Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

eVka 10:34, 15 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, kibicuję, czytam że chcesz choiny z tujami i serbami. Ciekawa mieszanka Też sadziłam choiny i tuje w mieszankę kory przekompostowanej, obornika, maczki i siarki. Jeszcze kompostu trochę sypnęłam. Ziemi z worka nie używałam, bo jak zobaczyłam te farfocle torfu to stwierdziłam, że to większego sensu nie ma.
____________________
sylwik69 18:17, 15 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Piękne migawki z wrześniowego ogrodu czy pamiętasz jaką masz odmianę derenia?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
mrokasia 20:19, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Toszka napisał(a)
Kasyu, do tej pory to był przekompostowany: obornik, kora, gnojowica, kompost. Ale zdarzają się partie, gdzie zamiast kompostu jest torf. Niemniej finalny produkt jest tłusty i chłonny i do zaprawiania dołków bardzo dobry.


Aaaa, to dobrze mi się wydawało, że kiedyś kupowałam taką bez torfu.
Niestety, teraz wzięłam taką jaka była czyli z dodatkiem torfu, ale mam nadzieję, że będzie ok.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:22, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
inka74 napisał(a)
Idziesz jak burza zrębkowo -super. Dobrze że się udało. A frontowa i cienista super.


Dzięki Iwonko . Dziś zrębki w większości zostały wsypane do wielkich kartonów, nakryte plandeką i umieszczone na paletach tuż za zdemontowanym ogrodzeniem. Poczekają tam na posprzątanie i przeoranie działki a potem wrócą i będą się do wiosny kompostować . Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy rozwalić tych kartonów przez te kilka dni.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:23, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
galgAsia napisał(a)


No cudnie bardzo, psze Pani! I góry zrębków, i cienista, i rozplenice… Wszystko piękne, ale ja proszę o podpowiedź - co to za piękność? Zdaje się ze kupiłam wczoraj taką samą, ale jako nn...



Miło mi Asiu .
Ta jeżówka to Secret Affair.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:28, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Kasya napisał(a)

Ok, zajrzę do pnosu kiedyś przy okazji
Czy ta kwaśna próchnica jest dobra tak wprost do sadzenia rodkow ?


Nie mam pojęcia, mogę jutro sprawdzić jaką ma deklarowana kwaśność na opakowaniu.

Kasya napisał(a)

Ale tempo na koniec sezonu
Cos czuje ze cała zimę będziesz przebierać nogami z niecierpliwości
Ja kilka dni temu przesadziłam sama 2 szt ale takie 170-180 cm


Tak naprawdę tempa to wszystko nabiera dopiero w tym tygodniu. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i zostanie zrealizowane zgodnie z planem.
Jutro jadę obejrzeć ewentualną ziemię na dosypanie.
Mam trochę pietra z tym przesadzaniem tuj. Nie wiem czy fizycznie damy radę. Co prawda będą kopane i przenoszone koparką, ale nie wiem jak będzie z ustawianiem i zasypywaniem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:33, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
effka napisał(a)
Kasiu, kibicuję, czytam że chcesz choiny z tujami i serbami. Ciekawa mieszanka Też sadziłam choiny i tuje w mieszankę kory przekompostowanej, obornika, maczki i siarki. Jeszcze kompostu trochę sypnęłam. Ziemi z worka nie używałam, bo jak zobaczyłam te farfocle torfu to stwierdziłam, że to większego sensu nie ma.


Dzięki Efffcia . Mam nadzieję, że to co sobie wymyśliłam będzie miało ręce i nogi. I że mieszanka, którą kupiłam będzie fajna i da tym przesadzanym tujom dobre warunki do wzrostu bo szkoda by mi było, nie mówiąc o ewentualnych pieniądzach potrzebnych na obsadzenie 50mb ogrodzenia nowymi roślinami...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:34, 15 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
sylwik69 napisał(a)
Piękne migawki z wrześniowego ogrodu czy pamiętasz jaką masz odmianę derenia?


Sylwia, cieszę się, że Ci się podoba. Mam derenie Sibirica Variegata i Elegantissima.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 20:40, 15 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Dzięki Efffcia . Mam nadzieję, że to co sobie wymyśliłam będzie miało ręce i nogi. I że mieszanka, którą kupiłam będzie fajna i da tym przesadzanym tujom dobre warunki do wzrostu bo szkoda by mi było, nie mówiąc o ewentualnych pieniądzach potrzebnych na obsadzenie 50mb ogrodzenia nowymi roślinami...

W takim razie muszę mocno trzymać kciuki za powodzenie całej akcji żywopłotowej.
____________________
April 06:14, 16 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Kasiu, śledzę poczynania, poważne akcje masz zaplanowane na ten tydzień. Oby wiatr się uspokoił bo znacznie utrudni prace przy przesadzaniu.
Trochę ci zazdrościć zaczynam tego zamieszania bo ja unieruchomiona przez kręgosłup. Przegięłam w tym sezonie. Ale byłam w Skierniewicach i Rykach Ciekawe kto teraz posadzi moje zakupy... chociaż bardzo się ograniczałam. Szkoda że cię z nami nie było
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies