Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Tess 20:02, 07 maj 2024


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098

Cześć, Dziewczyny

Za zgodą Gospodyni tego wątku (dzięki jeszcze raz, Kasiu ) nietypowe ogłoszenie dusz... ogrodowe. Tu, a nie u mnie, bo ten wątek bardziej uczęszczany jest

Ze względu na wiek (mój) i nadmiar bukszpanów w moim ogrodzie, uznałam, że nie dam rady utrzymać tak dużej ich ilości (ochrona przed ćmą bukszpanową).
Postanowiłam więc zredukować ilość bukszpanów. Na pierwszy ogień idą moje cudne żywopłociki. O kulki jeszcze powalczę.

Zapobiegawczy oprysk p/ćmie wykonany 30 kwietnia.

W związku z tym chcę je wydać, ale tylko z odbiorem osobistym. Czyli oferta de facto jest dla okołowarszawskich Dziewczyn, bliższych i dalszych.
Oferta jest darmowa, aczkolwiek bez względu na ilość roślin, proszę o jedną złotówkę (przesąd taki, że jak się darmo rozdaje to potem rośliny nie chcą rosnąć)

Sprawa dość pilna, bo mam obawy, że się rozmyślę.

Jeśli ktoś chętny, zapraszam.

Nie wysyłam.

Zdjęcia robione na szybko telefonem.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Magleska 20:26, 07 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
mrokasia napisał(a)
Słuchajcie, świat się kończy - właśnie zakupiłam sobie kukliki Lemon Drops. Żółte som .


No w końcu
Za niedługo polubisz i inne kolory
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magara 22:37, 07 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Judith napisał(a)
Magarko, a w czym Ci gabaryty rzeczonej przeszkadzają? Przecież nie masz małego ogrodu .

No ogród to akurat mam niewielki Teren większy, ale to nazywam "działką", "ogród" to tam gdzie rabaty
Myślałam o kalinie, którą by się dało w rabatę wkomponować, czyli jakaś mniejsza by musiała być. Takich większych nasadzeń, tzw. przypłotowych - mam już prawie na maxa Muszę poczytać o tych, które Iza podała. No i pamiętać, że ona podatna na verti, więc na miejsca po klonach się nie nada

Kasia - z żółtego wiosennego - będziesz zadowolona
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 22:42, 07 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Magara czy ty jestes pewna tej werticiliozy? Ze to wlasnie bylo to?
Ogrodkuje od wielu lat i tylko raz sie z tym spotkalam i to nie u siebie.
A jak piszesz to mam wrazenie, ze wszystko jest tym zakażone.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:29, 07 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
TARcia, oczywiście pewna nie jestem, bo się na tym nie znam Mazana na forum brakuje.
Ale jak mi klony padają, w sumie bez powodu, co roku jeden po drugim, to nie mam pomysłu co to za dziadostwo może być inne niż verti
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 10:48, 08 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42262
Ale jak to ? Szkoda no
Bardzo u ciebie pasują i pięknie wyglądają takie zadbane
Pryskając spintorem można je utrzymać w dobrej formie robiąc oprysk 2 x w roku

Tess napisał(a)

Cześć, Dziewczyny

Za zgodą Gospodyni tego wątku (dzięki jeszcze raz, Kasiu ) nietypowe ogłoszenie dusz... ogrodowe. Tu, a nie u mnie, bo ten wątek bardziej uczęszczany jest

Ze względu na wiek (mój) i nadmiar bukszpanów w moim ogrodzie, uznałam, że nie dam rady utrzymać tak dużej ich ilości (ochrona przed ćmą bukszpanową).
Postanowiłam więc zredukować ilość bukszpanów. Na pierwszy ogień idą moje cudne żywopłociki. O kulki jeszcze powalczę.

Zapobiegawczy oprysk p/ćmie wykonany 30 kwietnia.

W związku z tym chcę je wydać, ale tylko z odbiorem osobistym. Czyli oferta de facto jest dla okołowarszawskich Dziewczyn, bliższych i dalszych.
Oferta jest darmowa, aczkolwiek bez względu na ilość roślin, proszę o jedną złotówkę (przesąd taki, że jak się darmo rozdaje to potem rośliny nie chcą rosnąć)

Sprawa dość pilna, bo mam obawy, że się rozmyślę.

Jeśli ktoś chętny, zapraszam.

Nie wysyłam.

Zdjęcia robione na szybko telefonem.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 12:08, 08 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Magara napisał(a)
TARcia, oczywiście pewna nie jestem, bo się na tym nie znam Mazana na forum brakuje.
Ale jak mi klony padają, w sumie bez powodu, co roku jeden po drugim, to nie mam pomysłu co to za dziadostwo może być inne niż verti


a wiedły liscie na tych klonach?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 18:51, 08 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Do tej pory nawoziłam trawnik z ręki i zawsze musiałam poprawiać bo wychodziły mi malownicze esy-floresy. Zeźliłam się i kupiłam siewnik. I no tego…

Zamiast esów-floresów mamy pasy. Właśnie zrobiłam poprawkę i niestety, ale włączyłam podlewanie bo deszczu na horyzoncie nie widać…
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 19:03, 08 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33620
Też nawożę siewnikiem, ale pasów nie mam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 19:08, 08 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Ja mam siewnik rozrzutowy plaski i jest bez smug. Tym trawowym jak robilismy tez byly paski
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies