Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 22:20, 12 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jesienna odsłona nasadzeń frontowych godnie zastąpiła tę letnią.
Bardzo lubię oddawać się zrębkowaniu. To szalenie relaksujące zajęcie. Widok tych zrębkowych kupek przypomniał mi o tym.


Lubię jesień, taka jak dziś jest cudowna .

A co do zrębkowania to muszę Ci powiedzieć, że pan obsługujący rębak nie wyglądał na specjalnie zrelaksowanego... . Ale widok tych dwóch kupek zamiast zwałów gałęzi działa na mnie kojąco .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 22:25, 12 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Kasia, co można napisać - przepięknie. I szerokie kadry masz już całkiem bujne. Dalej podglądam i macham
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 22:30, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
mrokasia napisał(a)


A co do zrębkowania to muszę Ci powiedzieć, że pan obsługujący rębak nie wyglądał na specjalnie zrelaksowanego... . Ale widok tych dwóch kupek zamiast zwałów gałęzi działa na mnie kojąco .


być może pan od rębaka to jakiś emerytowany oficer CBŚ
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Toszka 22:31, 12 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
Fajnie, że temat mączki, bo mam pytanko:
mączka granitowa- ponoć zakwasza, choć tez ponoć nie ma na to dowodów, czy też inaczej- pH wynosi ponoć 8,6. Ale nie w tym rzecz. Mączka bazaltowa dostępna jest tez we frakcji granulowanej. Czy myślicie, że taki "brukarski" pył granitowy- zasypka tak zwana, spełnia funkcje mączki, czy to coś kompletnie innego?


Pył granitowy jest tym samym co mączka. Pod warunkiem, że to czysty pył granitowy bez dodatków chemicznych środków konserwujących i ochronnych.

Tak, mączka granitowa ma wysokie ph. Jednak w kontakcie z glebą zaczyna odbywac się chemiczna magia począwszy od wiązania tlenków żelaza, glinu, aluminium, potasu i wszelkich kwaśnych minerałów. I w ten sposób pomalutku zaczyna się zmiana ph w glebie.

Mrokasiu Kasiu
Kupki zrębków imponujące, tak jak tempo uprzątania terenu Jedziecie na jakichś dobrych dopalaczach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 09:08, 13 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Helen napisał(a)
Kasia, co można napisać - przepięknie. I szerokie kadry masz już całkiem bujne. Dalej podglądam i macham


Dzięki Helen . Macham zwrotnie!

Magara napisał(a)


być może pan od rębaka to jakiś emerytowany oficer CBŚ


Być może . Choć na emeryta nie wyglądał .

Toszka napisał(a)


Mrokasiu Kasiu
Kupki zrębków imponujące, tak jak tempo uprzątania terenu Jedziecie na jakichś dobrych dopalaczach


Iwona, co Ty, ja to już dostaję kota, że wszystko się tak wlecze. Prawie miesiąc trwało domykanie kupna, potem czekanie kilka dni na rębak, teraz czekanie kilka dni na koparkę, potem pewnie czekanie kilka dni na pana od orania... Za chwile wrzesień się skończy a ja bym chciała koniecznie ten żywopłot posadzić i brzozy i może jeszcze ze 3 drzewa...
Pocieszam się tylko, że koniki w tym czasie produkują dla mnie złoto . W idealnych warunkach do końca przyszłego tygodnia teren powinien być oczyszczony i zaorany. Ale czy to się uda???
A jutro przychodzi pan od ogrodzenia - mam nadzieję, że się dogadamy i będzie mógł szybko zacząć.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:05, 13 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
To przy okazji żywopłotu - podpowiedzcie proszę - chcę te swoje tuje olbrzymy przesadzić wzdłuż granicy nowej działki z drogą. Mam ich 14 szt i chcę je posadzić w 3 grupach po kilka sztuk a pomiędzy dać po 1-3 szt. świerków serbskich i tak samo choin kanadyjskich. I teraz dumam ile miejsca potrzebuję np. na 3 serby jeśli w założeniu mają rosnąć blisko siebie ale nie chcę z nich robić strzyżonego w prostopadłościan ekranu tylko chcę zachować ich stożkowaty kształt a jednocześnie utworzyć dość szczelną osłonę od drogi do wysokości min. 1,80. Dopuszczam posadzenie w trójkąt. Mam zamiar je ciąć.
Co radzicie? Jeśli pomiędzy grupami tuj będzie np. 2 metry to ile tam serbów wsadzić? Jeden? Czy dwa się zmieszczą???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 12:39, 13 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
To przy okazji żywopłotu - podpowiedzcie proszę - chcę te swoje tuje olbrzymy przesadzić wzdłuż granicy nowej działki z drogą. Mam ich 14 szt i chcę je posadzić w 3 grupach po kilka sztuk a pomiędzy dać po 1-3 szt. świerków serbskich i tak samo choin kanadyjskich. I teraz dumam ile miejsca potrzebuję np. na 3 serby jeśli w założeniu mają rosnąć blisko siebie ale nie chcę z nich robić strzyżonego w prostopadłościan ekranu tylko chcę zachować ich stożkowaty kształt a jednocześnie utworzyć dość szczelną osłonę od drogi do wysokości min. 1,80. Dopuszczam posadzenie w trójkąt. Mam zamiar je ciąć.
Co radzicie? Jeśli pomiędzy grupami tuj będzie np. 2 metry to ile tam serbów wsadzić? Jeden? Czy dwa się zmieszczą???

Kasiu, specjalnie sobie kiedyś mierzyłam u Sąsiadki dwa dorosłe serby posadzone koło siebie, z założeniem, że mają zachodzić jeden na drugiego - uwierzysz, że pnie miały od siebie 1,4m? Pięknie wyglądają, smukłe rosną, przerosły wysokością parterowy dom Sąsiadki. Więc ja też tak posadziłam na tyle.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
UrsaMaior 13:09, 13 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
No ja u swojej też patrzę, przy garażu mam takie bydlaki. Ja bym Kaśka jeden wsadziła...
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 13:19, 13 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Ok, czyli liczyć 1,5 m na 1 świerka.
A choiny tak samo?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 13:59, 13 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
U innego sąsiada pod płotem rośnie taka niecięta, wielka jest. A cięty stożek u mnie za płotem to sama widziałaś. Zrobiłabym tak samo.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies