Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Johanka77 05:59, 09 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia Twoja frontowa jest cudna! I jak się rozrosła!

A ten grab to się z czasem zagęści.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 09:24, 09 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18100
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wciąż się ślinię na widok frontowej i cienistej, a jeszcze te inne smaczki na zdjęciach podkręcają apetyt.


Nieskromnie powiem, że te dwa fragmenty wyszły mi fajnie . Frontowa wymaga przetrzebienia ale założenie jest dobre, rabata dobrze wygląda o każdej porze roku .

TAR napisał(a)
Świetne ujecia i slicznie wyglada a gdzie Wy czytałyscie o tych upalach? u nas o 15 skonczylo znowu lac, padalo od wczorajszego wieczora


O upałach w weekend (z burzami, a jakże) trąbią w tv, internetach i radio .

Magara napisał(a)
Ja też czytałam, że upały idą, TARcia w naszym regionie powyżej 25 i burze
A na bóle stawów - maść końska, moja Maman (żadne schorzenie nie jest Jej obce ) twierdzi, że jedynie weterynarz rozumie jej bóle stawowe ale podobno pomaga


W sobotę u nas nawet 30 st i też burzowo.
Maść końską mam, muszę spróbować .

MirellaB napisał(a)


Piękne ujęcie.
Szałwię zwartą kompaktową polecam odmianę Deep Blue.


Dziękuję .
No właśnie o Deep Blue i Deep Rose myślę. Ta moja nn ma ogromną zaletę - kwitnie 3 razy w sezonie . Nie wywalę jej ale przesadzę bardziej wgłąb.

lilarose napisał(a)
Kasia, no pięknie masz!
Ja nawet nie chcę myśleć, ile mam jeszcze do wsadzenia.
Te doniczki się po prostu rozmnażają!
Nie sprawdzałam prognoz i żyłam w nieświadomości ale po tym, co tu przeczytałam to wpadłam w panikę... Jutro ani jednej kawuni z sąsiadkami!


Ja do wsadzenia też mam jeszcze sporo. Wczoraj wsadziłam chyba 4 sztuki i przepieliłam środkową rabatę.
Jedna szybka kawunia nie powinna zaszkodzić .

TAR napisał(a)


20 km ode mnie ma byc cieplo ale u mnie max 18, tak wiec sie nie nastawiam


Ty normalnie masz jakiś inny klimat .

Johanka77 napisał(a)
Kasia Twoja frontowa jest cudna! I jak się rozrosła!

A ten grab to się z czasem zagęści.


Dzięki .
Liczę na to, że ten środkowy grabek się ogarnie. Ten uschnięty chyba jednak nie, wczoraj zauważyłam, że zwiędły mu i podeschły te listki, które wypuścił ma samym dole, chyba nic z niego nie będzie, nie wiem czy da się go zreanimować. Muszę go wykopać. Tylko pod nim wysiały mi się jeżówki i muszę je najpierw stamtąd delikatnie ewakuować.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:00, 09 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18100
Będą borówki .

A wczoraj zjedliśmy po raz pierwszy sałatkę złożoną w większości z plonów warzywniczka - sałata rzymska, rukola i rzodkiewki . Ogórki i szczypiorek były sklepowe. Rzodkiewek muszę siać więcej, sałaty i rukoli mam aż nadto. Kiełkuje mi fasolka i cukinia . Siedmiolatka rośnie ale z dużymi oporami, podobnie buraczki. Nic to, pierwsze koty za płoty, w przyszłym roku będzie lepiej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kawa 13:26, 09 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasia frontowa piękna
gdzie wy macie te 25-30 stopni?
u Mnie przedtem 12 treaz może 17 i deszcz i chłodno

borówek super dużo masz

u mnie sałaty już tyle zeżarłam ze masakra, rzodkiewki troche za gęsto posiałam ale już jedzone z buraczków botwinka była

rukoli nie cierpię
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgol 13:41, 09 cze 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
Będą borówki .

A wczoraj zjedliśmy po raz pierwszy sałatkę złożoną w większości z plonów warzywniczka - sałata rzymska, rukola i rzodkiewki . Ogórki i szczypiorek były sklepowe. Rzodkiewek muszę siać więcej, sałaty i rukoli mam aż nadto. Kiełkuje mi fasolka i cukinia . Siedmiolatka rośnie ale z dużymi oporami, podobnie buraczki. Nic to, pierwsze koty za płoty, w przyszłym roku będzie lepiej .


A mi , nie wiedzieć czemu ani razu nie udala się rzodkiewka No nie wiem co jej przeszkadza w moich skrzyniach z kompostem.Rosnie tylko w liście albo drewnieje jej korzeń
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:49, 09 cze 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Magara napisał(a)

Patrząc na komentarze - jak nic od jutra trza wznowić treningi i poprzeczkę ponieść, głupio by było się do drużyny nie załapać i grzać ławkę rezerwowych


No ja to się nie odzywam bo nic ostatnio nie sadzę wiec jakos mi głupio.
Kupiłam kilka lawend i naparstnice ,ale z tym to nie ma co na zawody się wybierać.Aaa, mam jeszcze 4 doniczki z miskantami Liczy się?Ruszam w piątek
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Makusia 14:46, 09 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
U mnie też miały być borówki, ale przyszedł grad w niedziele i naturalną selekcją przetrzebił najsłabsze egzemplarze...coż- te, co przetrwały będą może duże
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Juzia 16:39, 09 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38797
Przejrzałam tylko kilkanaście stron... ale widziałam cegłę i duuuużo zieloności, później kolorowe rabaty i nawet żwirek
Moje klimaty
Będę podglądać, bo widziałam też co będzie się działo dookoła altany
No już się nie mogę doczekać!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gosiek33 19:02, 09 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Smakowite zbiory
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 19:15, 09 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42166
mrokasia napisał(a)
Będą borówki .

A wczoraj zjedliśmy po raz pierwszy sałatkę złożoną w większości z plonów warzywniczka - sałata rzymska, rukola i rzodkiewki . Ogórki i szczypiorek były sklepowe. Rzodkiewek muszę siać więcej, sałaty i rukoli mam aż nadto. Kiełkuje mi fasolka i cukinia . Siedmiolatka rośnie ale z dużymi oporami, podobnie buraczki. Nic to, pierwsze koty za płoty, w przyszłym roku będzie lepiej .

No proszę jak fajnie, prawda ?
Własny warzywniak super sprawa... i borówki
U mnie tez będzie sporo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies