Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 21:46, 10 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Rzodkiewka nie lubi dobrej gleby. Jeśli gleba jest bogata w składniki odżywcze,m to będzie szła w liście. Potrzebuje dużo wilgoci. Jeśli ma za sucho, to korzeń będzie drewnieć.
Marchew dla odmiany lubi, kiedy jest mało wilgoci.


no i juz wiem dlaczego ani rzodkiewka ani marchewka u mnie nie chca rosnac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
kaz742011 22:04, 10 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Czyli z tego wynika że u mnie rzodkiewka powinna wyleźć
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
mrokasia 16:11, 12 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
inka74 napisał(a)
Jak boróweczki zaczną dojrzewać to chyba koniecznie będę musiała do ciebie przyjechać moje w tym roku zastrajkowały a to co było grad wykończył.

Udało mi się dziś zakupić humello bardzo jestem zadowolona. I niski przywrotnik czerwonołodygowy.


Zapraszam . Może będziemy szybsze niż ptaszory .

Moje humello na razie bardzo niewyjściowe - podzieliłam wielką kępę od Łucji i część liści leży ale pędy kwiatowe stoją. 3 kupione sadzonki podobnie. Poczekam aż przekwitną i chyba zetnę wszystkie przy ziemi.

jolanka napisał(a)
A ja ma te szałwię deep Blue i u mnie cały czas jest niska. Nic nie podrosła drugi rok. Nawet ja wiosna dzieliłam

To mam nadzieję że i u mnie tak będzie.

Apropos dzielenia - czy po aktualnym kwitnieniu oprócz przycięcia mogę chyba od razu podzielić kępy?

Margerytka40 napisał(a)
Moja Deep blue też niska, nawet powiedziałabym miniaturowa


Miniaturowa być nie musi ale niska jak najbardziej .

TAR napisał(a)


no i juz wiem dlaczego ani rzodkiewka ani marchewka u mnie nie chca rosnac.


U mnie rzodkiewka urosła a marchewka nawet nie wzeszła .

kaz742011 napisał(a)
Czyli z tego wynika że u mnie rzodkiewka powinna wyleźć




____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 16:17, 12 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Przyjechała dziś ziemia do wyrównania miejsca pod trawnik pomiędzy placykiem basenowym a altaną. Pan koparka wygniótł trochę kolein i niestety uszkodził mi hortkę Polestar - wykopałam na szybko i położyłam w cieniu, zaraz idę oblukać czy coś z niej będzie czy stratowana na ament .
Trochę koloru zostawiam .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Ania111 16:22, 12 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mrokasia napisał(a)
Przyjechała dziś ziemia do wyrównania miejsca pod trawnik pomiędzy placykiem basenowym a altaną. Pan koparka wygniótł trochę kolein i niestety uszkodził mi hortkę Polestar - wykopałam na szybko i położyłam w cieniu, zaraz idę oblukać czy coś z niej będzie czy stratowana na ament .
Trochę koloru zostawiam .



Fajnie , nowa ziemia,
nowe życie

Mam nadzieję ,ze roślinkę da się uratować
A koleinami się nie przejmuj , - wyrówna się
____________________
Ania Spelnione marzenie
Juzia 16:47, 12 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
mrokasia napisał(a)


Nazwę bym poprosiła
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magara 22:48, 12 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
mrokasia napisał(a)
Przyjechała dziś ziemia do wyrównania miejsca pod trawnik pomiędzy placykiem basenowym a altaną.


Kasia Ty powinnaś prowadzić jakieś szkolenia z zakresu logistyki dla tych, którzy się ogrodowo kręcą w kółko
Czy na tym zdjęciu jest driakiew? Jeżeli tak napisz proszę coś o niej - stanowisko, jak długo można na nią liczyć, etc. Mam zamówioną od połowy maja, pewnie kiedyś dotrze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Johanka77 22:54, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Macham dzielna Kobieto!
Ja dziś w robocie byłam, ale Wy widzę nie próżnujecie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:55, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magara napisał(a)

Kasia Ty powinnaś prowadzić jakieś szkolenia z zakresu logistyki dla tych, którzy się ogrodowo kręcą w kółko
Czy na tym zdjęciu jest driakiew? Jeżeli tak napisz proszę coś o niej - stanowisko, jak długo można na nią liczyć, etc. Mam zamówioną od połowy maja, pewnie kiedyś dotrze


Tak, to drakiew gołębia.
„Razem” żeśmy ją kupowały
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 23:47, 12 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Aniu, cieszę się, że ta ziemia dotarła bo można będzie już wyrównać teren i zacząć myśleć o trawniku. Tylko jak w tym piekle zrealizować te prace ziemne? Jakoś nie mam tyle samozaparcia by wstawać o 5 rano...
Hortka przeżyje, zniszczona 1/3.

Juzia, to bodziszek od Lucy, nie wiem kto on zacz a Lucy też chyba nie...

Daga, no coś Ty, jaka logistyka, od tego to ja chyba powinnam była zacząć a nie zwozić ziemię jak już rabaty wytyczone i rośliny rosną .
Roślinka to driakiew gołębia. Bardzo fajna na słoneczne, suche i ubogie stanowiska. Jak teraz zacznie kwitnąć to produkuje te kwiatki aż do jesieni tylko te przekwitnięte trzeba usuwać. W tę zimę była zimozielona. Bardzo ją lubię i bzyczki też. Będzie Pani zadowolona .

Johanka, też macham . Nooo, najbardziej to się dziś chyba napracował pan koparkowy . Ale od jutra trzeba będzie pomachać łopatą i grabiami.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies