Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

pawel_snopek 17:48, 03 gru 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Jest wiele pecherznic które mają piękny kolor liści i nie mówię o tych podstawowych a można też znaleźć formy dorastające jedynie do około 1 wysokości
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 18:00, 03 gru 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Pozwolę sobie wstawić fotkę fajnych odmian

Pęcherznica Tiny Wine Gold
Pęcherznica Amber Jubile
Są to odmiany miniaturowe
____________________
Paweł - Ogród pod górą
makadamia 08:11, 04 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Paweł, dziękuję za podpowiedzi - tych nowych odmian tyle się pojawia, że nie sposób ogarnąć

Asiu - wyrazy współczucia przyjmuję; trochę mnie pocieszyło, że ona te kwiaty podobnież całą zimę trzyma, więc może zdążę się nimi trochę pocieszyć. A jeśli mi się nie zmieni, to chętnie dam się od niej uwolnić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:18, 04 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiu - to może być dobry trop; przyjrzę się tej tawule; ten berberys teoretycznie spełnia wszystkie moje wymagania, ale jakoś go nie czuję w tym miejscu pod drzewami;

Kasiu - nie to że strasznie śmierdzi, tylko ten zapach jakiś słodkawo-waniliowy - nie lubię takich. Ale żeby go wyczuć, to trzeba nosa wsadzić w kwiatek, więc nie jest to jakiś wielki problem.
Krawężniki mąż układał na podsypce z cementu (a i tak w jednym miejscu korzenie świerka jedną sztukę już podniosły) i jak je targał, to mi zapowiadał, że więcej ich nie będzie ruszał. I mu solennie obiecywałam, że nie będzie musiał

Dorka - mnie też nie leżą pęcherznice; gdzieś z tyłu, jako wypełnienie, albo jako żywopłot liściasty - owszem; jako ozdoba - są ładniejsze krzewy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 10:48, 05 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)


Kasiu - nie to że strasznie śmierdzi, tylko ten zapach jakiś słodkawo-waniliowy - nie lubię takich. Ale żeby go wyczuć, to trzeba nosa wsadzić w kwiatek, więc nie jest to jakiś wielki problem.
Krawężniki mąż układał na podsypce z cementu (a i tak w jednym miejscu korzenie świerka jedną sztukę już podniosły) i jak je targał, to mi zapowiadał, że więcej ich nie będzie ruszał. I mu solennie obiecywałam, że nie będzie musiał



Patrz, a ja się zastanawiałam czy tę kalinę kupić jednak kwitnienie o tej porze roku jakoś nadal do mnie nie przemawia .
A co do krawężników - no cóż... ale skoro świerk zdemolował jeden z nich to może można użyć tego jako pretekstu???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 12:16, 05 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No właśnie okazało się, że do mnie jednak też nie przemawia.
Tym bardziej, że wychodzę do pracy po ciemku, wracam po ciemku - jak w weekend te kwiatki zobaczę, to będzie sukces
Ale nie spisuję jej jeszcze na straty. Latem miała ładne, ciemne listki, może wystarczą, żeby mnie przekonała do siebie

Lekkie wybrzuszenie jednego krawężnika chyba jednak nie wystarczy, żeby wykopać kilkanaście sztuk
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 13:29, 05 gru 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
a ja tam lubie te kaliny, chocby tylko na weekendowe ogladanie, ciesza oko kolorem. moje zakwitna najwczesniej w styczniu jak mniemam ale juz paki kwiatowe sa. Moze nawet snieg spadnie i mnie ich zapach bardzo sie podoba, moze akurat lubie takie. mnie kojarzy sie z zapachem lilakow moze z odrobina konwalii. wszystkie lubie

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 20:11, 05 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ha, ja też jestem z teamu, że nie przemawia Co z tego, że pięknie kwitną ciemierniki białe, jak ja je oglądam tylko przez szybę? Od lutego mogą kwitnąć. Wtedy jest już ok, a teraz to trochę szkoda ich wysiłku
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 20:51, 05 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale wiecie co - one nie kwitną chyba dla nas... Ja tam jestem za
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 21:00, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ha, ja też jestem z teamu, że nie przemawia Co z tego, że pięknie kwitną ciemierniki białe, jak ja je oglądam tylko przez szybę? Od lutego mogą kwitnąć. Wtedy jest już ok, a teraz to trochę szkoda ich wysiłku


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies