Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 18:04, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
A koniecznie musisz mieć tam kwiatowo? Bo hosty dobrze sobie radzą w takim suchym półcieniu. Może nie przyrastają tak jak w bardziej wilgotnym miejscu ale radzą sobie.


Tak

to ostatnie miejsce, gdzie jest szansa na kwiatki, a obie rabatki kwiatowe dają mi najwięcej radości - mimo, że najwięcej mam z nimi kłopotu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 18:06, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
rutewki orlikolistne zdecydowanie wola wilgoc, w suchym potrafia zanikac, jak podloze wilgotne to i w sloncu dadza rade.

uwielbiam irgi i mam ich cale mnostwo w ogrodzie w miejscach trudnych, mniej widowiskowych, mniej odwiedzanych. roslina cudo, bezproblemowa, lubiaca ciecie, zima kolorowa, pozytywna. sto razy bardziej je wole jak problematyczne bukszpany

czesc moich irg, ktore okrywaja denko od przepompowni zaczelo sie wspinac po ogrodzeniu, ekstra. tne ja nawet 3 razy w roku zeby nie opanowala zbyt wiele przestrzeni. a wiosna tez jest ładna kiedy kwitnie tymi drobnybi bialymi kwiatuszkami. one pachna i lubia je owady.



Bardzo entuzjastyczny opis
Boję się tylko, że u mnie będą miały zbyt ciemno, żeby się ładnie przebarwić albo zakwitnąć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 18:07, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)

za to rutewki orlikolistne są u mnie super. Nie nadążam czasem za roślinami i opisanymi wymogami


Zupełnie się nie stosują, co?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 18:10, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
makadamia napisał(a)



Bardzo entuzjastyczny opis
Boję się tylko, że u mnie będą miały zbyt ciemno, żeby się ładnie przebarwić albo zakwitnąć.


najwiecej mam ich w suchym cieniu, w kiepskiej, slabej glebie i nie wiedzialam co tam posadzic. trafilo na irgi i to byl strzal w 10, daja tam rade rowniez rozchodniki, tawuły, czerwone pecherznice
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 18:10, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
makadamia napisał(a)


Zupełnie się nie stosują, co?


no wlasnie Aprilce wszystko rosnie to te rece najpewniej
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 18:15, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


najwiecej mam ich w suchym cieniu, w kiepskiej, slabej glebie i nie wiedzialam co tam posadzic. trafilo na irgi i to byl strzal w 10, daja tam rade rowniez rozchodniki, tawuły, czerwone pecherznice


"daje radę w suchym cieniu" to dla mnie najpiękniejszy opis

Znalazłam jeszcze takie zdjęcia z lata:




Nuda jak nie wiem co
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 18:16, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Bardziej cisy niż bukszpany bym proponowała. Hortka to dobry pomysł tylko ona tak jak rododendron wody potrzebuje. Ja bym jeszcze jakieś małe drzewko dała lub krzaczek. Brakuje mi półpiętra. Może sosna taka kolumnowa Green Tower. Albo oczar? Ciekawe też czy jako zadarniacz hosta babkolistna by radę dała...

Cofam sosnę, tu brakuje letniego kwitnienia. Parzydło??
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 18:18, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
z kolumnowych może kruszyne fine line? u mnie sa posadzone 3 szt. w irgach
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 18:21, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Asiu u mnie w poprzednim ogrodzie glownie to byl suchy cien z kiepska gleba, doskonale rosly tam dzwonki brzoskwiniolistne, hosty no name (takie z dzialeczek mamowych) o dziwo kolkwicja szalała i kwitła, azalie, marcinki, chryzantemy. musze przepatrzec stare zdjecia z poprzedniego ogrodu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 18:27, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Bardziej cisy niż bukszpany bym proponowała. Hortka to dobry pomysł tylko ona tak jak rododendron wody potrzebuje. Ja bym jeszcze jakieś małe drzewko dała lub krzaczek. Brakuje mi półpiętra. Może sosna taka kolumnowa Green Tower. Albo oczar? Ciekawe też czy jako zadarniacz hosta babkolistna by radę dała...

Cofam sosnę, tu brakuje letniego kwitnienia. Parzydło??


Wiem, że cisy lepsze niż bukszpany, ale mam już te buksy, to bym się ich trzymała. Zwłaszcza na kwaśnej rabacie

Półpiętro - masz na myśli coś kolumnowego, co by łączyło te nasadzenia z wysokimi świerkami?
Też o tym myślałam, tylko musiałoby rosnąć bardziej z tyłu (przy podjeździe), żeby nie zabierać resztek słońca.
Tylko ja rozważałam raczej coś wysoko szczepionego (jak ten dąbek od Ciebie), bo liczę się z tym, że ten rodek i orszeliny jednak się rozrosną i dadzą tam dużo masy.

Orszelina na początku sierpnia:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies