Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gruszka_na_w... 19:09, 12 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Ależ Ci się warzywniczek pięknie rozrósł.
To, że podokienna i frontowa cudowne, to wiadomo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:04, 12 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Gosiek33 napisał(a)
Podkuchenna wygląda fantastycznie. Śnieg na tę rabatę nie spada? Wiem, śniegu nie ma, podobnie jak innych plag...


Dzięki Gosiu, czeka ją mała roszada - muszę zamienić miejscami kulkę danicową z palibinem, ale ogólnie wygląda nieźle. Zaginęła mi na niej jedna szałwia i jedna biała jeżówka, ale ta się przynajmniej wysiała więc w przyszłym roku powinno być fajnie .
Do tej pory śniegu nie było...

Makao_J napisał(a)

Aż zacytuję.

To moje ulubione miejsca. Uwielbiam tą część Twojego ogrodu bo już taka dojrzała jest.
Oby ta nowa część wyszła Ci równie dobrze.

Póki co na efekty jeszcze troszkę poczekamy.
Byle nie za długo


Aniu, dziękuję . To bardzo miłe, że ktoś ma u mnie ulubione miejsca .
Mam nadzieję, że polubisz i nową część . Trzymaj kciuki za powodzenie moich działań .

Juzia napisał(a)


To samo miałam napisać





Johanka77 napisał(a)


Mrokasiu Droga! U Ciebie coraz piękniej! I na starych i na nowych połaciach

Ale istotnie, te nowe nabierają rumieńców Kochana!

edit: a ta podkuchenna to Ci tak porosła, że możesz bezpiecznie skakać z okna


Asiu, widzę że wróciłaś wypoczęta i z dobrym humorkiem .
Dziękuję za miłe słowa!

April napisał(a)
Moja ulubiona rabata to z grabami
Podkuchenna też zachwyca. Ciągle piękna ścieżka cienista. I nowa część z ogromnym potencjałem.
Generalnie pięknie u ciebie, tylko dlaczego tak daleko? Ale się jeszcze w tym sezonie muszę wybrać, może jak się zrobi ciut chłodniej, bo popadam w jakąś niemoc z tego upału.
Wczoraj posadziłam jednego cisa, trzy rutewki i trzy rdesty. A czułam się jakbym pracowała w kamieniołomach. I to po każdym większym wysiłku robiłam przerwy na ochłonięcie Makabra, a tak kiedyś lubiłam słoneczko i wysokie temperatury...


Grabową i podkuchenną oraz ofkorks cienistą też bardzo lubię.
Na odległość nic nie poradzę ale odległość to rzecz względna . A brama otwarta .
Fakt, te upały odbierają siły. A jak się wieczorem nieco ochładza to komary żrą jak wściekłe. Ja dziś skosiłam i posadziłam 6 kłosowców przesadzając przy okazji 4 niedawno posadzone jeżówki...

UrsaMaior napisał(a)
Świetna ta grabowa, szkoda tego jednego:/


Ano szkoda.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ Ci się warzywniczek pięknie rozrósł.
To, że podokienna i frontowa cudowne, to wiadomo.


Haniu, kochana, przynajmniej Ty zauważyłaś mój warzywniczek . Największe plony mam z cukinii. Zebrałam też sporo fasolki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 10:22, 13 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, kwitnie u Ciebie już hameln? Ja aktualnie jestem poza do em kilka dni, więc nie mam pojęcia w jakim stanie jest mój ogród, nie wiem jak się trzyma w te upały :/
____________________
Magda W samym sloncu
tulucy 10:45, 13 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Masz lepszy koper jak ja
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 10:51, 13 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
sarenka napisał(a)
Kasia, kwitnie u Ciebie już hameln? Ja aktualnie jestem poza do em kilka dni, więc nie mam pojęcia w jakim stanie jest mój ogród, nie wiem jak się trzyma w te upały :/


Kilkuletnie kępy jeszcze nie, ale zeszłoroczne siewki już mają kłoski .

tulucy napisał(a)
Masz lepszy koper jak ja


Wiesz jak się zdziwiłam, że jednak parę sztuk mi wzeszło??? Bardzo dekoracyjny jest .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 13:34, 13 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
mrokasia napisał(a)



Wiesz jak się zdziwiłam, że jednak parę sztuk mi wzeszło??? Bardzo dekoracyjny jest .


Koperek lepiej rośnie na rabatach ozdobnych niż wysiewany w warzywniku. Na tych ozdobnych świetnie się uzupełnia z hortensjami.
Bardzo mnie cieszą Twoje pozytywne doświadczenia z warzywnikiem. Mocno Ci kibicuję!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 14:42, 13 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
nawet nie wiem co podziwiac, wszystko piekne i z przeogromnym urokiem.

u mnie w warzywniku do zbiorow sa fasolka i ogorki i nie ma komu zebrac, chyba juz zostana na tych krzakach

wczoraj przez 3 godziny podlewalismy ogrod, stwierdzilam ze raz na tydzien to nie bedzie az taka wielka zbrodnia dla srodowiska. i bez trawy a tylko same rabaty i warzywniak. trawa zielona juz tylko w cieniu, reszta to brązowe siano skrzypi pod stopami. zaczyna byc zle. pod firma koty dzikuski przychodza po odrobine wody, do lasu strach wejsc.

w ogrodzie nadal nic nie robie, chociaz zostalo mi do posadzenia juz naprawde niewiele i skonczenie obsadzan w tym sezonie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 09:07, 14 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kaśko Jest cudnie, warzywnik godny pozazdroszczenia
Ja na razie ograniczam się do podlewania, upały mnie rozwalają.
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 10:38, 14 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Kasia, Ty opisz co gdzie rośnie, bo ja muszę zgapiać
Cudownie masz
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 11:01, 14 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Koperek lepiej rośnie na rabatach ozdobnych niż wysiewany w warzywniku. Na tych ozdobnych świetnie się uzupełnia z hortensjami.
Bardzo mnie cieszą Twoje pozytywne doświadczenia z warzywnikiem. Mocno Ci kibicuję!


Lucy też mi mówiła by po prostu sypnąć nasionami gdzie popadnie . A w hortensjach wyglądałyby cudnie, masz rację .
Doświadczenia z warzywnikiem są na tyle pozytywne, że zamierzam je kontynuować .

TAR napisał(a)
nawet nie wiem co podziwiac, wszystko piekne i z przeogromnym urokiem.

u mnie w warzywniku do zbiorow sa fasolka i ogorki i nie ma komu zebrac, chyba juz zostana na tych krzakach

wczoraj przez 3 godziny podlewalismy ogrod, stwierdzilam ze raz na tydzien to nie bedzie az taka wielka zbrodnia dla srodowiska. i bez trawy a tylko same rabaty i warzywniak. trawa zielona juz tylko w cieniu, reszta to brązowe siano skrzypi pod stopami. zaczyna byc zle. pod firma koty dzikuski przychodza po odrobine wody, do lasu strach wejsc.

w ogrodzie nadal nic nie robie, chociaz zostalo mi do posadzenia juz naprawde niewiele i skonczenie obsadzan w tym sezonie.


Ja tez za dużo nie robię bo u mnie wszędzie patelnia więc można coś porobić dopiero pod wieczór. Ale wtedy komary żyć nie dają. Staram się jednak codziennie coś tam popchnąć do przodu, coś wypielić albo posadzić choć kilka oczekujących roślin. Na dniach zamierzam zrobić sobie przechowalnik i tam wsadzić część roślin, niech czekają do przyszłego sezonu.
Ty mnóstwo w tym roku zrobiłaś, nie dziwie się zmęczeniu i zniechęceniu. Daj sobie luz.

galgAsia napisał(a)
Kaśko Jest cudnie, warzywnik godny pozazdroszczenia
Ja na razie ograniczam się do podlewania, upały mnie rozwalają.
Buziaki


Asiulka, warzywniczek malutki i skromniutki ale muszę przyznać, że cukinia z siedmiolatka i koperkiem jest całkiem dekoracyjna . Wczoraj jedliśmy własna fasolkę .

Helen napisał(a)
Kasia, Ty opisz co gdzie rośnie, bo ja muszę zgapiać
Cudownie masz


Matko, Helen, dzięki za miłe słowa, ale jak chcesz coś zgapić to bardzo proszę tylko pokaż palcem co bo tak to bym tu książkę napisała .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies