Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Rojodziejowa 21:51, 07 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
Przeczytałam wcześniej że zamierzasz dziś czesać i pod Twoim natchnieniem robiłam dziś to samo. Tylko furminatora nie mogłam znaleźć, więc nie wyczesałam wszystkiego.
U Ciebie te stipy też takie spore jak i u mnie. Ile mają? Ja do tej pory miałam duuuużo mniejsze.


I tak właśnie odkryłam sposób, o którym pisze Hania. Ale jednak ciut to jest czasochłonne, więc chwilę jeszcze potrzymam takie z nasionami gdzieniegdzie.


W ścieżce jestem zakochana!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 23:09, 07 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
mrokasia napisał(a)
Wyczesana stipa .



ożesz, kurde
ale ładną masz tę stipę
ja nie wiem, czemu ona u mnie nie chce rosnąć
jakieś takie wypierdki cały czas mam
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:50, 07 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
mrokasia napisał(a)

Kasiu-Mrokasiu, pytanie mam o tego przetacznika, już doczytałam, że to Marietta Hania o nim ostatnio pisała i sobie zanotowałam, że wart uwagi
Napisz od kiedy on u Ciebie rośnie, jaki wysoki, ile miejsca na szerokość mu trzeba i jak z pokładaniem, no i jak z długością kwitnienia? Tylko tyle Informacje z neta jako takiego, a szczególnie od sprzedawców już nie są dla mnie wiarygodne
Dzięki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
ajka 23:57, 07 lip 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
mrokasia napisał(a)
Dawno nie pokazywałam okolic altanki i ścieżki. Niezły tam mam busz .

Hakonki, chyba Albostriaty, rosną tu jak wściekłe, kępy mają po 80cm średnicy...

Penstemony - baaaardzo lubię .



Cudne fotki, jaki u ciebie busz! Penstemony posadziłam w tym roku, ale nie do końca wiem z czym je połączyć. Czy one u ciebie są w stipie?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
mrokasia 11:43, 08 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Rojodziejowa napisał(a)
Przeczytałam wcześniej że zamierzasz dziś czesać i pod Twoim natchnieniem robiłam dziś to samo. Tylko furminatora nie mogłam znaleźć, więc nie wyczesałam wszystkiego.
U Ciebie te stipy też takie spore jak i u mnie. Ile mają? Ja do tej pory miałam duuuużo mniejsze.


I tak właśnie odkryłam sposób, o którym pisze Hania. Ale jednak ciut to jest czasochłonne, więc chwilę jeszcze potrzymam takie z nasionami gdzieniegdzie.


W ścieżce jestem zakochana!


Moje stipy są naprawdę spore, sięgają mi dobrze ponad kolano. Do wyczesania zostały mi jeszcze stipy na jukowej, zupełnie o nich zapomniałam.
Ścieżka dziękuje .

lilarose napisał(a)

ożesz, kurde
ale ładną masz tę stipę
ja nie wiem, czemu ona u mnie nie chce rosnąć
jakieś takie wypierdki cały czas mam


Może masz za dobrą ziemię? Albo za mało słońca?

Magara napisał(a)

Kasiu-Mrokasiu, pytanie mam o tego przetacznika, już doczytałam, że to Marietta Hania o nim ostatnio pisała i sobie zanotowałam, że wart uwagi
Napisz od kiedy on u Ciebie rośnie, jaki wysoki, ile miejsca na szerokość mu trzeba i jak z pokładaniem, no i jak z długością kwitnienia? Tylko tyle Informacje z neta jako takiego, a szczególnie od sprzedawców już nie są dla mnie wiarygodne
Dzięki


Moja Marieta jest z zeszłego roku. Sadziłam pojedyncze badylki. Mam 3 sztuki i oczywiście każda rośnie inaczej . Jedna jest sporą kępą (ma tak ze 40 cm szerokości pewnie), zaraz wstawię fotkę, druga ma kilka pędów (to ta z cytowanego przez Ciebie zdjęcia), trzecia dwa . Wszystkie stoją sztywno, nie rozkładają się na boki. Urosły dość wysokie, tak chyba do połowy uda z tego co kojarzę, ale sprawdzę jak wrócę do domu. O długości kwitnienia nie mogę się jeszcze wypowiedzieć bo to w zasadzie pierwszy ich pełny sezon u mnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:55, 08 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
ajka napisał(a)


Cudne fotki, jaki u ciebie busz! Penstemony posadziłam w tym roku, ale nie do końca wiem z czym je połączyć. Czy one u ciebie są w stipie?


Dzięki Aniu .
U mnie te penstemony ze zdjęcia rosną z wieloma roślinami obok . Stipa, zielony berberys, jeżówka, szałwia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:15, 08 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziewczyny różane, rady potrzebuję . Chodzi o moje Meidiland Alba. Pisałam już, że porosły mi potwory. Długie pędy pod ciężarem kwiatów porozkładały mi się na boki i teraz w środku każdego krzewu mam nieładne "gniazdo". Kiście kwiatów zaczynają przekwitać i korci mnie by te potwory przyciąć. Przycięcie normalnie czyli usunięcie tylko przekwitniętych kiści z końców pędów raczej nie poprawi sytuacji. Mogę ciachnąć więcej? Jest szansa, że zakwitną ponownie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 14:31, 08 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Kasiu te Twoje ścieżki zarośnięte roślinnością są po prostu obłędnie piękne!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Roocika 15:05, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny różane, rady potrzebuję . Chodzi o moje Meidiland Alba. Pisałam już, że porosły mi potwory. Długie pędy pod ciężarem kwiatów porozkładały mi się na boki i teraz w środku każdego krzewu mam nieładne "gniazdo". Kiście kwiatów zaczynają przekwitać i korci mnie by te potwory przyciąć. Przycięcie normalnie czyli usunięcie tylko przekwitniętych kiści z końców pędów raczej nie poprawi sytuacji. Mogę ciachnąć więcej? Jest szansa, że zakwitną ponownie?

Co prawda nie jestem jakaś różana ale swoje the fairy w ubiegłym roku cięłam po pierwszym kwitnieniu mocniej, bo leżały na trawie. Zakwitły znowu. Nie wiem tylko czy te Twoje powtarzają czy nie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
tulucy 15:17, 08 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Tnij mocno
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies