyś nic murować

To jeszcze z perspektywy wejścia

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies