Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Johanka77 08:11, 12 wrz 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Rabata pod żywopłotem sąsiadów po odświeżeniu kancików i wysypaniu korą .



Doniczki w rabacie to ochrona przeciwpsia. Luna lubi się położyć pomiędzy roślinami. A jak rośliny małe ( mam tam posadzonych kilka siewek szałwii) to mogą tego nie przeżyć
... .


Mistrzowska!
I sąsiedzi od razu mniej przeszkadzają

Bardzo mi się podoba, jak fajnie otoczyłaś takimi puchatymi rabatami ogród dookoła.
Nabrał zupełnie innego charakteru.

Rządzisz Pani!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 10:06, 12 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasya napisał(a)
Sliczna jesień czy w miejscu klona juz cos rosnie?


Jeszcze nic nie posadziłam. Nie mam czasu wybrać się do ogrodniczych na poszukiwania. Niewykluczone, że dopiero wiosną się za to zabiorę.

Roocika napisał(a)
Kasiu, masz nieprzyzwoicie ładnie
A te różowe hortki mają ładny ten róż, jaka to odmiana, wiesz może?


Dziękuję bardzo Asiu .
Te hortki to Sweet Summer. Prawdę powiedziawszy myślałam, że ten róż będzie delikatniejszy... Teraz dumam nad dosadzeniem w tym miejscu białych zawilców bo z tymi rozchodnikami to się ciut za różowo zrobiło .

Martka napisał(a)
Mały raj Mrokasi a hibiskus z czaplą dziś szczególnie mnie zauroczył.


Taaaak, raj . Tylko szkoda, że jakichś aniołków ze szpadlami nie ma... .
Bardzo lubię ten fragment z czaplami.

Agatorek napisał(a)
Ależ śliczne widoki

Zachwycam się hibiskusem!

(Edit: widzę, że nie tylko ja )


Dzięki Aga .
Hibiskus daje czadu. Szkoda tylko, że przekwitłe kwiaty same nie spadają. Z daleka to nie razi ale z bliska nie wygląda to zbyt ładnie.

lilarose napisał(a)
Jaj! Ale masz ładnie Kaśko! Wbiłabym się do Ciebie nie pytając o zgodę (zza siatki chociaż popatrzeć na te Twoje cuda), ale kurde dwa ogrody na karku to nie w kij ... Mój własny ledwie dyszy- tylko zakupy do niego robię, ale już wsadzać to nie bardzo mam czas



Dzięki Kacha! Wbijaj, wbijaj. Zza ogrodzenia to za dużo nie zobaczysz, musisz wejść do środka .
Jakie dwa ogrody obrabiasz??? Coś mi chyba umknęło?

anpi napisał(a)

Przepięknie u Ciebie Kasiu, wszystko bujnie rośnie, kompozycje zachwycają!
Idę dalej oglądać...
Powiedz mi, mam przywrotniki już kilka sezonów, ale o tej porze nigdy mi nie kwitły. Co robisz ,że Ci teraz kwitną?


Dziękuję Aniu za tak miłe słowa .
Z przywrotnikami nic nie robię. Po prostu po pierwszym kwitnieniu wycięłam przekwitnięte kwiatostany. Nie wszystkie kępy ponownie kwitną, nie wiem od czego to zależy.

Helen napisał(a)
Kasia, przypomnij mi, tę nową część kupiliście w ubiegłym roku czy dwa lata temu? Niesamowity progres.
Wszędzie jest zjawiskowo.


Dzięki Helen .
Tę nową część kupiliśmy późnym latem 2019 roku.

antracyt napisał(a)

Komentarz idealny


Cmok!

ajka napisał(a)


Piekne te foty, ale faktycznie jesień już pełną gębą. Poproszę o nazwę rozchodnika. Hibiskus super !

Taaak, jesień już puka do drzwi .
Rozchodnik to nn, taki najzwyklejszy. Hibiskus dziękuje .

Johanka77 napisał(a)


Kasia, Twój ogród w tym sezonie zmienił się nie do poznania!!!


To prawda kochana

Johanka77 napisał(a)


Mistrzowska!
I sąsiedzi od razu mniej przeszkadzają

Bardzo mi się podoba, jak fajnie otoczyłaś takimi puchatymi rabatami ogród dookoła.
Nabrał zupełnie innego charakteru.

Rządzisz Pani!


Sąsiedzi niestety należą do bardzo głośnych ale przynajmniej wizualnie jesteśmy odizolowani .
Dziękuję kochana, cieszę się, że Ci się podoba. Mnie też .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 10:55, 12 wrz 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Grunt to samozadowolenie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 10:14, 21 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Kasiu, znalazłam w wyszukiwarce info, że masz miskanta yaku Jima. Jaką ma średnicę jak urośnie? Koło metra?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 11:38, 21 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
Ale widoczki zapodałas. Ogrod ma sie znakomicie. Kawał dobrej roboty odwaliliscie, nie widac juz gdzie stara a gdzie nowa część, wszystko bujnie rosnie. A jak poszło przesadzenie klona?

____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 17:08, 21 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
mrokasia napisał(a)
I parę zbliżeń.
Te hortki idealnie zgrywają się kolorem z rozchodnikami



Bardzo mi się ta hortka podoba. Ciekawe czy kolor dobrze oddany na zdjęciu.
Nadrobiłam u ciebie zaległości ale widzę że też masz jakiś kryzys ogrodowy. Ciężko znaleźć czas i siły pod koniec sezonu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 19:22, 21 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41828
A jakie to hortki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joann 00:19, 22 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Kanciki mistrzowskie! Zestawienie hortek i rozchodnikow - cudne! nie moje kolory, ale przyznać trzeba, duet świetny Ci wyszedł
____________________
Joanna Ogród długi
Kasia_CS 12:15, 22 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jejku, co zajrzę (a czynię to ostatnimi czasy raz na ruski rok) to mnie zachwycają Twoje widoczki Pięknie i bujnie Ci szałwie kwitną! pmiętasz, jak u mnie byłaś? Wtedy rozmawiałysmy o ścięciu caradonny - zrobiłam to tego samego albo następnego dnia, a zakwitła dopiero kilka dni temu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 13:26, 22 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
I parę zbliżeń.
Te hortki idealnie zgrywają się kolorem z rozchodnikami



Niesamowity ten kolor hortek. Nie znałam tej odmiany Sweet Summer (jaka piękna nazwa!) Chętnie bym je gdzies u siebie posadziła. Musze w szkółkach poszukać. Troche za dużo mam limek i polar bear, za jasno i nudno u mnie.

A poza tym. Kobito masz mega pięknie!!!!!!!! Dzięki tej nowej części Twoja przestrzeń ogrodowa zyskała oddech, kolory, lekkość

P.s. kolor niebieski dachu sąsiada mnie delikatnie mówiąc powalił skąd ludziska biorą takie pomysły
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies