Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 10:00, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewo, witam serdecznie

Życzę powodzenia w urządzaniu domu! Dom jest dla mnie łatwiejszy, bo meble wstawiasz i są - od razu widać czy pasuje wymiarami, kolorem i wszystkim innym. A rośliny (drzewa, krzewy) trzeba sobie wyobrazić, jak będą wyglądały, za 3, 5, 10 lat. A jak im warunki nie podpasują, to wyglądają zupełnie inaczej niż miały

Jeśli mogę coś zasugerować, to nie inspiruj się ekspozycjami w sklepach. Te cenowo dostępne są zwykle brzydkie a te ładne najczęściej poza zasięgiem. Polecam np.: bloga Karoliny house loves albo stronę fb Kasi Gal.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:02, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
KasiaLangier napisał(a)


Dywany z hedery mam bardzo dziękuję za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam


Od siebie dodam, że u dębolistnej największą atrakcją jest jesienne przebarwienie liści ale żeby je uzyskać, trzeba ją posadzić w słonecznym miejscu. U mnie rośnie bardziej w cieniu i przebarwienia brak.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:04, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Jak wypoczniesz, to zajrzyj do Zakreconej - coś tam dodałam od siebie ale nie jestem utwierdzona w moich wywodach.


Widziałam, że mocno główkowałyście. Już swoje trzy grosze dodałam

DorKa napisał(a)
macham weekendowo


Odmachuję poweekendowo
Trochę sobie zrobiłam odpoczynku od forum ale już wracam i teraz będę częściej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:07, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
m_gocha napisał(a)

I przyznam, że zdecydowanie mocniej serce mi bije na widok takich "omszonych" klimatów. Nawet kiedyś zdarzyło mi się w samym środku zimy zachwycić moimi (wcale nie angielskimi) omszonymi murkami - można zerknąć


Bardzo ładne omszenia!

U mnie, póki co, to mech tylko w trawniku
Na tej części najbardziej zacienionej, pod tujami.
Sypnęłam dolomitem ale tato mówi że za mało. I nie wiem, czy dosypywać jeszcze i już dać sobie spokój.
Kolejny argument za wywaleniem tych tuj

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:09, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)


Zeszłoroczna masowa warszawska wycinka jest mocno zauważalna w mieście. Ten pogrom przysłużył się jedynie deweloperom. Teraz płacz, bo smog, bo nie ma czym oddychać.


A z kolei w Białymstoku, po intensywnych wycinkach drzew na poszerzenie dróg mają problem z podtopieniami...

Nic to. Pytanie dzisiejszego dnia brzmi: dosypywać tego dolomitu czy nie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:16, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)
...

Toszka napisał(a)
...

Wendy79 napisał(a)
...


Problem braku wróbli został już szerzej zauważony.

Próbowałam w tym roku dokarmiać ptaki ale bez większych sukcesów. Za to sąsiadka dwa podwórka dalej codziennie musiała dorzucać karmy. Tylko że ona ma małego pieska, a ja mam łowną kocicę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:17, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Milka napisał(a)

We Wrocławiu na Krzykach, tez takie rosną, sa około 100-letnie, jak podają źródła, boskie no i przeplatają się z wisteriami, też wiekowymi


Zawsze chciałam się przeprowadzić do Wrocławia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 10:34, 11 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A u mnie kompost jeszcze zmrożony. Ale troszkę porządków udało się wczoraj zrobić.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 11:01, 11 lut 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Asiu! Czytałam u Hani, że ruszyłaś w ogród A ja właśnie skończyłam powtórną lekturę Twojego pouczającego wątku. Zeszło mi ze trzy tygodnie z doskoku. No skarbnica wiedzy wszelakiej
Oj, będę potrzebowała w tym roku Twoich talentów w projektowaniu! Pozwolisz, że zgłoszę się do Ciebie z zapytaniami w stosownym czasie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 11:31, 11 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Ewo, witam serdecznie



Jeśli mogę coś zasugerować, to nie inspiruj się ekspozycjami w sklepach. Te cenowo dostępne są zwykle brzydkie a te ładne najczęściej poza zasięgiem. Polecam np.: bloga Karoliny house loves albo stronę fb Kasi Gal.

Świetne! Dlaczego ja tego nie znałam Wówczas lampy robione z doniczek i inne projekty mojego eMusia były jeszcze bardziej designerskie Dzięki
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies