Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 14:03, 22 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
hmm a nie jest przypadkiem grafitowy? tylko odbija sie swiatlo i wydaje sie niebiesko-granatowy. przynajmniej na moim monitorze tak to widac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 14:13, 22 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
TAR napisał(a)
hmm a nie jest przypadkiem grafitowy? tylko odbija sie swiatlo i wydaje sie niebiesko-granatowy. przynajmniej na moim monitorze tak to widac

A widzisz a u mnie żywy niebieski.
____________________
TAR 14:26, 22 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Ewa, a zobacz. Tu na letnich fotkach grafitowy jednak




____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 15:05, 22 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
TAR napisał(a)
Ewa, a zobacz. Tu na letnich fotkach grafitowy jednak


Racja! a widzisz, jednak światło potrafi płatać figle
____________________
Martka 15:25, 25 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kasiu, na jakim stanowisku masz kalinę Kilimandżaro?
ajka 19:48, 25 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Ostatnio widziałam taką wielką kępą rozchodników jak u ciebie na żywo. Piękne są. U mnie w tym roku bardzo liche. Mam nadzieję, że w przyszłym roku się rozrosną. I pomyśleć, że kiedyś w ogóle mi się nie podobały.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
mrokasia 10:40, 27 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Johanka77 napisał(a)
Grunt to samozadowolenie


Ofkors

Agatorek napisał(a)
Kasiu, znalazłam w wyszukiwarce info, że masz miskanta yaku Jima. Jaką ma średnicę jak urośnie? Koło metra?


Faktycznie mam tego miskanta. Mój jeszcze nie ma metra średnicy (na dole) ale rośnie jak dziki. No i górą jest znacznie szerszy a biorąc pod uwagę, że jest niski i pokrojem bardziej przypomina kopulastą rozplenicę niż fontannowego miskanta to trzeba mu dużo miejsca zostawić.

TAR napisał(a)
Ale widoczki zapodałas. Ogrod ma sie znakomicie. Kawał dobrej roboty odwaliliscie, nie widac juz gdzie stara a gdzie nowa część, wszystko bujnie rosnie. A jak poszło przesadzenie klona?



Dzięki Tarciu , faktycznie dość szybko zacierają się różnice pomiędzy nową a starą częścią, częściowo ze względu na te stare tuje, które przesadziliśmy na nową część .
Klon Oridono ma się dobrze, nie widać by mu coś dolegało .

April napisał(a)


Bardzo mi się ta hortka podoba. Ciekawe czy kolor dobrze oddany na zdjęciu.
Nadrobiłam u ciebie zaległości ale widzę że też masz jakiś kryzys ogrodowy. Ciężko znaleźć czas i siły pod koniec sezonu


Hortka ma faktycznie taki kolor jak na fotce .
Zdecydowanie mam kryzys ogrodowy. Ale też w pracy mam jakiś nawał a i weekendy pozajmowane więc czasu brakuje na ogrodowe działania. Aktualnie walczę z kretami, które do spółki z psami demolują mi ogród.

Kasya napisał(a)
A jakie to hortki ?


Sweet Summer.

Joann napisał(a)
Kanciki mistrzowskie! Zestawienie hortek i rozchodnikow - cudne! nie moje kolory, ale przyznać trzeba, duet świetny Ci wyszedł


Dzięki . Zestawienie wyszło niechcący, nie miałam pojęcia, że one się na taki kolor wybarwiają . Trochę za różowo mi się tak zrobiło, ale co tam .

Kasia_CS napisał(a)
Jejku, co zajrzę (a czynię to ostatnimi czasy raz na ruski rok) to mnie zachwycają Twoje widoczki Pięknie i bujnie Ci szałwie kwitną! pmiętasz, jak u mnie byłaś? Wtedy rozmawiałysmy o ścięciu caradonny - zrobiłam to tego samego albo następnego dnia, a zakwitła dopiero kilka dni temu


Kochana, doceniam , że w wolnej chwilce zajrzałaś .
Moje szałwie Ostfrieland na frontowej nie zakwitły drugi raz wcale. Jedynie różowe na nowej części i nowo wsadzone Caradonny - te drugie też dopiero teraz kwitną. Kapryśne te szałwie jeśli chodzi o drugie kwitnienie...

effka napisał(a)


Niesamowity ten kolor hortek. Nie znałam tej odmiany Sweet Summer (jaka piękna nazwa!) Chętnie bym je gdzies u siebie posadziła. Musze w szkółkach poszukać. Troche za dużo mam limek i polar bear, za jasno i nudno u mnie.

A poza tym. Kobito masz mega pięknie!!!!!!!! Dzięki tej nowej części Twoja przestrzeń ogrodowa zyskała oddech, kolory, lekkość

P.s. kolor niebieski dachu sąsiada mnie delikatnie mówiąc powalił skąd ludziska biorą takie pomysły


Dzięki Efcia .
Dach sąsiada jest grafitowy .

TAR napisał(a)
hmm a nie jest przypadkiem grafitowy? tylko odbija sie swiatlo i wydaje sie niebiesko-granatowy. przynajmniej na moim monitorze tak to widac


dokładnie

Martka napisał(a)
Kasiu, na jakim stanowisku masz kalinę Kilimandżaro?


Hmmm, zastanowiłam się przez chwilę . Mam ją pod żywopłotem tujowym od południowej strony. Stanowisko ma słoneczne.

ajka napisał(a)
Ostatnio widziałam taką wielką kępą rozchodników jak u ciebie na żywo. Piękne są. U mnie w tym roku bardzo liche. Mam nadzieję, że w przyszłym roku się rozrosną. I pomyśleć, że kiedyś w ogóle mi się nie podobały.


Te zwykłe rozchodniki rosną jak wściekłe, odmianowe, szczególnie te o bordowych liściach rosną u mnie znacznie słabiej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:48, 27 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Miło mi, że do mnie zaglądacie mimo, że mnie na O. ostatnio bardzo mało. Życie mnie pochłonęło a i jakiś kryzys ogrodowy mnie dopadł. Jak łapię wolną chwilę to najchętniej koszę, odchwaszczam albo odświeżam kanciki . Ale przede wszystkim walczę z kretami i nornicami. Nigdy nie miałam tak zmasakrowanego ogrodu. A ponieważ na nowej części mam siatkę pod trawnikiem to krety demolują mi rabaty i właśnie te moje kanciki. Już nie mam do nich siły. W dodatku psy rozkopują mi te kopce, szczególnie na starej części, tam gdzie nie mam siatki to trawnika też już nie mam... .

Wczoraj skorzystałam z pięknej pogody - zlitowałam się i zadołowałam wszystkie nieposadzone dotąd doniczki. Przynajmniej tyle, mam nadzieję, że rośliny przetrwają do wiosny.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 11:03, 27 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Hahahaha ale ślepa jestem albo mój monitor kiepski, byłam pewna że to niebieściutki
____________________
Gosiek33 11:04, 27 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Macham do kolejnej pochłoniętej kryzysem. Szkoda, że nas coraz więcej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies