Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 10:54, 19 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7258
ok. rozumię. u mnie podobnie mam ze świerkami Fastigiata, pomiedzy rosna wysokie miskanty, z ktorych nie chce rezygnowac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 13:57, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Matko! Słońce na zdjęciu! Cóż za egzotyczny dla mnie widok. U mnie od kilkunastu dni pochmurno.
Dobra decyzja z tym przemieszczeniem tuj. Zgrabnie wygląda ten fragment.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 15:03, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
effka napisał(a)
Matko takie ogromne tujki przesadzać, podziwiam! Toż to kupa roboty i dźwigania. Brawo Wy!
Serby pochwalam, ładne okazy. Nie mam ich u siebie a zawsze chciałam mieć, może kiedyś


Fakt, było ciężko, dobrze że dzieć to młody, rosły, silny chłop . Tujki sadzone były chyba rok albo dwa lata temu ale już się nieźle zadomowiły. Nie było jednak wyjścia, tam gdzie rosły nie mogły zostać a tu jak znalazł .
Serby dziękują, mam nadzieję, że tym razem się utrzymają.

April napisał(a)


A myślisz, że mój nie ma? Pamiętasz akcję z moim samochodem Już mam nowy ale jeszcze mnie telepie jak sobie przypomnę. To przykład jeden z wielu


Pewnie ma za to inne zalety

antracyt napisał(a)
Widzę, że u Ciebie też piękne słoneczko Magnolia rzeczywiście świeci.


Oj tak, dziś piękne słońce od rana . Mam nadzieję nacieszyć się tą magnolią, oby tylko nie było przymrozków...

tulucy napisał(a)
Magnolia magnolią, ale ta trawa daje po oczach. Kto to widział, żeby mieć taki piękny trawnik po zimie


Trawnik faktycznie wygląda nieźle choć domaga się skoszenia, wertykulacji i nawożenia. Skoszę chyba dziś ale nie wiem czy dziś też robić wertykulację czy nie, nie wiem czy nie jest za mokro po nocnej burzy?

TAR napisał(a)
ok. rozumię. u mnie podobnie mam ze świerkami Fastigiata, pomiedzy rosna wysokie miskanty, z ktorych nie chce rezygnowac


No właśnie, przecież tak też może być .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Matko! Słońce na zdjęciu! Cóż za egzotyczny dla mnie widok. U mnie od kilkunastu dni pochmurno.
Dobra decyzja z tym przemieszczeniem tuj. Zgrabnie wygląda ten fragment.


Słońce było już wczoraj a dziś to lampa . Pojawi się i u Ciebie .
Cieszę się, że ten fragment Ci się spodobał .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:12, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Parę fotek na dowód, że wiosna przyszła . Oczywiście magnolia musi być! Przy okazji - bliźniak został otynkowany. Przynajmniej już nie straszy .



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Roocika 19:00, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wszyscy kuszą magnoliami, nie wiem jak się oprę U mnie nie ma warunków, chyba będę musiała zacisnąć zęby
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 19:35, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiosna przyszła!

Kasiu, się trochę napracowaliście w weekend, ale efekty są super. No i trzeba było korzystać z pogody .
Ładnie wyglądają te tuje przy kratkach .
One były przesadzane z innego miejsca? Pytam, bo muszę podobnej wielkości przesadzić, bo trochę jedna włazi pod sosnę, a druga pod (chyba) jakiegoś jałowca-giganta .

Ciężko było? Tzn wiem, że tak, ale ile tak mniej więcej trzeba kopać w głąb?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 19:40, 19 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7258
wyobrazam sobie co ta Twoja magnolia za rok pokaze, moja Waterlily cala biala dzisiaj. potem foty wstawie daje po oczach i świeci z daleka
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 19:54, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Roocika napisał(a)
Wszyscy kuszą magnoliami, nie wiem jak się oprę U mnie nie ma warunków, chyba będę musiała zacisnąć zęby


Rozumiem Cię .

Agatorek napisał(a)
Wiosna przyszła!

Kasiu, się trochę napracowaliście w weekend, ale efekty są super. No i trzeba było korzystać z pogody .
Ładnie wyglądają te tuje przy kratkach .
One były przesadzane z innego miejsca? Pytam, bo muszę podobnej wielkości przesadzić, bo trochę jedna włazi pod sosnę, a druga pod (chyba) jakiegoś jałowca-giganta .

Ciężko było? Tzn wiem, że tak, ale ile tak mniej więcej trzeba kopać w głąb?


Tak, tuje rosły w innym miejscu. Głęboko nie trzeba było kopać tylko szeroko i bryły były bardzo ciężkie. Ale daliśmy radę. I Ty też dasz tylko musisz mieć silnych pomocników . No i kluczowe jest by przy sadzeniu wepchnąć ziemię pod korzenie. Przy wykopywaniu zazwyczaj bryła jest w kształcie odwróconego stożka - szersza na górze więc trzeba uważać by pod korzeniami nie było pustego miejsca.

TAR napisał(a)
wyobrazam sobie co ta Twoja magnolia za rok pokaze, moja Waterlily cala biala dzisiaj. potem foty wstawie daje po oczach i świeci z daleka


No mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz piękniejsza . Oby tylko przymrozek jej nie załatwił. Zaraz luknę do Ciebie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 20:01, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
mrokasia napisał(a)
Parę fotek na dowód, że wiosna przyszła . Oczywiście magnolia musi być! Przy okazji - bliźniak został otynkowany. Przynajmniej już nie straszy .

A do tego tuje ładnie się odbijają na jego tle
Roślinność bardzo szybko zareagowała na słońce, wiosna u Ciebie ruszyła pełną parą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 20:01, 19 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Dziś po południu korzystając z pięknej pogody wypieliłam do końca warzywnik. Mogę siać .
Zwertykulowaliśmy także trawnik. Po tych deszczach i ociepleniu trawnik ładnie ruszył i nawet sobie pomyślałam, że może odpuścić wertykulację. A potem mąż przejechał wertykulatorem po kawałku i stało się jasne, że warto to zrobić nawet jeśli trawnik wygląda całkiem nieźle .


Uzbierało się tego siana z 8 taczek. Jutro rano jadę po nawóz. W prognozie są przelotne opady a od środy więcej deszczu więc idealnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies