Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

MiluniaB 17:41, 19 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Gorąco, ale zielska trochę wyrwałam
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
April 09:39, 20 sie 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Pięknie ci się zagęszcza
Jak ty to robisz że u ciebie takie to wszystko uporządkowane? Ja ciągle mam wrażenie bałaganu u siebie, którego nie umiem ugłaskać, choć baaardzo bym chciała.
No jestem sina z zazdrości Kurcze, a może to klimę ustawiłam za mocno
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 10:43, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
effka napisał(a)
Ja na grzyba nie pryskam w zasadzie nigdy, jakoś samo przechodzi, chociaż cześć kulek buksowych mam w opłakanym stanie. Grzyba mają tylko te, na które leci woda ze zraszacza trawnika. Te niepodlewane maja się super.


Ja w zasadzie pryskam tylko na robale - najczęściej na mszyce. A wczoraj wieczorem właśnie odkryłam, że znowu mam ćmę. Wrąbała mi pół kulki bukszpanowej. Na szybko opryskałam resztką lepinoxu, którą miałam w opryskiwaczu, ale tak myślę, że dziś wieczorem rozrobię nową porcję i opryskam jeszcze raz tego buksa i wszystkie pozostałe. Nie mam pojęcia ile czasu taki rozrobiony lepinox zachowuje swoje właściwości.

Margerytka40 napisał(a)
Nie jest źle . Ja już dziś hektar opieliłam, podzieliłam i posadziłam kocimiętkę, pogłówkowałam co i gdzie(tego najwięcej), do wieczora jeszcze pewnie coś popchnę


Ty pracusiu!

galgAsia napisał(a)
Ja trochę też posadziłam, zanim zrobiły się tropiki i żar z nieba
Taki busz to ja lubię


Tak, teraz to można działać albo z samego rana albo dopiero pod wieczór.
Cmok!

MiluniaB napisał(a)
Gorąco, ale zielska trochę wyrwałam


Ja wczoraj plan wykonałam plan minimum plus .
Trawka skoszona, nawóz rozsypany i trawnik podlany .
Dodatkowo wypieliliśmy z eMem (chyba po raz czwarty!) fragment pod domem sąsiadów. Nie ściółkowałam tam niczym bo jesteśmy w trakcie układania tam ścieżki z płyt do furtki i ciągle mi tam zielsko rośnie. Dziś chcemy skończyć tę ścieżkę i zasypać ten fragment skoszona trawą i korą.

April napisał(a)
Pięknie ci się zagęszcza
Jak ty to robisz że u ciebie takie to wszystko uporządkowane? Ja ciągle mam wrażenie bałaganu u siebie, którego nie umiem ugłaskać, choć baaardzo bym chciała.
No jestem sina z zazdrości Kurcze, a może to klimę ustawiłam za mocno


Dzięki kochana za miłe słowa, ale ten porządek to złudne wrażenie. Ja po prostu kadruję tak by nie było widać bałaganu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:54, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Za domem


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:59, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
I takie tamy

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
deszczowymaj 11:17, 20 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Kasiu... masz ładnie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
TAR 11:22, 20 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
śliczne pstryki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 12:39, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Ja w zasadzie pryskam tylko na robale - najczęściej na mszyce. A wczoraj wieczorem właśnie odkryłam, że znowu mam ćmę. Wrąbała mi pół kulki bukszpanowej. Na szybko opryskałam resztką lepinoxu, którą miałam w opryskiwaczu, ale tak myślę, że dziś wieczorem rozrobię nową porcję i opryskam jeszcze raz tego buksa i wszystkie pozostałe. Nie mam pojęcia ile czasu taki rozrobiony lepinox zachowuje swoje właściwości.


Mszyce w sumie też odpuściłam w tym roku, miałam pryskac ale jakoś tak często padało, że nie opryskałam. Juz ich nie ma, więc ok.

Pryskaj raz jeszcze Lepinoxem, on chyba max. 2 dni może w spryskiwaczy być. Szkoda buksów. Ehh, jak ja nie znoszę tej ćmy, żadne inny szkodnik mnie tak nie wnerwia jak to wstręctwo...
____________________
eVka 12:40, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
I takie tamy


Śliczna ta nowa częśc ogrodu. Przy takiej gęstwinie raz ciach nie będzie widać sąsiedztwa.
____________________
MiluniaB 13:28, 20 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Widzę, że hortensje też mają u Ciebie żółte listki od dołu.

Soczysta zieleń, aż miło
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies