Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

roma2 21:25, 05 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Marudy jesteście . Kwitnie kiedy zimno i ciemno. I jeszcze źle! Aaa... i źle pachnie jak się włoży nos! Skandal no! Taż oburzona jestem, bo w moim przyszłym ogrodzie teraz nic nie kwitnie i nic nie pachnie (lepiej lub gorzej) i nie ma w co wkładać kinola do wąchania!

Jeszcze.

Buziaki Marudy!!!
____________________
Komendówka
Helen 22:02, 05 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
galgAsia napisał(a)
Ale wiecie co - one nie kwitną chyba dla nas... Ja tam jestem za

Ja też jestem za. To jest kwiat, który mnie wita przy wejsciu do domu i jest cudny, bo teraz kwitnie.
Ale nie wącham
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 08:16, 06 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ha, ja też jestem z teamu, że nie przemawia Co z tego, że pięknie kwitną ciemierniki białe, jak ja je oglądam tylko przez szybę? Od lutego mogą kwitnąć. Wtedy jest już ok, a teraz to trochę szkoda ich wysiłku


No moje w zeszłym roku właśnie koło lutego zaczęły kwitnąć. Akurat jak zaczynałam się rozglądać za kwiatami, więc bardzo się cieszyłam

TAR napisał(a)
a ja tam lubie te kaliny, chocby tylko na weekendowe ogladanie, ciesza oko kolorem. moje zakwitna najwczesniej w styczniu jak mniemam ale juz paki kwiatowe sa. Moze nawet snieg spadnie i mnie ich zapach bardzo sie podoba, moze akurat lubie takie. mnie kojarzy sie z zapachem lilakow moze z odrobina konwalii. wszystkie lubie


Musiałybyśmy porównać zapachy, bo ta zapach tej kaliny z pewnością nie przypomina lilaków ani konwalii

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:17, 06 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
Ale wiecie co - one nie kwitną chyba dla nas... Ja tam jestem za


Jak to nie? W moim ogrodzie rosną? To dla mnie kwitną!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:18, 06 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
roma2 napisał(a)
Taż oburzona jestem, bo w moim przyszłym ogrodzie teraz nic nie kwitnie i nic nie pachnie (lepiej lub gorzej) i nie ma w co wkładać kinola do wąchania!

Jeszcze.

Buziaki Marudy!!!


Ale będzie? Masz w planach?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:15, 06 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny, skoro tak już sobie rozmawiamy, to może pomożecie mi w rozwiązaniu dylematu?

Zaczęłam pomału szukać donic do ogrodu i nie bardzo wiem, na jakie się zdecydować.

Donice docelowo miałyby stać w różnych miejscach:
- przed kominkiem
- na tarasie
- w rabatach

No i problem jest taki, że w każde miejsce pasowałyby mi inne.

Na rabaty, między rośliny, pasowałyby mi takie jak ma Zana; wysokie szkliwione. Ale takie nie pasują mi do kominka.
Przy tarasie mogłyby być bardziej nowoczesne, kwadratowe ale takie z kolei będą źle wyglądały na rabacie (chyba).

Do tego muszą być porządne, duże, bo planuję w nich posadzić rośliny całoroczne, może zimozielone, tylko uzupełniane sezonowymi kwiatkami, i wolałabym nie musieć chować ich na zimę.

Żeby jeszcze utrudnić sobie zadanie, to nie jestem pewna, czy po zrobieniu tarasu nie będę chciała gdzieś ustawić takich naprawdę dużych donic na małe drzewka typu świdośliwa czy klon palmowy.

Donice oczywiście nie muszą być wszystkie takie same, ale powinny do siebie pasować, a nie za bardzo mi pasują okrągłe szkliwione, w jakimś żywym kolorze, i kwadratowe nowoczesne.

Kilka sztuk które mi wpadły w oko:



____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:27, 06 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do szarej elewacji i do ceglanego kominka nie pasują mi takie żywe kolory, które mi się zresztą bardzo podobają. Na rabacie, wśród roślin dobrze by jednak wyglądały:

(inna sprawa, że chyba kiepska jakość jest tych donic)

takie kosze fajnie by wyglądały na tarasie


Mogę iść w kierunku bardziej nowoczesnym, albo bardziej tradycyjnym i nie wiem na jaki się zdecydować.

Pomożecie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 10:19, 06 gru 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
makadamia napisał(a)


Musiałybyśmy porównać zapachy, bo ta zapach tej kaliny z pewnością nie przypomina lilaków ani konwalii



no wlasnie napisac trudno, chodzi o to ze one wlasnie takie slodkie jak lilaki ale nie takie same. kurka, nie wiem jak to ujac.

w donicach nie pomoge, nie mam za grosz gustu w takich tematach.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:25, 06 gru 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ha, ja też jestem z teamu, że nie przemawia Co z tego, że pięknie kwitną ciemierniki białe, jak ja je oglądam tylko przez szybę? Od lutego mogą kwitnąć. Wtedy jest już ok, a teraz to trochę szkoda ich wysiłku


no teraz kochana pojechalas, nawet przez szybe mozna popatrzec i oczy nacieszyc. taki kwiat to jak promyk slonca w tym brzydkim, burym i mocno przygnebiajacym okresie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Pszczelarnia 10:29, 06 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Te szkliwione wszystkie widziałam na żywo ale i tak nie potrafię doradzić. Może pokaż te miejsca, gdzie one mają stać docelowo?

Ta pierwsza cudowna jest.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies