Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

KasiaLangier 19:52, 26 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
anka_ napisał(a)
Asiu na projektowaniu rabat to ja się kompletnie nie znam, ale w tym konkretnym wypadku wiem jedno- mahonia zeżre hortensję. Ponadto podobna faktura liści i jesienne przebarwienie. A dębolistna to rarytasik i powinna mieć oprawę, podkreślającą jej urodę....

Ale ja się nie znam....


Z ciekawością czytam wątek jak dobry serial Jestem pełna podziwu dla właścicielki i ciekawości jak ogród będzie wyglądał/wygląda docelowo - przede mną jeszcze wiele odcinków - ale mam pytanie, które nasunęło mi się w międzyczasie: jaka powinna być oprawa dla hortensji dębolistnej, która wydobędzie jej całą urodę?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Wendy79 11:48, 28 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Z doświadczenia mojej czwartej zimy na wsi: wróblowatych ( wróbli, mazurków) przez dwie pierwsze zimy u siebie nie widziałam, co mnie bardzo zaskoczyło i martwiło, bo jakoś z dzieciństwa je kojarzyłam, że zawsze są. Teraz dokarmiamy całe stado wróbli/mazurków, gili,sikorek, 5 bażantów, sierpówki, czasami przylatują sójki. Co roku ptaków na zimowe karmienie u nas przybywa. Nie pojawiły się w tym roku dzięcioły, ale może to przez masową wycinkę w okolicznych lasach. Myślę, że konsekwencja w dokarmianiu to sprawiła. Nie wiem czy w okolicy ktoś jeszcze to robi, bo karmników nie widziałam.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Toszka 14:03, 28 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Od samego początku dokarmiamy ptaki, które na dobre zadomowiły się w ogrodzie. Jednak co roku, w Nowy Rok jest ten sam problem, czyli petardy wystrzeliwane radośnie przez gości pobliskiej restauracji. Zawsze, ale to zawsze, po hucznym Nowym Roku więcej niż połowa ptaków znika. I nie jest to moje urojenie, tylko widać wyraźnie po drastycznie zmniejszonej ilości zjadanego ziarna
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mikina34 15:11, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ja tez odnoszę wrażenie, ze ptaków jakby mniej, po okołosylwestrowym świetowaniu długo ich nie ma, dodatkowo Krogulec robi swoje i ostatnio karmniki do połowy tylko opędzlowane, szkoda...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
magnolia 15:59, 28 sty 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
KasiaLangier napisał(a)


Z ciekawością czytam wątek jak dobry serial Jestem pełna podziwu dla właścicielki i ciekawości jak ogród będzie wyglądał/wygląda docelowo - przede mną jeszcze wiele odcinków - ale mam pytanie, które nasunęło mi się w międzyczasie: jaka powinna być oprawa dla hortensji dębolistnej, która wydobędzie jej całą urodę?

Zwykle element bardziej okazały jak dębolistna dobrze wygląda w otoczeniu, które jest dobrym tłem, albo mniej spektakularnym towarzystwem. czyli np przed nią/wokół mogą być zielone poduchy niewysokich traw ozdobnych, znoszących cień- np. carex morrovi,albo lub do tego 'dodatki' z bylin o delikatnych kwiatach, najlepiej kwitnących wiosną- tiarella sercolistna, epimedium, orliki. Można też bodziszki, przywrotnik. Jak jest bardziej dziko, swobodnie, to nawet w dywanie z hedery pięknie by wyglądała- bluszcz ma liście lekko nabłyszczane, kontrast by dawały z omszonymi , dużymi liśćmi hortensji. Ona lubi być najważniejsza w okolicy.
____________________
Milka 07:03, 31 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się we Włoszech dowiedziałam, że magnolie potrafią rosnąć wielkości dużego domu, porównująć jak nasze najstarsze dęby. A nie tylko takie jak u nas
Widzę, że dyskusja trwa

We Wrocławiu na Krzykach, tez takie rosną, sa około 100-letnie, jak podają źródła, boskie no i przeplatają się z wisteriami, też wiekowymi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 10:47, 31 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak wypoczniesz, to zajrzyj do Zakreconej - coś tam dodałam od siebie ale nie jestem utwierdzona w moich wywodach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
DorKa 08:09, 01 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
macham weekendowo
____________________
Dorka Zakręcony ogród
KasiaLangier 09:42, 06 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
magnolia napisał(a)

Zwykle element bardziej okazały jak dębolistna dobrze wygląda w otoczeniu, które jest dobrym tłem, albo mniej spektakularnym towarzystwem. czyli np przed nią/wokół mogą być zielone poduchy niewysokich traw ozdobnych, znoszących cień- np. carex morrovi,albo lub do tego 'dodatki' z bylin o delikatnych kwiatach, najlepiej kwitnących wiosną- tiarella sercolistna, epimedium, orliki. Można też bodziszki, przywrotnik. Jak jest bardziej dziko, swobodnie, to nawet w dywanie z hedery pięknie by wyglądała- bluszcz ma liście lekko nabłyszczane, kontrast by dawały z omszonymi , dużymi liśćmi hortensji. Ona lubi być najważniejsza w okolicy.


Dywany z hedery mam bardzo dziękuję za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ewsyg 09:38, 11 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Asiu.

Poczytałam troszkę Twój wątek i powiem, że jestem zaskoczona. Dyskusja na temat wystroju domu. Bardzo bliski temat dla mnie, bo właśnie czeka nas urządzanie nowo wybudowanego domu. Przyznam, że to ogromna męczarnia dla mnie. Oglądam różne aranżacje, ekspozycje w sklepach i tak trudno mi coś wybrać. Faktycznie, wiele wnętrz jest do siebie bardzo podobnych. Czytałam też u Ciebie o kominkach i kozach. Sama biję się z myślami. Dużo łatwiej projektuje mi się ogród. Najbardziej lubię jego realizację, bo dużo rzeczy wykonuję sama. W tym roku czeka nas wykonanie murka oporowego i ściany na kran z wodą. Te elementy pozostawiam mężowi. Mnie osobiście podobają się omszone schody i murki.

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies