Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 08:54, 21 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
deszczowymaj napisał(a)
Kasiu... masz ładnie


Dzięki Asik

TAR napisał(a)
śliczne pstryki




effka napisał(a)

Mszyce w sumie też odpuściłam w tym roku, miałam pryskac ale jakoś tak często padało, że nie opryskałam. Juz ich nie ma, więc ok.

Pryskaj raz jeszcze Lepinoxem, on chyba max. 2 dni może w spryskiwaczy być. Szkoda buksów. Ehh, jak ja nie znoszę tej ćmy, żadne inny szkodnik mnie tak nie wnerwia jak to wstręctwo...

Masz rację, ta ćma to okropieństwo. Ale mszyce też tępię, szczególnie na kalinach koreańskich i jaśminowcach.


MiluniaB napisał(a)
Widzę, że hortensje też mają u Ciebie żółte listki od dołu.

Soczysta zieleń, aż miło


Tak, hortensje niestety przy takich upałach i suszy mają żółte listki. Trudno. Dostają wodę ale widać to za mało. Te na cienistej radzą sobie najlepiej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:58, 21 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Przerobiliśmy z EMem ścieżkę do furtki na nowej części. Wcześniej była ułożona równiutko i dosyć ciasno. Denerwowało mnie to bardzo więc zmieniłam. Dziś zamierzam skończyć ten fragment - wypielić i wysypać korą.

I widoczek z nowej części . Miłego dnia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 09:02, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przyjemnej pracy Kasia. Fajnie się ogląda Twój ogród. Są miejsca z takim fajnym klimacikiem, że mmmmniam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 09:13, 21 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7489
mrokasia napisał(a)


Tak, hortensje niestety przy takich upałach i suszy mają żółte listki. Trudno. Dostają wodę ale widać to za mało. Te na cienistej radzą sobie najlepiej.


a ja mysle, ze maja niedobory. u mnie nawet w cieniu zółkna, potraktowałam je chelatem żelaza dolistnie, powinno temu zaradzic. u mnie na stowe to brak nawozenia. wiosna nie zdazylam. a teraz juz nie ma sensu przed zima.

jak podlewasz woda z sieci to wszystkie skladniki sie wyplukuja i stad te żółtosci
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:10, 21 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Margerytka40 napisał(a)
Przyjemnej pracy Kasia. Fajnie się ogląda Twój ogród. Są miejsca z takim fajnym klimacikiem, że mmmmniam


Dzięki, no staram się jak mogę .
Wzajemnie, miłego rycia .

TAR napisał(a)


a ja mysle, ze maja niedobory. u mnie nawet w cieniu zółkna, potraktowałam je chelatem żelaza dolistnie, powinno temu zaradzic. u mnie na stowe to brak nawozenia. wiosna nie zdazylam. a teraz juz nie ma sensu przed zima.

jak podlewasz woda z sieci to wszystkie skladniki sie wyplukuja i stad te żółtosci


Może być tak jak mówisz bo ja z nawożeniem to zawsze na bakier jestem. Ale z drugiej strony - najlepiej mają się właśnie te na cienistej choć tam ziemia słaba i las za płotem a też nie nawoziłam. Zdecydowanie też lepiej mają się te hortki które rosną w cięższej ziemi, która lepiej trzyma wilgoć. Więc mimo wszystko to chyba jednak braki wody...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 14:54, 21 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Na nowa część już zupełnie nie pachnie nowością. Bujnęło wszystko nad wyraz.
Układ ścieżki wygląda obiecująco. Cienista bis się szykuje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 15:58, 21 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu fajne pstryki i takie tamy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 07:26, 22 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, a tą nową część kiedy zakładałaś? Bo taka ona rozrośnięta dość.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
mrokasia 08:29, 22 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Na nowa część już zupełnie nie pachnie nowością. Bujnęło wszystko nad wyraz.
Układ ścieżki wygląda obiecująco. Cienista bis się szykuje.


Nowa część wciąż jest nowa choć już nie tak nowa .
Cieszę się, że podoba Ci się układ ścieżki. Tu jest więcej słońca ale chciałabym żeby wyszła równie ładnie jak jej cienista siostra .

andzia458 napisał(a)
Kasiu, a tą nową część kiedy zakładałaś? Bo taka ona rozrośnięta dość.


Hmmm
Nowa część zakłada się od zeszłej jesieni . Jesienią sadziliśmy szkielet - żywopłoty i cisy baccata na rabatach plus drzewa i kilka większych krzewów. Od wiosny dosadzam głównie krzewy i duże trawy czyli ciąg dalszy szkieletu. Na razie mam niewiele bylin, bylinowe zakupy to plan na kolejne sezony .
Wygląda na rozrośnięte bo zdecydowaliśmy się na kupowanie dużych egzemplarzy. Nie jesteśmy już młodzi, chcemy się szybko cieszyć ogrodem .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 08:44, 22 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bardzo dobra zmiana z tym ułożeniem płyt do furtki. Nie poznaję u ciebie poszczególnych rabat na nowej części. One wcale na nowe nasadzenia nie wyglądają wiesz, że już jest pięknie ?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies