Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Gosiek33 08:19, 07 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
makadamia napisał(a)


W każdym razie: każdy, kto proponuje wycięcie wszystkiego i zrobienie żywopłotu po całości, zobowiązany jest przedstawić propozycję rozwiązania problemu z deszczówką

To jest jeden z dwóch powodów, dla których odpuściłam wycinanie tej tui i cisa pod nią



Nie proponuję wycięcia, za to zasłonięcie beczek czy inszości już tak


dana1s napisał(a)
No to teraz dzisiejsze efekty prac.
Rano M obudował kompostownik. Jestem bardzo zadowolona, wreszcie nie straszy jego zawartość





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anna_grreen 08:44, 07 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Świetny ten kompostownik. Ja mam jednokomorowy i to dużo utrudnia.I chyba lepszy jes właśnie taki zabudowany, mój jest mocno ażurowy. Muszę namówić M żeby dorobił przynajmniej drugą część. Pozdrawiam i zapraszam do siebie
____________________
Anna Na zakręcie
mikina34 10:11, 07 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)

Zwykłą kwiecistą. Skubana - nawet na przecinek od opisu nie odstaje. Rosła dwa lata temu, w zeszłym roku nie było ani jednej, w tym będzie znowu. Czy to jej tak zostanie na stałe, że będzie co drugi rok? Czy się wyrówna?

Asiu, firletka kwiecista kwitnie co dwa lata (w sensie dwuletnia jest), ale jak sie rozsieje to powinna już się zazębiać. Może u Ciebie więcej cienia i nie jest taka wyrywna

Czytam i sie nie odzywam, bo dla mnie to czarna magia, nie kija nie widzę tego co Wy Ale kibicuję
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Poppy 12:24, 07 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Gosiek, ale Asia chyba nie moze sobie takiego kompostownika walnac przy tarasie, no i nie ta przestrzen.
No ja proponowalam cos podobnego, po prostu drugi murek/plotek/zywoplot po calosci,jako zagroda na kompostownik i baniaki na wode, z drzewami w srodku, dla zatarcia granic, ale to tez nie to co trzeba, bo zajmuje za duzo miejsca.

Asia, ja bym chyba wolala po calosci, niz tylko zasloniecie zywoplotem/sciana beczek na wode, ale Ty masz lepsze zdolnosci kompozycyjne niz ja.
No i wierze, ze obudzisz sie ktorego dnia z nowym pomyslem i bedzie bingo a nam skarpetki spadna

Moje firletki zyja dluzej. Po przekwitnieciu wycinam lodygi, nie zawiazuja wiec nasion, i kolejnego roku znowu sa, to juz bedzie chyba 3-4 rok. Czesci pozwalam zawiazac nasiona, ale nie zauwazylam, zeby sie rozsiewaly, hmm. Rozmnazalam przez podzial.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
makadamia 12:45, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)


Nie proponuję wycięcia, za to zasłonięcie beczek czy inszości już tak


Kompostowniki Dany budzą mą wielką zazdrość
a problem z deszczówką najprawdopdobniej rozwiązała mi Jola

z innej beczki: Gosiu, podobno masz przebiśniegi. Nie podzieliłabyś się?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:50, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)
Gosiek, ale Asia chyba nie moze sobie takiego kompostownika walnac przy tarasie, no i nie ta przestrzen.
No ja proponowalam cos podobnego, po prostu drugi murek/plotek/zywoplot po calosci,jako zagroda na kompostownik i baniaki na wode, z drzewami w srodku, dla zatarcia granic, ale to tez nie to co trzeba, bo zajmuje za duzo miejsca.

Asia, ja bym chyba wolala po calosci, niz tylko zasloniecie zywoplotem/sciana beczek na wode, ale Ty masz lepsze zdolnosci kompozycyjne niz ja.
No i wierze, ze obudzisz sie ktorego dnia z nowym pomyslem i bedzie bingo a nam skarpetki spadna


Dwie takie komory to by mi się zmieściły, zamiast tego, co mam teraz

Na razie oswajam się z myślą, że tych beczek na deszczówkę w ogóle nie będzie i nie będę ich musiała zasłaniać. Mogę tam zrobić normalną rabatę.
Dziwnie mi z tym

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:52, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)

Asiu, firletka kwiecista kwitnie co dwa lata (w sensie dwuletnia jest), ale jak sie rozsieje to powinna już się zazębiać. Może u Ciebie więcej cienia i nie jest taka wyrywna

Czytam i sie nie odzywam, bo dla mnie to czarna magia, nie kija nie widzę tego co Wy Ale kibicuję


No licze na to, że się zazębi, bo będzie glupio: jednego roku jest, a drugiego - dziura

Jak możesz nie widzieć, skoro takie ładne rysunki powstały (z różnych rąk)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:55, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_grreen napisał(a)
Świetny ten kompostownik. Ja mam jednokomorowy i to dużo utrudnia.I chyba lepszy jes właśnie taki zabudowany, mój jest mocno ażurowy. Muszę namówić M żeby dorobił przynajmniej drugą część. Pozdrawiam i zapraszam do siebie


Teoretycznie poleca się właśnie takie ażurowe, żeby był dostęp powietrza.
Natomiast mój tato zrobił sobie własny kompostownik z beczki na deszczówkę. Wywiercił tylko dziury w ścianach i zrobił otwór z dołu na wyciąganie.
Od góry ładuje, dołem wyciąga. Nie wiem czy podlewa, na pewno nie przerzuca tego kompostu.
Myślałam, że nic z tego nie będzie, a tymczasem kompost robi się bardzo szybko, a dżdżownic trzy razy tyle co u mnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
HannaR 13:11, 07 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Asiu, ja nie wiem dlaczego u innych są dżdżownice w kompoście, a u mnie nie ma. Normalnie zazdroszczę. Ja wrzucam do kompostownika każdą dżdżownicę, którą znajdę, a one i tak stamtąd uciekają. .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
makadamia 13:23, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie wiem, jaka może być przyczyna
Może za sucho mają?

Dżdżownice lubią też celulozę: rolki do papieru toaletowego, ręczniki papierowe, wytłoczki z jajek to ich przysmak.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies