Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

antracyt 11:26, 21 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Nie wiem, ale może zrób eksperyment i połowę daj do wody, a resztę w ziemi zostaw.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 21:34, 21 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9927
Kasia, mam do Ciebie - posiadaczki szałowych szałwii - pytanie, co mam z nimi zrobić, gdy zaczęły przekwitać? Przyciąć? Zostawić? Bedą sie dalej rozrastać? Bedą znów kwitnąć? Pomocy!
EDIT: mam szałwię deep blue.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 21:46, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Aż sobie wygooglałam tą szałwię Caradonny, chyba ma wyjątkowo długi kwiatostan?
Ja musiałam kupować do siebie na oko, bo wszędzie sprzedają omszoną różową, fioletową, białą, totalnie no name, bez różnicy w jakiej szkółce. Pewnie teraz każdą mam inną Jeden poważny defekt szałwia ma: mocno się pokłada po deszczach, jakiś sposób na to ktoś ma? U mnie dziś częściowo leży.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
mrokasia 22:44, 21 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007

antracyt napisał(a)
Nie wiem, ale może zrób eksperyment i połowę daj do wody, a resztę w ziemi zostaw.


Tak zrobiłam, dzięki .
Judith napisał(a)
Kasia, mam do Ciebie - posiadaczki szałowych szałwii - pytanie, co mam z nimi zrobić, gdy zaczęły przekwitać? Przyciąć? Zostawić? Bedą sie dalej rozrastać? Bedą znów kwitnąć? Pomocy!
EDIT: mam szałwię deep blue.


Ja przycinam nisko przy ziemi. Bardzo szybko puszczają nowe listki i jest szansa na drugie kwitnienie. A nawet jeśli nie zakwitną to kępki będą ładnie wyglądać i się rozrastać. Jutro mogę Ci zrobić zdjęcie - dwa dni temu przycięłam jedną kępę i już puszcza nowe małe listki.

ajka napisał(a)
Aż sobie wygooglałam tą szałwię Caradonny, chyba ma wyjątkowo długi kwiatostan?
Ja musiałam kupować do siebie na oko, bo wszędzie sprzedają omszoną różową, fioletową, białą, totalnie no name, bez różnicy w jakiej szkółce. Pewnie teraz każdą mam inną Jeden poważny defekt szałwia ma: mocno się pokłada po deszczach, jakiś sposób na to ktoś ma? U mnie dziś częściowo leży.


Caradonna z tego co wiem faktycznie ma długie kwiatostany i w ogóle jest wysoka i wyprostowana. I właśnie mniej się pokłada niż inne. U mnie podobnie zachowuje się odmiana Ostfriesland. Mam am też taką niebieską szałwię nn i ona mi się rozkłada po deszczach. Czasem wsadzam w ziemię za szałwią patyk bambusowy i podwiązuję całość.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 22:58, 21 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9927
Dziękuję . Jeszcze tylko pytanie czy przyciąć wszystko, czy tylko kwitnące łodyżki?

EDIT: zdjęcie bardzo chętnie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 23:53, 21 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
antracyt napisał(a)
Ja moje ułamane włożyłam do wody i szybko puściły korzenie. Potem dałam do doniczki, a teraz juz są na rabacie. A jak nisko Ci się złamały? Moje bardzo nisko, na dole część miała takie malutkie wypustki.

O dobrze wiedziec
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 23:57, 21 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Judith napisał(a)
Dziękuję . Jeszcze tylko pytanie czy przyciąć wszystko, czy tylko kwitnące łodyżki?

EDIT: zdjęcie bardzo chętnie .


Ja wycinam wszystko. Zazwyczaj i tak każda łodyżka kończy się kwiatem .
Z tym, że wiesz, nie daję gwarancji na drugie kwitnienie .
Wiem też, że część dziewczyn przycina pędy tuż pod kwiatem. Czasem szałwie kwitną tak, że pod przekwitającym kwiatem wypuszczają kolejne, mniejsze kwiaty i wtedy trudno się zdobyć na wycięcie wszystkiego . Musisz popróbować. Ja tnę przy ziemi, jak leci.

Fota będzie jutro rano .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ajka 00:23, 22 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Poważnie tniesz tak nisko w czerwcu? Ja chyba jednak się nie odważę
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 00:29, 22 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9927
mrokasia napisał(a)


Ja wycinam wszystko. Zazwyczaj i tak każda łodyżka kończy się kwiatem .
Z tym, że wiesz, nie daję gwarancji na drugie kwitnienie .
Wiem też, że część dziewczyn przycina pędy tuż pod kwiatem. Czasem szałwie kwitną tak, że pod przekwitającym kwiatem wypuszczają kolejne, mniejsze kwiaty i wtedy trudno się zdobyć na wycięcie wszystkiego . Musisz popróbować. Ja tnę przy ziemi, jak leci.

Fota będzie jutro rano .

Na drugie kwitnienie sie nie napinam. Bardziej zależy mi, by sie zagęszczały.
Jutro obczaję, jak tu wyglada u Ciebie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
iwka 09:04, 22 cze 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
w ubiegłym roku trzy razy cięłam szałwię caradonna i trzy razy kwitła, ostatnie kwitnienie oczywiście nie było tak okazałe jak wcześniejsze, ale było tnę nisko.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies