Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Kamcia 09:30, 15 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Dziękuję



Właśnie oglądam "Nową Maję w Ogrodzie" i tam też pokazywali jak łatwo rozszczepic hortensje.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Figielka 09:32, 15 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Oglądam
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Kamcia 10:38, 15 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Różyczki przesadzone w maju trochę ucierpiały na skutek suszy i upałów. Ale już się pozbieraly a niektóre nawet zakwitly.









Zastanawiam się czy między nimi nie posadzić jeszcze lawendy albo szałwi.

Zakwitly już hibiskusy. Ten różowy:



...i fioletowy na pniu:




Niestety kulminacyjny moment ich kwitnienia przypadnie na okres mojego urlopu.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 17:03, 15 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
la_estrellita napisał(a)
Muszę sobie gdzieś ten instruktaż zapisać . Polubiłam zabawę w nasionka i sadzonki.


Tak, to prawda. Nic nie daje tyle radosci co samowyhodowana roslinka.

Najprosciej jest pojsc do sklepu i kupic. Na swoje trzeba zazwyczaj troche poczekac. To jest ten minus. Ale jak takie malenstwo sie ukorzeni, przetrwa zime a potem zacznie wypuszczac kwiaty to radosc jest wielka.

Moja siostra sie ze mnie w zeszlym roku smiala jak jej powiedzialam, ze kradne pedy hortensji z osidlowego ogrodka po to, by je ukorzenic. Nie wierzyla, ze mi sie to uda. Ja tez nie bardzo. A jednak sie udalo...
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
anabuko1 08:32, 19 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Jolu, bardzo dziękuję za lekcje ukorzeniania hortek i nie tylko.To i ja na weekend spróbuję
Różyczki piękne
Pozdrówki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
la_estrellita 09:32, 19 lip 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Kamilo, kiedy przesadzasz ukorzenionej hortki do osobnych doniczek? Ja w tym roku ukorzeniłam kilka z patyków i nie wiem czy już je rozsadzać czy czekać do wiosny.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Kamcia 10:23, 21 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Hej Aga,
no właśnie miałam ten sam dylemat I nawet zadawalam to pytanie na forum bo też nie wiedzialam czy to już czas.

W końcu zdecydowałam się je przesadzić. Jestem nowicjuszka w tym temacie, wiec wszystko robię metoda prób i błędów.

Moje sadzonki mają po 25 cm. Przesadzalam je razem z ziemia, która była wokół korzeni. Czyli zamiast wyjść rośliny z ziemi, obkopalam je dookoła I wyjęłam razem z ziemia. Wygląda na to, że eksperyment się udał bo rośliny nie zwięzły

Trzeba jednak uważać bo ich łodygi są jeszcze wiotkie. Jedna mi się niestety polamala. Inne wzmocnilam kijkiem.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
basia3012 16:35, 24 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Kamilko, jak zdrowie? Czy ręce goją się? Pięknie zakwitły Ci róże. Czy to te, które syn wcześniej troszkę podsuszył? Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kamcia 19:05, 24 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Basienko, moje dłonie już dużo lepiej ale infekcja przeniosła się na paznokcie więc mam już przepisana kurację I od tygodnia się do niej stosuję.

Dziękuję że pytasz.



Tak, to te same róże...na szczęście odbiły. Mam nadzieję, że po moim powrocie z Cypru będa nadal żywe, gdyż od ponad tygodnia ogrodem zajmuje się mój syn :-/ I dziś zgłaszał, że kilka roślin (tu cytat) " wygląda dziwnie chociaż on nie wie dlaczego".



Więc nie zastanawiając się wezwalam na pomoc koleżankę, które ma pójść I sprawdzić czy roślinom należy się już pierwsze pomoc.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 19:10, 24 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Kilka fotek cypryjskich ogródków:











____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies