Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

tulucy 14:15, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
To jeśli już 3 to w trójkąt faktycznie, jeden między tuje, a dwa z przodu, przed nimi, w przerwie między tują a świerkiem... chyba... Bo i tak chcesz coś dawać z przodu przed tuje?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 14:53, 13 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
UrsaMaior napisał(a)
U innego sąsiada pod płotem rośnie taka niecięta, wielka jest. A cięty stożek u mnie za płotem to sama widziałaś. Zrobiłabym tak samo.


Fakt, widziałam . A te Twoje trzy to w jakich odległościach od siebie sadziłaś?

tulucy napisał(a)
To jeśli już 3 to w trójkąt faktycznie, jeden między tuje, a dwa z przodu, przed nimi, w przerwie między tują a świerkiem... chyba... Bo i tak chcesz coś dawać z przodu przed tuje?


Oczywiście, przed tujami będzie rosło sporo dobra, w najwęższym miejscu mam na planie chyba 2,5 metra miejsca przed żywopłotem a w innych sporo więcej.
Trzy serby w trójkącie widziałabym raczej jako dwa z tyłu i trzeci przed nimi ale na to w takim razie muszę mieć 3m.

Siedzę i planuję gdzie te tuje wsadzić. Bo przecież będą sadzone koparką i muszę mieć plan, nie ma mowy żebym potem je przetargała o 0,5m w bok . Tak czy inaczej muszę zostawić między grupami tuj przerwy 1,5m lub 3m , żeby wsadzić w te przerwy po 1 abo po 2 szt świerków albo choin.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 15:27, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Weź pod uwagę, że choina lubi kwaśno (lub lekko kwasno) tak jak tuje. Serb lubi zasadę i źle znosi suszę.

Zakwasić pod tuje mozna sporą ilością kory przekopanej z ziemią. Choina jest wilgociolubna i już ma większe zapotrzebowania, czyli obornik będzie niezbędny.
Wiem, nic konstruktywnego nie wniosłam w planowanie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kwartet 17:32, 13 wrz 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Walka z terenem zacna,przebieranie nogami w pełni rozumiem.
Ogłoszenie parafialne ,ogłaszam ponowne zgrupowanie u mnie 28 września,kto tam może jest proszony serdecznie.
Helen 17:48, 13 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
kwartet napisał(a)
Walka z terenem zacna,przebieranie nogami w pełni rozumiem.
Ogłoszenie parafialne ,ogłaszam ponowne zgrupowanie u mnie 28 września,kto tam może jest proszony serdecznie.

Oj, zazdraszczam wszystkim, którzy przyjdą.
Mogę się kiedyś tez wprosić?
Edit: wpisuję z telefonu, ale buźki mi nie wchodzą...
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 18:10, 13 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Toszka napisał(a)
Weź pod uwagę, że choina lubi kwaśno (lub lekko kwasno) tak jak tuje. Serb lubi zasadę i źle znosi suszę.

Zakwasić pod tuje mozna sporą ilością kory przekopanej z ziemią. Choina jest wilgociolubna i już ma większe zapotrzebowania, czyli obornik będzie niezbędny.
Wiem, nic konstruktywnego nie wniosłam w planowanie


Iwona, pomogłaś zaplanować zakupy . Jutro wybieram się po obornik, ziemię pod iglaki i korę .
Czy takie mieszanie tuja/serb, choina ma szanse się udać???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:12, 13 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
kwartet napisał(a)

Ogłoszenie parafialne ,ogłaszam ponowne zgrupowanie u mnie 28 września,kto tam może jest proszony serdecznie.


Zanotowane .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 18:21, 13 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
mrokasia napisał(a)


Fakt, widziałam . A te Twoje trzy to w jakich odległościach od siebie sadziłaś?


Ha dobre pytanie...nie pamiętam teraz. Ale dość blisko, bo chcę się od bordowych warzyw za płotem osłonić.
____________________
ogród pod lasem
Toszka 20:26, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mrokasia napisał(a)


Iwona, pomogłaś zaplanować zakupy . Jutro wybieram się po obornik, ziemię pod iglaki i korę .
Czy takie mieszanie tuja/serb, choina ma szanse się udać???


Ma szansę, tylko na pewno sąsiadami nie powinna być choina z serbem, bo zbyt skrajne ph lubią. Natomiast tuja zaadoptuje się do wszystkiego....byle wodę miała.

Ziemi pod iglaki nie kupuj, bo to torf będzie. Po co ci to? Zaoszczędzisz Kora, obornik, pod choinę siarki trochę i wszystko przekopać ze swoją ziemią. Kompostu też możesz dać...jesli już masz

Jesli by ci się chciało podjechać do Pnos-u to mają świetną swoją korę. Drobniutką i przekompostowaną. Cena bardzo atrakcyjna do ilości i jakości, coś do ok. 10zł za 80L. Na obfite przekopanie z ziemią idealna. Do ściółkowania jeszcze bardziej idealna.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 21:20, 13 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
No właśnie myślałam o pnosie. A próchnica kwaśna i odkwaszona? To chyba dobre?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies