Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 13:36, 25 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
jezowki oczywista ze mozna, w sumie to swoje przenosze przez caly sezon, sieja sie mocno wiec nowe sadzonki przenosze na pustostany
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 20:36, 25 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Powiem tak, większość jeżówek przeniosłam/przesadziłam, ale w kilku miejscach, chociaż jeżówki ładnie kwitły, miały po 1-2 krótkich korzonków. No i znalazłam 1 pędraka. Jutro leję p-drakolem, masakra jakaś...
____________________
Helen - Hortensjowo
Margo2 22:32, 25 sie 2020


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 866
Aprilka pisząc o Twoim porządku, chyba miała na myśli sposób sadzenia i dobór roslin.
Ja też mam takie wrażenie, że masz niesamowicie ułożone rabaty
U Ciebie wszystko stoi na baczność, u mnie kładzie się, włazi na siebie.
Masz po prostu pięknie.
Chociaż Jola nie powinna narzekać, bo ma zupełnie inny charakter ogrodu

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
sarenka 07:27, 26 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Helen napisał(a)
Powiem tak, większość jeżówek przeniosłam/przesadziłam, ale w kilku miejscach, chociaż jeżówki ładnie kwitły, miały po 1-2 krótkich korzonków. No i znalazłam 1 pędraka. Jutro leję p-drakolem, masakra jakaś...

Nie strasz...ja dopiero dziś zamówię p-drakol, ale i tak dopiero po wertykulację zrobię, a nie wiem kiedy bedziny mogli po niego jechać bo to kawałek drogi
____________________
Magda W samym sloncu
HannaR 15:12, 26 sie 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
mrokasia napisał(a)



Kasia, te płyty są ułożone bezpośrednio na ziemi?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 15:17, 26 sie 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
mrokasia napisał(a)

To są miskanty, które dostałam od HaniR. Miały być grackami ale kwitną i dlatego Hania je oddawała. Mnie kwitnienie nie przeszkadza. Są wąskolistne a na tym mi zależało. Niektóre rzeczywiście wypuściły po kłosku. Może to Graciella?

Mi też ich kwitnienie nie przeszkadzało. Te miskanty były po prostu za duże na rabatę, na której rosły. I one też szybko przyrastają, więc za 3 lata zajęłyby mi ją całą.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 15:23, 26 sie 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A w ogóle to po co ja tu weszłam? Teraz nie mogę oderwać wzroku od Twoich rabat. Tyle wszystkiego, takie bujne i pięknie skomponowane.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
mrokasia 10:34, 27 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
malgol napisał(a)
No dobra, skoro u siebie Cię chwaliłam to i napisze tu...ściezka superowa!Fajnie popatrzeć na ten ogrodowy zapał,jak tyle się zmienia i pięknieje.U mnie w tym sezonie żadnych zmian.Walcze jedynie ,żeby ogród przetrwał te ekstremalne upały


No wreszcie się pokazałaś!
Dzięki za pochwały .
Jednocześnie chciałam powiedzieć, że wcale w ogrodzie nie musi być zmian by robić foty i pokazywać... Więc się tu nie wymawiaj!

Helen napisał(a)
Powiem tak, większość jeżówek przeniosłam/przesadziłam, ale w kilku miejscach, chociaż jeżówki ładnie kwitły, miały po 1-2 krótkich korzonków. No i znalazłam 1 pędraka. Jutro leję p-drakolem, masakra jakaś...


O masz... u mnie ćma i krety do spółki z nornicami. Pędraków odpukać na razie nie stwierdziłam. Trzymam kciuki za walkę!

Margo2 napisał(a)
Aprilka pisząc o Twoim porządku, chyba miała na myśli sposób sadzenia i dobór roslin.
Ja też mam takie wrażenie, że masz niesamowicie ułożone rabaty
U Ciebie wszystko stoi na baczność, u mnie kładzie się, włazi na siebie.
Masz po prostu pięknie.
Chociaż Jola nie powinna narzekać, bo ma zupełnie inny charakter ogrodu



He, he, he, to chyba zrobię i wstawię fotę bałaganu jaki mam na pojałowcowej...

sarenka napisał(a)

Nie strasz...ja dopiero dziś zamówię p-drakol, ale i tak dopiero po wertykulację zrobię, a nie wiem kiedy bedziny mogli po niego jechać bo to kawałek drogi


U Ciebie też pędraki???

HannaR napisał(a)

Kasia, te płyty są ułożone bezpośrednio na ziemi?


Tak, Haniu, bezpośrednio na ziemi.

HannaR napisał(a)

Mi też ich kwitnienie nie przeszkadzało. Te miskanty były po prostu za duże na rabatę, na której rosły. I one też szybko przyrastają, więc za 3 lata zajęłyby mi ją całą.


Aaaa, widzisz, jakoś mi się zakodowało, że chciałaś niekwitnące .
Co do przyrostu to fakt, rosną jak dzikie .

HannaR napisał(a)
A w ogóle to po co ja tu weszłam? Teraz nie mogę oderwać wzroku od Twoich rabat. Tyle wszystkiego, takie bujne i pięknie skomponowane.


No jak to? Przyszłaś odwiedzić swoje miskanty i limki (też ładnie rosną) .
Kochana, bardzo dziękuję za miłe słowa. Ale do bujności i różnorodności to jeszcze daleko. Choć w porównaniu do Twoich minimalistycznych rabat to rzeczywiście sporo tego jest .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:35, 27 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Pada... Fajnie bo drobno i gęsto .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 18:03, 27 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie też się zaktywizowała ćma, ale byłam czujna i już ją ukatrupiłam
Ślimaki eksterminuję na bieżąco
Innych plag nie odnotowałam.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies