Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Juzia 20:03, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Trawnik będziesz miała jeszcze ładniejszy???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mrokasia 21:29, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Juzia napisał(a)
Trawnik będziesz miała jeszcze ładniejszy???


No mam nadzieję . Ale taki ładny bo z rolki .
Niestety, nie wszędzie mam taki ładny, na starej części mam bardzo słaby, usiany krecimi kopcami. Będę go reanimować ale raczej nie mam szans na osiągnięcie podobnego stanu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 21:30, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
U ciebie juz bardzo pozna wiosna i trawnik jak dywan
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 22:50, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
mrokasia napisał(a)






Tak, tuje rosły w innym miejscu. Głęboko nie trzeba było kopać tylko szeroko i bryły były bardzo ciężkie. Ale daliśmy radę. I Ty też dasz tylko musisz mieć silnych pomocników . No i kluczowe jest by przy sadzeniu wepchnąć ziemię pod korzenie. Przy wykopywaniu zazwyczaj bryła jest w kształcie odwróconego stożka - szersza na górze więc trzeba uważać by pod korzeniami nie było pustego miejsca.



.


Pomocnika ewentualnie mogę mieć jednego, ale już słyszę te jego marudzenie . Chociaż to jest jego pomysł z przesadzeniem (niestety ma rację w tym temacie).
Najwyżej owiążę liną i zaczepię pod jakiś pojazd silnikowy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Johanka77 23:15, 19 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Parę fotek na dowód, że wiosna przyszła . Oczywiście magnolia musi być! Przy okazji - bliźniak został otynkowany. Przynajmniej już nie straszy .




Powiem Ci, że ten bliźniak to Ci ładne tło dla tej magnolii robi

Piękna pogoda u nas też dziś była.
Trawnik fajnie przegrzebany. Naprawdę opłaca się to robić.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 08:07, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasya napisał(a)
U ciebie juz bardzo pozna wiosna i trawnik jak dywan


Kochana, te wszystkie oznaki wiosny wyszukane pocie czoła, no może poza magnolią .
Trawnik dziękuje, wczoraj dostał nawozu, w nocy popadało, niech rośnie .

Agatorek napisał(a)


Pomocnika ewentualnie mogę mieć jednego, ale już słyszę te jego marudzenie . Chociaż to jest jego pomysł z przesadzeniem (niestety ma rację w tym temacie).
Najwyżej owiążę liną i zaczepię pod jakiś pojazd silnikowy .


No sama bym się jednak za takie przesadzanie nie zabierała...

Johanka77 napisał(a)


Powiem Ci, że ten bliźniak to Ci ładne tło dla tej magnolii robi

Piękna pogoda u nas też dziś była.
Trawnik fajnie przegrzebany. Naprawdę opłaca się to robić.


To prawda, bliźniaki są ładne, ale co z tego, wolałabym żeby jednak nie miały normalnych okien na piętrze...

Z trawnikiem to trochę w szoku byłam hak zobaczyłam ile tego siana wertykulator wyczesał. A robiliśmy najpłycej jak można by nie pociąć siatki na krety.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:11, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wczoraj przyszły 3 białe żylistki. Dwie sztuki są ładne, trzecia znacznie słabsza. Połowa pędów bez pąków choć żywa. Tragedii nie ma choć odstaje od koleżanek. Trochę nie chce mi się reklamować, mam nadzieję, że wyrówna.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 09:06, 21 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Milszy widok takiego otynkowane bliźniaka. I w zasadzie dobrze, że deweloper buduje i wszystkie są takie same. Jakby każdy był inny to dopiero byłaby barwna masakra. W pobliżu mam domy - zielony, dalej wypłowiały buraczkowy

Piękna magnolka


Nie dałam razy zająć się trawnikiem, ale chyba przed deszczami nawóz antymchowy jeszcze mogę rozsypać?


Żylistek nadrobi, trochę ciepła i deszczu. Pewno ten słabszy w kącie stał
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Catalinasdiary 09:25, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
No sporo z tego trawnika wyszło, jak soczyście u Ciebie, wszystko zapączkowane albo zaczyna. A gdzie będziesz sadzić te żylistki? Czy też wczoraj cięłaś i wypełniałaś worki bio?
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Milka 09:51, 21 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mrokasia napisał(a)
Wczoraj przyszły 3 białe żylistki. Dwie sztuki są ładne, trzecia znacznie słabsza. Połowa pędów bez pąków choć żywa. Tragedii nie ma choć odstaje od koleżanek. Trochę nie chce mi się reklamować, mam nadzieję, że wyrówna.


Żylistki, to mocne okazy, spokojnie się wyrównają.
Magnolia śliczna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies