Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 08:09, 18 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen napisał(a)
Też uważam tak jak Ewa, że Twój ogród jest bardzo spójny.


Jeszcze nie, ale będzie

April napisał(a)


A ja chyba u ciebie to bym szła w jaśniejsze barwy, odwrotnie niż u Galgasi. Bo jednak dość ciemno masz pod tymi drzewami. A ta ławka na zdjęciu to mi nawet w brąz wpada.
No może nie aż tak jasne jak elewacja, o ton ciemniejsze, ale jednak jasne.


Będę testować. ja bym właśnie chciała schować ten fragment
kolor na ścianie to taki chłodny szary, a na ławce ciepły szary. Dobrze, że na codzień ze sobą nie sąsiadują, bo średnio do siebie pasują




inka74 napisał(a)
Ta twoja ławka jest bardzo ładna. Kasia - Mrokasia teraz ławek do siebie szuka. Taki klasyk ładnie by u niej wyglądał, tak myślę...
Edit: u mnie sprawdza się na ogrodzeniu lazura 8 letnia z LM

Mój eM zawetował próbę zagarnięcia trawnika. Obiecałam, że nic bez jego akceptacji już nie zrobię z rabatami. Ech, trzeba włączyć element kobiecej perswazji...


Zupełnie go nie rozumiem - po co mu ten kawałek trawnika w samym kącie?

TAR napisał(a)
to ci kolezanko od razu powiem, ze na ogrodzenie najlepsza jest bejca na bazie rozpuszczalnika, sa takie w szarosciach, malowałam nimi sciane tarasową i ściane wejsciową.
Moj luby w pierwszym podejsciu zniszczył dechy lakierobejca i po zimie wszystko szlifowal i impregnował od poczatku. Potem 3 krotne malowanie bejca i jest wszystko ładne. I ogrodzenie i domek smieciowy.


Z lakierobejcą też mam złe doświadczenia
na ścianie mam farbę flugersa i bardzo dobrze się tam sprawdza, ale tam jest osłonięta od deszczu. na ogrodzenie raczej nie odważę się jej użyć.
ławka i hamakownia są pomalowane lazurą remmersa. Nie mam pojęcia co to dokładnie jest: kryje dość mocno, jak farba, nie tworzy takiej powłoki jak lakier, ale jednocześnie na elementach metalowych się trzyma (na czym mi zależało). Zimę przetrzymała bardzo dobrze. Kupiłam za czyimś poleceniem i jestem - na razie - zadowolona, dlatego chciałam ją też dać na ogrodzenie. Poza tym, wydaje mi się, że taki ciepły szary lepiej pasuje do cegieł, które są na kominku.
Mogę się mylić, ale na zdjęciu wyżej wydaje mi się, że ta lazura pasuje zarówno do brązów na wiacie śmietnikowej jak i do szarego krawężnika.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:21, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Czemu lakierobejca Ci nie odpowiada? Zastanawiam się czym malować altanę i właśnie o lakierobejcy myślałamm.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 09:27, 18 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
wymywa sie i to nierównomiernie, moge pokazac na skrzyniach ogrodowych jaka ohyda, w tym roku pomaluje na calkiem ciemno co by kolor wyrownac. bejca lepsza, bo wnika wglab drewna, chroni przed wilgocia i grzybem. lakier pokrywa tylko po wierzchu, nie chroni tez drewna przed grzybem. i potrafi sie odparzyc potem tylko szlifowanie zostaje zeby uzyskac rownomierne krycie innym srodkiem.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 09:31, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Czyli bejca? Dopiero zaczynam zgłębiać temat
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 10:00, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A lazura nie ma czegoś z lakierobejcy? Tej powłoki?


Kolory stelaży hamakowych i reszty dobrze współgrają.


Czyli lazura remmers nadaje się na ławkę metalową?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 10:26, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
inka74 napisał(a)
Ta twoja ławka jest bardzo ładna. Kasia - Mrokasia teraz ławek do siebie szuka. Taki klasyk ładnie by u niej wyglądał, tak myślę...


To prawda, ławeczka super, powiesz gdzie i za ile kupiłaś? Na priv???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:44, 18 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Pszczelarnia napisał(a)
A lazura nie ma czegoś z lakierobejcy? Tej powłoki?


Kolory stelaży hamakowych i reszty dobrze współgrają.


Czyli lazura remmers nadaje się na ławkę metalową?



lazura to prawie jak bejca, nadaje bardziej satynowe wykonczenie ale tez impregnuje. Do stosowania na zewnatrz lepsze sa te na bazie rozpuszczalnikow niz na bazie wody. lazura nie nadaje sie do drewna nieszlifowanego. Jesli chodzi o lakierobejce to zeby odnowic po niej drewno, calosc trzeba zeszlifowac, nawet jak zrobimy tym samym kolorem to pokrycie nie bedzie rownomierne i bedzie sie łuszczyc.
Altane bym zrobila impregnatem kolorowym(bejca) i na to ewentualnie drugie krycie lazurą dla wykonczenia satynowego. Świeże drewno bardzo pije środki impregnujace. My bejca malowalismy 3-krotnie az sie nasaczylo porzadnie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 10:53, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)


lazura to prawie jak bejca, nadaje bardziej satynowe wykonczenie ale tez impregnuje. Do stosowania na zewnatrz lepsze sa te na bazie rozpuszczalnikow niz na bazie wody. lazura nie nadaje sie do drewna nieszlifowanego. Jesli chodzi o lakierobejce to zeby odnowic po niej drewno, calosc trzeba zeszlifowac, nawet jak zrobimy tym samym kolorem to pokrycie nie bedzie rownomierne i bedzie sie łuszczyc.
Altane bym zrobila impregnatem kolorowym(bejca) i na to ewentualnie drugie krycie lazurą dla wykonczenia satynowego. Świeże drewno bardzo pije środki impregnujace. My bejca malowalismy 3-krotnie az sie nasaczylo porzadnie.


Zapamiętam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 11:58, 18 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
makadamia napisał(a)

Zupełnie go nie rozumiem - po co mu ten kawałek trawnika w samym kącie?
Też nie rozumiem, broni jak twierdzy, ale jak wracam do tematu kosztów i zakresu prac potrzebnych do utrzymania ładnego trawnika (nawożenie, podlewanie i wszelkie zabiegi typu wertykulacja, grabienie, kanciki, chwastów wyrywanie i koszenie) to nagle jakoś ogród w całości jest mój.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 12:00, 18 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wygląda na to, że Tarcia szczegółowo wyjaśniła temat i ja już nie muszę się.

Zatem piszę priva do Mrokasi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies