Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 22:39, 25 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aga, Daria, Marta, dzięki dziewczyny, tak mi się chciało już podziałać . Powolutku, wieczorem chłodniej, tylko zmrok już szybko zapada .


Mam na tej rabacie chyba ze 4 sztuki perowskiej, tej małej Little Spire, pomiędzy jukami i stipami. I nie wiem - zostawić czy wywalić? Dają kolor ale trochę giną w stipie, rozkładają się i póki co mają tylko po kilka pędów. Co myślicie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
olciamanolcia 22:52, 25 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7017
Świetna ta jukowa…. czemu ja jej wcześniej nie widziałam ??
Juki i stipy coś zaje fajnego (bistego bardzo mi się podoba .
Juki mam stipe tez … trza pomyśleć
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monia81 07:23, 26 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Fajna ta jukowa może Kasia jakby była ta większa odmiana perovskiej to by lepszy efekt był, no chyba że ta jeszcze potrzebuje czasu do zaklimatyzowania się, wsadziłaś ją w tym sezonie czy już to jej kolejny sezon na tej rabacie? Ja mam tą blue spire, ale ona to tak spokojnie 1.60 ma
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Martka 08:18, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Perovskia i kocimiętka to świetne połączenie, sama się nad takim zastanawiam. Ja bym tak zostawiła i czekała na rozwój wydarzeń
mrokasia 12:44, 26 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
olciamanolcia napisał(a)
Świetna ta jukowa…. czemu ja jej wcześniej nie widziałam ??
Juki i stipy coś zaje fajnego (bistego bardzo mi się podoba .
Juki mam stipe tez … trza pomyśleć


W tym roku mało ją pokazywałam bo mnie te niewydarzone lawendy wkurzały a poza tym przez długi czas miałam front w przebudowie i ciężko było tak zrobić zdjęcie bez sprzętu i materiałów budowlanych w tle.
Ale tu masz fotki z 2020r . Wtedy lawenda jeszcze jakoś rosła...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:46, 26 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Monia81 napisał(a)
Fajna ta jukowa może Kasia jakby była ta większa odmiana perovskiej to by lepszy efekt był, no chyba że ta jeszcze potrzebuje czasu do zaklimatyzowania się, wsadziłaś ją w tym sezonie czy już to jej kolejny sezon na tej rabacie? Ja mam tą blue spire, ale ona to tak spokojnie 1.60 ma


Ta duża odmiana za duża . Poza tym też się kładzie...

Martka napisał(a)
Perovskia i kocimiętka to świetne połączenie, sama się nad takim zastanawiam. Ja bym tak zostawiła i czekała na rozwój wydarzeń


Może masz rację, wyrzucić zawsze zdążę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
olciamanolcia 12:53, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7017
mrokasia napisał(a)


W tym roku mało ją pokazywałam bo mnie te niewydarzone lawendy wkurzały a poza tym przez długi czas miałam front w przebudowie i ciężko było tak zrobić zdjęcie bez sprzętu i materiałów budowlanych.
Ale tu masz fotki z 2020r . Wtedy lawenda jeszcze jakoś rosła...



Ja pitole … cud natury …piekna. ❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 12:56, 26 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
mrokasia napisał(a)
Aga, Daria, Marta, dzięki dziewczyny, tak mi się chciało już podziałać . Powolutku, wieczorem chłodniej, tylko zmrok już szybko zapada .


Mam na tej rabacie chyba ze 4 sztuki perowskiej, tej małej Little Spire, pomiędzy jukami i stipami. I nie wiem - zostawić czy wywalić? Dają kolor ale trochę giną w stipie, rozkładają się i póki co mają tylko po kilka pędów. Co myślicie?


Też bym zostawiła, jak pisze Martka

Wieczorem owszem, chłodniej, ale, tak jak piszesz, krotko jest widno. Niestety.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 17:00, 26 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Widzę że przerabiasz dobre na lepsze
że też ci się chce w te upały. Ja mam lenia. Coś tam grzebię ale to raczej upychanie tego co mi zostało, żeby nie zostało w doniczkach na zimę.
Co będziesz przesadzać? Teraz najlepiej widać co powinno zmienić miejsce, co poprawić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 22:04, 26 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
olciamanolcia napisał(a)



Ja pitole … cud natury …piekna. ❤️




Agatorek napisał(a)


Też bym zostawiła, jak pisze Martka

Wieczorem owszem, chłodniej, ale, tak jak piszesz, krotko jest widno. Niestety.


Zostawiłam .
Szybko zapada zmrok i w dodatku komary żrą...

April napisał(a)
Widzę że przerabiasz dobre na lepsze
że też ci się chce w te upały. Ja mam lenia. Coś tam grzebię ale to raczej upychanie tego co mi zostało, żeby nie zostało w doniczkach na zimę.
Co będziesz przesadzać? Teraz najlepiej widać co powinno zmienić miejsce, co poprawić.


No nie, ta lawenda na jukowej już mnie męczyła od dawna, co roku była gorsza a w tym roku to już w ogóle nędza. Mam nadzieję, że jej wymiana na kocimiętki okaże się dobrym pomysłem .

Do przesadzenia mam na pewno dwa buksy za altaną - aktualnie są pożarte przez hakone. Muszę też wyciągnąć z krzaków jedną rutewkę i przesadzić jedną tawułę szarą (tylko nie wiem kompletnie gdzie ). Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze w tym sezonie wymienić jedną uschniętą śś (przy płocie w warzywniku) na amanogawę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies