Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 21:09, 05 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
deszczowymaj napisał(a)


lekki labirynt się tworzy

..po (buteleczce) wina chyba nie byłabym w stanie trafić do furtki

ps..Ewuś wybacz




tylko pierwsze trzy razy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 21:13, 05 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
makadamia napisał(a)


Agresywny wizualnie?! Rozłożyłaś mnie na łopatki


Asia, bo ni z gruszki, ni z pietruszki, wyskakuje nagle w spójnej wizualnie przestrzeni jakiś obcy kanciasty byt. Mnie się bardzo to przejście do dziadka podoba. Jest klimatyczne.

Nie byłam w Twoim ogrodzie, znam go jedynie ze zdjęć- i ta geometryczna bryła mocno mi zgrzyta w tym miejscu. To nie będzie przecież malutki murek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 21:14, 05 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
makadamia napisał(a)


Ależ skąd, miałabym za wiele do roboty, gdybym chciała zabić wszystkich, którzy to proponują. W tym siebie

Nie wiem gdzie mogłabym taką beczkę zakopać: trawnika nie będę niszczyć, a jak zakopię pod rabatą, to żadnych krzewów czy drzew na niej nie posadzę.
Chyba że dałoby się pod tym terenem utwardzonym między ścianką a tarasem.


Da się tak daleko od rynny?

Oczywiście, że się da tak daleko. Ja mam wkopane beczki chyba 5-7 metrów od rynny. Przyjechała taka mała kopareczka, pół godziny i wszystko było wykopane, rurki położone , zasypane z powrotem. Naprawdę czysta robota. U mojej koleżanki jej eM kopał sam w trawniku, rozkładał folie aby nie brudzić trawnika ziemią, tak też można
Pod tym terenem utwardzonym to bardzo dobry pomysł
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Pszczelarnia 22:25, 05 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Dziewczyny,







Nie daje mi to spokoju:

postulowałam bez pergoli. I nie kule bukszpanowe, które podkreślają tylko coś smukłego miękkiego, fonatnnowego - np. taki miskant ML - mogły się lekko odchylić na przejście.

Dereń IH posadzony też wyjdzie na ścieżkę, przejście będzie ale nie oczywiste.

Te kuleczki, co tam masz tylko akcentują.

I wcale nie upieram się (pisałam wyżej), że tuje trzeba wyciąć. Po prawej masz jabłonkę? Dobra byłaby huphenensis albo transitoria i problem z głowy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
inka74 02:05, 06 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Czy od strony rodziców tu gdzie na pomarańczowo dałoby się coś posadzić? Filet, twoja pionowa jabłonka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 06:18, 06 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42030
Ja proponuje położyć na czas jakiś np kilka skrzynek żeby się przekonać czy nie będzie wkurzać omijanie w drodze do furtki....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 07:23, 06 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
deszczowymaj napisał(a)


lekki labirynt się tworzy

..po (buteleczce) wina chyba nie byłabym w stanie trafić do furtki

ps..Ewuś wybacz


Hehe, to Ty słaba zawodniczka jesteś

Myślę, że dzieciom to by się spodobało

A tak na poważnie, to ja Asię rozumiem z potrzebą zasłony. Gdyby moja mama mieszkała tak blisko mnie, to bym sobie chyba wszystkie okna po jej stronie zamurowała
Po drugie to klepisko pod tują należy jakoś osłonić, bo skoro tam planowany jest taras, to nie będzie wyglądało estetycznie z takim kątem zaraz obok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 07:50, 06 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Asia, bo ni z gruszki, ni z pietruszki, wyskakuje nagle w spójnej wizualnie przestrzeni jakiś obcy kanciasty byt. Mnie się bardzo to przejście do dziadka podoba. Jest klimatyczne.

Nie byłam w Twoim ogrodzie, znam go jedynie ze zdjęć- i ta geometryczna bryła mocno mi zgrzyta w tym miejscu. To nie będzie przecież malutki murek.


Haniu, bo patrzysz na stan obecny, na tą ścieżkę, taras i kominek, które nie pasują do ścianki.
Ale jak je przerobię, to będą pasowały

Przemyśliwuję intensywnie wszystkie Wasze uwagi i nawet wymyśliłam sposób na furtkę, ale to nadal nie to. Naprzeciwko zejścia z tarasu potrzebuję mocnego zamknięcia widoku. Normalnie byłaby tam rabata ale ze względu na furtkę i komunikację nie może być. Więc ta ścianka jest mi potrzebna żeby zamknąć widok. Żaden pojedynczy krzaczek tego nie załatwi.
Kwestią do uzgodnienia pozostaje, czy "ściana" ma być murowana, czy cisowa, czy ma na niej być ciurkadełko, ławeczka czy jakieś nasadzenia.
I umiejscowienie ściany tak, żeby nie wychodziła na środek ogrodu i nie blokowała osi bocznej.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:51, 06 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


Hehe, to Ty słaba zawodniczka jesteś

Myślę, że dzieciom to by się spodobało

A tak na poważnie, to ja Asię rozumiem z potrzebą zasłony. Gdyby moja mama mieszkała tak blisko mnie, to bym sobie chyba wszystkie okna po jej stronie zamurowała
Po drugie to klepisko pod tują należy jakoś osłonić, bo skoro tam planowany jest taras, to nie będzie wyglądało estetycznie z takim kątem zaraz obok.


Ewciu, "rozumiesz Józefa"
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:51, 06 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)
Ja proponuje położyć na czas jakiś np kilka skrzynek żeby się przekonać czy nie będzie wkurzać omijanie w drodze do furtki....


To jest dobry pomysł
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies