Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gruszka_na_w... 20:19, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Miodunki i przylaszczki spokojnie urosną pod krzakami. A tych masz sporo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:44, 13 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
mrokasia napisał(a)
Nieeee, w donicach to uschną, ja zapominam podlewać… . Muszę je gdzieś na rabatach upchnąć. Pytanie tylko jak wiele słońca zniosą?


Ooo, dzięki Aga, jak u Ciebie dają radę to i u mnie sobie poradzą . To teraz muszę je gdzieś upchać, miejsce mi się skończyło… .



Ja tez zapominalska dlatego donic na razie nie mam ale napisze o przylaszczkach. W poblizu mam polanke gdzie rosnie ich spora ilosc i wszystkie sa w pelnym sloncu ale w mokrej ziemi z duza iloscia ściolki bukowej i dębowej

ladne te silvery, na rozjasnienie kątow u mnie od wschodu bylyby idealne, tylko czy one sa takie same upierdliwe jak Ice Dance? Te to jak chwasty, umeczylam sie zawsze cieciem, w koncu podkaszarka je traktowalam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 21:03, 13 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Miodunki i przylaszczki spokojnie urosną pod krzakami. A tych masz sporo.


Fakt, ale po pierwsze na tyłach rabat zazwyczaj . Po drugie jak ja mam tam teraz wleźć???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:10, 13 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
TAR napisał(a)


Ja tez zapominalska dlatego donic na razie nie mam ale napisze o przylaszczkach. W poblizu mam polanke gdzie rosnie ich spora ilosc i wszystkie sa w pelnym sloncu ale w mokrej ziemi z duza iloscia ściolki bukowej i dębowej

ladne te silvery, na rozjasnienie kątow u mnie od wschodu bylyby idealne, tylko czy one sa takie same upierdliwe jak Ice Dance? Te to jak chwasty, umeczylam sie zawsze cieciem, w koncu podkaszarka je traktowalam


Nooo, dużej ilości ściółki bukowo- dębowej to ja im nie zapewnię .

Silvery to młodsze rodzeństwo ID .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ajka 21:15, 13 cze 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4052
mrokasia napisał(a)
Boszszsz, pamiętacie że wiosną zakupiłam sobie miodunki Blue Ensign i zamiast nich dostałam przylaszczki? Zostawiłam sobie te przylaszczki i domówiłam miodunki. Posadziłam wszystko na tyłach rabaty przy sąsiadach bo tam jest trochę cienia. Teraz musiałam wykopać bo sadziłam tam tawuły Genpei. No i kurka, bujam się z tymi miodunkami i przylaszczkami… nie wiem gdzie je wsadzić… Nie chcę ich upychać gdziekolwiek bo warto by cieszyły oczy wiosną. Ale wiosną to u mnie wszędzie słońca sporo… a w opisach jak byk, że one do cienia/półcienia… Zdechną od słońca???


Miodunki dadzą radę na słońcu, ale będziesz musiała je non stop podlewać. Przylaszczek nie mam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Helen 22:03, 13 cze 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kasia, chyba u Ciebie czytałam, że kupiłaś carex spring.
Jeżeli tego nie pomyliłam, możesz ją pokazać?
Czy masz molinię variegata? Tak dla porównania?
____________________
Helen - Hortensjowo
Judith 23:15, 13 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10047
Kaśko, pada u Ciebie? U mnie pięknie pada .

EDIT: No przecież napisałaś u mnie, ze pada! Skleroza .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 23:55, 13 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Kasia
ja 3 sezony mialam wims redy w donicach podobnych do Twoich. Wywaliłam te wkłady bo mi się za małe wydawały, wywierciłam dziury i wsadziłam. Rosły super. Nic nie ocieplałam na zimę. Stały tam gdzie zawsze. Tylko jak napadało zimą to wylewałam wode z podstawek.

Polestary też Ci bedą rosły dobrze.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasya 00:26, 14 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
Jak cos to ten… ja mam cieniste rabaty
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 09:14, 14 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Kasia, posadź pod jakiekolwiek krzaczki czy nawet poźniejsze trawy z wystawą wschodnią, żeby potem zacieniały w upały. Wiosną i tak chłodno. Będziesz miała wiosenny wypełniacz.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies