Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:52, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Oj pracusiu pracusiu ...... dalej działasz fajnie ..... ja też Cię przygarnę jakby co będziesz i nad morzem i w górach hihi ......
Pumilo mi się też bardzo podoba i chyba się skuszę na nie .....ale wiosną zbieram siły i kasę

O w góry chętnie, tyle propozcji przygarnięcia to aż kusi
Pumilo jest extra, mam przed biurem i wygląda przepięknie i wolno rośnie co akurat jest w moim przypadku plusem.
Z tą kasa najgorzej, własnie pisze sms do szkółki, żeby mi zamówili tańsze mnejsze egzemlarze, bo zbankrutuję...
A najlepsze, mąż wczoraj pyta co chcę na mikołaja i pod choinkę? a ja mu na to szybko i zwięźle 3 doorenbosy, hehe padł!
____________________
eVka 10:54, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)
Dzięki Ewa za zdjęcie kory . Leży u mnie już kupiona tylko nie mam kiedy jej rozsypać . Podobnie jak Wym po 8 godz. wracam do domu i już jest szarówka. Oj, byle do wiosny....

Dziewczyny w razie czego służę schronieniem. Chętnie wykorzystałabym te Wasze pomysły i energię u siebie ...i Bieszczady pokażę

Moje 15 worków kory też czeka na rzsypanie, a tu mi mówią w pracy że weekend we Wro będzie deszczowy trudno w deszczu też można pracować, oby tylko nie lało na maxa.
Bieszczady to moje marzenie, wstyd się przyznać ale jeszcze nie byliśmy, ciągle gdzies daleko wybywamy na wakacje a swojego nei znamy...mus to zmienić. Dziękuję za opcję przygarnięcia
____________________
DorKa 11:08, 16 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Dorka, inspirka jest boska! Uwielbiam ją i mam zapisaną od roku, chyba podświadomie zrobiłam ta rabatę sosnową z wrzosami, bo szczerze mówiąc dopiero ostatnio sobie o tym pinie przypomniałam. Do takiego efektu jeszcze trochę brakuje... ale dziękuję za uznanie hehe
Dzwoniłam dzisiaj do mojej nowej ukochanej szkółki u Kulasa i zamówiłam 10 szt. sosny Pumilo. W sobotę odbiorę, wiedziałam, że nie skończę jeszcze nasadzeń...
Posadzę je na tej rabacie z wrzosami przed miskantami variegatus, którę wsadzę na wiosnę i na rabacie obok przed śliwami wiśniowymi i dereniami.
Właśnie, muszę przesadzić derenie elegantissima o krok do tyłu, lekko przed śliwy wiśniowe. Derenie będą wielkie i zasłonią kosodrzewinę. Teraz za dereniami jest dziura, której nie mam czym obsadzić, bo elegantissima wszystko zasłoni.





W takim tempie to Ty wiosna juz nic do roboty nie będziesz miała . Gratuluje zakupu. Bedzie ślicznie. one nawet nazwę maja słodką ...pumilo
Derenie jeszcze teraz będziesz przesadzać ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 11:10, 16 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Lulilaj napisał(a)


Co raz więcej ludzi przenosi się w Bieszczady . I wcale się nie dziwię bo są na prawdę piękne . Mimo, że mieszkamy niedaleko mój eM też wspomina czasami o jakiejś chatce głęboko w bieszczadzkich lasach... tylko dla ogrodów troszkę mniej korzystna aura... w niektórych miejscach podobno jest już śnieg ...


No właśnie coś za coś... Dlatego u Ciebie chyba złoty środek
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 11:24, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ja naturalnie też Cię przygarnę kochana choć możemy potem razem skończyć pod mostem, bo u mnie podobnie jak u Ciebie
Musimy pomyśleć o jakimś schronie dla nierozumianych ogrodniczek

Padnę ze śmiechu!!! Założymy fundację dla ogrodniczek zbierającą fundusze na rośliny hehe
____________________
eVka 11:28, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

Ja się boję,że jak w Bieszczady pojadę to już nie wrócę Takie nasze marzenie z eMusiem wyprowadzić się w Bieszczady jak dzieciaki z gniazda wyfruną ...czyli jeszcze troszkę sobie poczekamy

Lulilaj napisał(a)

Co raz więcej ludzi przenosi się w Bieszczady . I wcale się nie dziwię bo są na prawdę piękne . Mimo, że mieszkamy niedaleko mój eM też wspomina czasami o jakiejś chatce głęboko w bieszczadzkich lasach... tylko dla ogrodów troszkę mniej korzystna aura... w niektórych miejscach podobno jest już śnieg ...


Na urlop jak najbardziej ale na stałe nie ma mowy, ja muszę mieć ciepełko a we Wrocku chyba najcieplej z całej Polski a dla mnie i tak za zimno i za ciemno
____________________
Nowalijka 11:29, 16 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
effka napisał(a)

Padnę ze śmiechu!!! Założymy fundację dla ogrodniczek zbierającą fundusze na rośliny hehe

Fundusze na rośliny i konto rezerwowe na godzinę W jak nas mężowie wyeksmitują. Ja nie wiem skąd mój eM ma tyle cierpliwości. Ostatnio powiedział że zamontuje półki w łazience na moje zdechłe badylki
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
eVka 11:30, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


W takim tempie to Ty wiosna juz nic do roboty nie będziesz miała . Gratuluje zakupu. Bedzie ślicznie. one nawet nazwę maja słodką ...pumilo
Derenie jeszcze teraz będziesz przesadzać ?

Przesadzę te derenie, choć wiem, że do wiosny powinnam czekać, nic im nie będzie, mam przenajmniej nadzieję...u nas w listpadzie jeszcze ogrody zakładają.
Rzeczywiście milusia nazwa i one na takie milusie wyglądają
A na wiosnę mnóstwo roboty przede mną, cała wielka rabata przy wjeździe, rabatka przy tarasie tak gdzie teraz goła ziemia, posianie trawy tam gdzie kiedyś szklarnia stała...
____________________
Nowalijka 11:33, 16 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
effka napisał(a)


Na urlop jak najbardziej ale na stałe nie ma mowy, ja muszę mieć ciepełko a we Wrocku chyba najcieplej z całej Polski a dla mnie i tak za zimno i za ciemno

Mimo ze jestem rycząca czterdziestka (tak się podobno mówi)to w górach byłam pierwszy raz w zeszłym roku i to w Bieszczadach. Synek mnie zabrał. Zakochałam się w tych górach. Chętnie bym tam uciekła. Ale nie mam tyle odwagi na wywrócenie życia do góry nogami.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
DorKa 11:34, 16 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)


Na urlop jak najbardziej ale na stałe nie ma mowy, ja muszę mieć ciepełko a we Wrocku chyba najcieplej z całej Polski a dla mnie i tak za zimno i za ciemno


Ja też ciepłolubna jestem ale mnie się marzy takie sielskie życie..kozy, osiołek i takie tam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies