Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Margerytka40 10:40, 29 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asia ty przyjedź do mnie, poprawa humoru gwarantowana. Dobrze, że ja nie oglądam wypieszczonych ogrodów w tej sytuacji bo chyba bym z doła nie wyszła nigdy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 10:40, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
Dołączam do grona podłamanych własnym ogrodem po wizycie u Iwonki...


Zdaje się że wszystkie cierpimy na podobne objawy. I pewnie dlatego, w ramach terapii grupowej, pojedziemy do Kwartecika, żeby się już totalnie dobić. A w międzyczasie jeszcze dni otwarte a "mojej anglii", żeby się już całkiem przyklepać łopatką po wierzchu.
Dziwni ludzie z tych ogrodników

mrokasia napisał(a)

Asia - Ty masz ogród z ogromnymi drzewami i sporą ilością cienia a Iwonka ma mnóstwo słońca więc i dobór roślin inny.
Ja z kolei przerabiam ogród z wielkimi iglakami, mam nieporządne nawierzchnie ze żwirku i nigdy nie będę miała tak czyściutko jak Iwonka.


Też się pocieszam jak mogę ale doszłam do wniosku, że po trzech latach czas skończyć z wymówkami.

Pierwszy wniosek jest prosty: muszę poświęcić więcej uwagi detalom. przymierzę się zatem (w końcu) do kupna tej ławeczki, o której już dwa lata temu myślałam i pisałam na forum

Drugi wniosek to nie tyle wniosek, co zapytanie: jak to się dzieje, że Iwonka sadzi po jednej, dwie roślinki i nie ma "tureckiego dywanu", a ja staram się sadzić po kilka sztuk (nie mniej niż trzy na raz) i mam chaos? W czym tkwi różnica?! Czy ktoś może mnie oświecić? Wiklasia też na pewno skorzysta z tej wiedzy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:41, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
Asia ty przyjedź do mnie, poprawa humoru gwarantowana. Dobrze, że ja nie oglądam wypieszczonych ogrodów w tej sytuacji bo chyba bym z doła nie wyszła nigdy


Asia, wizyta u Ciebie też gwarantuje wielkiego doła, bo Ty w ciągu dwóch lat ogarnęłaś kilka razy więcej terenu niż ja w ciągu trzech lat.
Nie mam pojęcia, jak Ty to robisz kobieto!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:48, 29 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tiaaaaa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
tulucy 11:48, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
wiklasia napisał(a)
Do Kwartecika jedźcie musowo i natrzaskajcie fotek, bo to zbrodnia, by TAAAAki ogród nie był pokazywany na forum jako inspiracja (takie jest moje zdanie po kilku przypadkowo napotkanych zdjęciach kwartecikowego ogrodu zdaje się, że u Zany)

Iza wkleja czasem... Tam to jest w ogóle mistrzostwo świata i Europy...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 11:53, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
To ja już biedna nie wiem co mam zrobić ze sobą i z moimi szaleństwami i chwastami. Nie będę pokazywać, to raz, nie będę wpuszczać, to dwa, zryję wszystko, posadzę tuje i dam tę, jak jej tam, Mariannę białą... I będę miała luz blues...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 11:53, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiemy. Ostrzymy sobie zęby i czyścimy aparaty
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:57, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tulucy napisał(a)
To ja już biedna nie wiem co mam zrobić ze sobą i z moimi szaleństwami i chwastami. Nie będę pokazywać, to raz, nie będę wpuszczać, to dwa, zryję wszystko, posadzę tuje i dam tę, jak jej tam, Mariannę białą... I będę miała luz blues...


I wyciepiesz te.... na ilu różach stanęło? Trzystu się chyba doliczyłaś? ...
No więc mamy uwierzyć że wszystkie 300 wyrzucisz?
Nie z nami te numery, Brunner.
Zrobisz to samo co i my: pochlipiesz w kąciku, a potem wstaniesz, poprawisz koronę i będziesz ryć dalej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 12:33, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Bo Wy dziewczyny, na złe ogródki patrzycie Ja tam jak spojrzę na totalnie zaniedbane ogródki niektórych sąsiadów, to od razu królową ogrodów się czuję Grunt to znaleźć właściwe odniesienie, haha O pięknych ogrodach, które już widziałam, po prostu staram się nie myśleć. Choć śnią się czasem po nocach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 12:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
No to teraz już wiesz jak się czuję po wycieczkach ogrodowych Witaj w gronie ogrodowych masochistów
A tym roku odwiedzę ogród Petry Pelz. Wtedy pewnie rzeczywiście wszystko u siebie zaoram.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies