Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

wiklasia 09:14, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do Kwartecika jedźcie musowo i natrzaskajcie fotek, bo to zbrodnia, by TAAAAki ogród nie był pokazywany na forum jako inspiracja (takie jest moje zdanie po kilku przypadkowo napotkanych zdjęciach kwartecikowego ogrodu zdaje się, że u Zany)
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
jolanka 09:36, 29 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
makadamia napisał(a)

Biedna Jola nie wiedziała co powiedzieć.
W tej chwili intensywnie myślę, co by tu zmienić i czy na pewno powinnam jechać do Kwartecika

Asiu, biedna Jola to po wizycie u Was zastanawiała się czy nie zaorać własnych włości i nie zaczynać od nowa
U Ciebie nasadzenia są wielkim wyzwaniem z powodu ogromnych korzeni drzew, Jak dajesz radę z kopaniem pod nimi, wzbogacaniem ziemi, utrzymaniem wilgoci nie mam pojęcia. Nie możesz sadzić „chciejstw” , słońcolubnych krzewów czy kffffiatków. Ja bym się załamała.
Dziewczyny, Asia kokietuje, naprawdę, pięknie ma, a dopiero kwiecień a jak będzie czerwiec?
Anula, zlecam Ci bojowe zadanie, musisz pojechać do Asi i sama porobić zdjęcia bo ja gadam zamiast pokazywać .
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 09:53, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jolanko, ale przecież Asia robi świetne zdjęcia
Chyba, że o inne oko chodzi
Wybiorę się do niej na pewno, bo pożyczoną książkę będę musiała oddać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 09:55, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
wiklasia napisał(a)
Do Kwartecika jedźcie musowo i natrzaskajcie fotek, bo to zbrodnia, by TAAAAki ogród nie był pokazywany na forum jako inspiracja (takie jest moje zdanie po kilku przypadkowo napotkanych zdjęciach kwartecikowego ogrodu zdaje się, że u Zany)


U mnie był ogród April.
U Kwartecika byłam, ale zdjęć nie wstawiłam, jakoś mało wtedy zrobiłam, głównie przegadałyśmy cały czas wizyty.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 10:15, 29 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kwartecik miała trochę fotek robionych przez Izę-Ursę w swoim wątku. Ale Ani ogród tez jest z tych, że nie wiesz gdzie oczy kierować, bo wszędzie coś kusi.. niby wetknięte od niechcenia jakby, a tworzy obłędną całość...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 10:17, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dołączam do grona podłamanych własnym ogrodem po wizycie u Iwonki... Ale pocieszam się tym co Asia powiedziała - ogrodnik widzi co jest do zrobienia a gość - co zostało zrobione .
Jola - Ty masz wciąż mnóstwo miejsca do obsadzenia a u Iwonki rabaty już pełniutkie i dopycha kolanem .
Asia - Ty masz ogród z ogromnymi drzewami i sporą ilością cienia a Iwonka ma mnóstwo słońca więc i dobór roślin inny.
Ja z kolei przerabiam ogród z wielkimi iglakami, mam nieporządne nawierzchnie ze żwirku i nigdy nie będę miała tak czyściutko jak Iwonka.
Anula - masz ogród z doskoku a Iwonka na codzień no i znów Ty masz cień a ona słonko .

Co nie zmienia faktu, że po takiej wycieczce to naprawdę ma się ochotę albo zaorać, albo wszystko pozmieniać albo siedzieć w ogrodzie przez tydzień na okrągło by zdąży wszystko przyciąć, wypielić, odkurzyć. Albo wszystko na raz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 10:19, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiklasiu, te diagramy wrzucałam na tej stronie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6742-podmiejski-ogrodek?page=563
stronę dalej podawałam rośliny z poszczególnych mieszanek, bo zdjęcia ciężko rozczytać.

Nie jestem pewna, czy inspirując się tymi projektami osiągniemy efekt podobny jak Danusia w "Nowej Anglii". Mam wrażenie, że Danusia w tym ogrodzie stworzyła swój unikalny styl, czerpiąc inspiracje zarówno z tradycyjnych ogrodów angielskich (rabaty bylinowe, okalające trawnik, na tle żywopłotu) jak i tych nowoczesnych, naturalistycznych (zastąpienie krzewów trawami, których w tradycyjnych ogrodach się nie używało).
Rabaty angielskie też nie były sadzone pod linijkę. Z tego co pamiętam, w książce o great dixter, było mnóstwo zdjęć a projekt rabaty zaledwie jeden, właśnie dlatego, że z rysunku właśnie absolutnie nic nie wynikało. Rośliny były sadzone plamami, ale wymieszane absolutnie. W dodatku plan nasadzeń z maja był zupełnie niepodobny do planu z sierpnia, bo jedne rośliny zostały wykopane a inne posadzone. W tym kontekście Danusi rabaty też bardziej przypominają angielskie, bo sadzi np.: dalie.
Tymczasem projekty Diblika są opracowane pod kątem minimalizacji pracy - nie ma mowy o wsadzaniu i wysadzaniu jakichś kwiatków czy uzupełnianiu rabat roślinami jednorocznymi.

Na pewno jedną rzecz wspólną mają oba style (angielski i naturalistyczny): rośliny są sadzone gęsto. Na tyle gęsto, że nie widać, czy sadzone całkiem przypadkowo czy na mijankę


To są moje gdybania. Nie wiem, czy mają wiele wspólnego z rzeczywistością
Danusia robi dni otwarte w najbliższy weekend, mam nadzieję że uda mi się dojechać i się przekonać.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:24, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jolanka napisał(a)

Asiu, biedna Jola to po wizycie u Was zastanawiała się czy nie zaorać własnych włości i nie zaczynać od nowa
U Ciebie nasadzenia są wielkim wyzwaniem z powodu ogromnych korzeni drzew, Jak dajesz radę z kopaniem pod nimi, wzbogacaniem ziemi, utrzymaniem wilgoci nie mam pojęcia. Nie możesz sadzić „chciejstw” , słońcolubnych krzewów czy kffffiatków. Ja bym się załamała.
Dziewczyny, Asia kokietuje, naprawdę, pięknie ma, a dopiero kwiecień a jak będzie czerwiec?
Anula, zlecam Ci bojowe zadanie, musisz pojechać do Asi i sama porobić zdjęcia bo ja gadam zamiast pokazywać .


Wcale sobie nie daję rady
Jeszcze pod lipami to jak Cię mogę, ale te świerki i tuje doprowadzają mnie do rozpaczy.
A wywalenie ich nie jest ani proste, ani tanie, więc jeszcze długo będę musiała się z nimi męczyć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:27, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
Jolanko, ale przecież Asia robi świetne zdjęcia
Chyba, że o inne oko chodzi
Wybiorę się do niej na pewno, bo pożyczoną książkę będę musiała oddać.


U mnie brama otwarta nieustająco (nie opłaca się jej zamykać, bo dzieciaki ciągle biegają)

Asia robi ładne zdjęcia od kiedy przestała focić ogród, a zaczęła focić kwiatki

Ale niech Wam będzie. Kawałek ogrodu złapany przed zmianą frontu

Prawie można uwierzyć, że mam ładnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:29, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)
Kwartecik miała trochę fotek robionych przez Izę-Ursę w swoim wątku. Ale Ani ogród tez jest z tych, że nie wiesz gdzie oczy kierować, bo wszędzie coś kusi.. niby wetknięte od niechcenia jakby, a tworzy obłędną całość...


A też narzekała na doła u Iwonki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies