Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 15:27, 23 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Ta brzoza jest śliczna. Kupiła ją sobie Jolanka jak byłyśmy u Szmita - zapytaj .


Ooo, dobrze wiedzieć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:28, 23 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


Jak to chowasz?
W sumie dobrze, ze masz gdzie

A zimowy ogrod to podstawa, dla mnie, bo mam zawsze zimowa 'depreche'. Tyle ze fakt, mi latwiej bedzie cos skomponawac, ze wzgledu na lagodniejsze zimy.
Moje ciemierniki czasami kwitna jesienia


Postawię po prostu pod dachem

Na zimową deprechę mam kominek i ciepłą herbatę. W tym sezonie już go rozdziewiczyliśmy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 16:16, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)


To mniej więcej jak z hakone all gold - im więcej słońca, tym bardziej żółte liście. Ale mnie bardzo podoba się taka jasna, świeża zieleń.

Ceny w tym sklepie....
Kasia bardzo się podbudowała, jak jej powiedziałam, że lilaki szczepione bloomerangi kosztowały tam niecałe 200zł, a ona zamówiła w szkółce za mniej niż połowę tej ceny.

A z książkami to było tak, że wrzuciłam w google zapytanie "best gardening books" i zaczęłam sprawdzać po kolei różne pozycje, które mi powyskakiwały. A potem to już poszło...
Amazon amerykański ma świetną opcję - skanują kilka, kilkanaście stron z książek, więc się nie kupuje w ciemno.
z tym kolorem to niekoniecznie tak. Niektóre drzewa np. moja katalpa aurea ma taki intensywny kolor listków tylko na wiosnę. U mojej imienniczki na wzgórzu chaosu chyba też tak się zachowuje jej glediczja
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=127

wiesz, myślałam, że jakoś bardziej skomplikowane to szukanie ))

a u K mają różne ceny. Niektóre niskie, inne w kosmos. Sporo z Holandii ściągają, Boomerangi też niestety stąd ceny drakońskie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 16:42, 23 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7567
Mam te brzoze, zdecydowanie lepiej jej w cieniu, przez caly sezon ma jasne zielone listki. ale poza tym nie jest atrakcyjna, taki tam wiechec u mnie robi za zapchajdziure. pozno zaczyna wegetacje, przynajmniej u mnie na polnocy. jako rozjasniacz na rabacie moze byc, nie przytłumi na pewno innych atrakcyjnych. na solitera sie nie nadaje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Poppy 20:52, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pszczelarnia napisał(a)


Nie sądziłam, że SR ma tak fajny ogród a - co do zestawień kolorystycznych - zaskakujące, fantastyczne.

Niesamowite jest to, ze jest to ogród jak z dawnych czasów (kwiatowy, użytkowy) i nie mam tam poczucia jakiejś ogrodowej kreacji "wyższych lotów".

Chyba trzeba napisać coś o tym ogrodzie. Poppy, masz też zdjęcia z wizyty u niej?


NIgdy nie bylam Ogladam zdjecia tylko. Wlasnie, ma taki ogrod z dawnych czasow, i taki mi do moich potrzeb najbardziej pasuje, jak sie okazuje w kazdym badz razie jej zestawienia kolorystycznie bardzo lubie.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 20:55, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Postawię po prostu pod dachem

Na zimową deprechę mam kominek i ciepłą herbatę. W tym sezonie już go rozdziewiczyliśmy.

moj dach za krotki

A herbata z kominkiem slabo dziala, tak do stycznia powiedzmy, ale za malo na luty.
Trzeba sie jakos wzmacniac inaczej
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 21:01, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)



Christophera Lloyda bardzo lubię czytać ale tak jak popatrzyłam na zdjęcia rabat, to jednak jego zestawieniami kolorystycznymi nie jestem zachwycona


Jego ksiazki nie maja dobrych zdjec,nad czym ubolewam, plus on lubil czasami stosowac zgrzyty kolorystyczne. Fergus Garret fajnie kontynuuje, kompozycyjnie tez.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Kasya 06:41, 24 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
makadamia napisał(a)


Ooo, dobrze wiedzieć

Ja tez bym ja chciała... najchętniej bym wymieniła zwykła na taka właśnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 08:55, 24 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)

Ja tez bym ja chciała... najchętniej bym wymieniła zwykła na taka właśnie


Wielkie drzewo na mały krzaczek? To by była drastyczna zmiana
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:00, 24 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


Jego ksiazki nie maja dobrych zdjec,nad czym ubolewam, plus on lubil czasami stosowac zgrzyty kolorystyczne. Fergus Garret fajnie kontynuuje, kompozycyjnie tez.


No nie wiem, czy to kwestia zdjęć, czy po prostu moda się zmieniła i mam już trochę inny gust
W tej książce, co mi się nie podoba właśnie wczoraj zwróciłam uwagę na akapit, w którym autor zauważa, że w latach 60-70-tych była moda na jasne, pastelowe kolory i jak zaproponował komuś trytomę, to się spojrzeli na niego jak na kosmitę. Zrobiły się popularne w latach 90-tych, jak weszła moda na kolorowe ogrody.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies