Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Magara 22:53, 06 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
mrokasia napisał(a)


Oj Daga - odchwaszczam po kolei rabaty, sypię obornik granulowany i korę, robię kanciki (jakoś strasznie szybko mi zarastają), przycinam buksy, tuje i inne krzaczory. Naprawiam linie kroplujące uszkodzone nożycami elektrycznymi podczas cięcia traw. Muszę ponownie nawieźć trawnik bo eM, jak mnie nie było, nawiózł siewniczkiem i mamy piękne pasy . Miejsce na basen muszę też doprowadzić do kultury bo pomiędzy płytami chwastów las. Wymieniać dalej ?

Wymieniać
Zrobisz sobie przy okazji check listę i będzie mogła ładnie odkreślać

Po tych Twoich kalinowych fotach dziś tak sobie od rana myślałam, że jak przetrwam dzisiejszy dzień i trafię w CO (kilka dziś na drodze miałam) fajną kalinę, to kupię Przeszło mi jak na trasie, patrząc przez okno samochodu, w przydrożnych ogródkach zobaczyłam kaliny - potwory wielkie Są jakieś, które nie rosną na sto metrów wszerz i wzwyż???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 09:33, 07 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8328
Są, ja mam taką malutką...tylko jak jej na imię... Pinkachu? Chyba tak. Molly Schroeder jeszcze.
____________________
ogród pod lasem
Judith 09:41, 07 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Magarko, a w czym Ci gabaryty rzeczonej przeszkadzają? Przecież nie masz małego ogrodu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
UrsaMaior 10:40, 07 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8328
Właśnie? One robią większe wrażenie kiedy są duże.
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 11:58, 07 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
TAR napisał(a)


Chwasty??? U Ciebie?? Bez jaj, ja zaraz Ci pokaze chwasty, nie nadazam i sadzic i pielic. Wiec umyslem wyrzucam te chwasty sprzed oczu a obsadzam do konca rabate, bo mam wrazenie ze wszystko jest rozgrzebane takie.


A co, myślałaś, że ja chwastów nie mam? . Na brzozowej za serbami sięgają mi do pół uda
Jesteś na etapie zakładania ogrodu, miałam przecież tak samo. Za dwa lata będzie o wiele mniej .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kaliny rzeczywiście się spisały. Przepięknie kwitną. Te prace, które Cię czekają to sama przyjemność. Takie dopieszczanie. Można je robić niespiesznie.


Kaliny o tej porze roku dostarczają mnóstwo kwiecia. Choć teraz zaczynają mieć konkurencję ze strony lilaków Palibin - te dodatkowo oszałamiająco pachną . Na froncie można dostać zawrotu głowy.
Ja bardzo lubię pielić. Praca prosta a bardzo satysfakcjonująca. No, poza tym cholernym skrzypem. Nawet szczawik jest chyba lepszy...

Magara napisał(a)

Wymieniać
Zrobisz sobie przy okazji check listę i będzie mogła ładnie odkreślać

Po tych Twoich kalinowych fotach dziś tak sobie od rana myślałam, że jak przetrwam dzisiejszy dzień i trafię w CO (kilka dziś na drodze miałam) fajną kalinę, to kupię Przeszło mi jak na trasie, patrząc przez okno samochodu, w przydrożnych ogródkach zobaczyłam kaliny - potwory wielkie Są jakieś, które nie rosną na sto metrów wszerz i wzwyż???


Lubię listy, a najbardziej lubię wykreślanie .
Z japońskich w miarę wąska jest Kilimandżaro, a Kliminadżaro Sunrise dodatkowo niezbyt wysoko rośnie. Poza tym tak jak Ursa i Judith napisały - akurat Ciebie rozmiary kalin nie powinny martwić .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:59, 07 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Słuchajcie, świat się kończy - właśnie zakupiłam sobie kukliki Lemon Drops. Żółte som .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:04, 07 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7609
Dokup jeszcze Alba, sa limonkowe

Lubisz odchwaszczac? Zapraszam

U mnie kaliny dopiero zaczynaja, sa na etapie wytwarznaia kwiatow. Powoli tez rozchylaja pąki zakupione rododendrony, kurcze, podobaja mi sie bardzo a tak ich nie lubilam. Widze jednak, ze odpowiednio przygotowany dolek i stymulacja w postaci zdarcia z korzeni nieszczesnego torfu mocno przyspiesza regeneracje z cherlaka do ladnego krzewu. Zobacze w nastepnym sezonie jak beda sie prezentowac i byc moze dokupie ich jeszcze. Mam tez dwa pierisy wiec koniec świata
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 12:23, 07 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Właśnie u Ciebie widziałam te Alba i mnie zanęciło . Ale nie znalazłam ich w necie poza jednym dostawcą, od którego niezbyt lubię kupować. Lemon Drops bardziej cytrynowe, dam je na rabatę przy domku ogrodnika, mam tam m.in. derenie Aureum. Na brzegu tej rabaty mam pustki, mam tam kilka kępek driakwi niebieskiej i bordowe żurawki, więc akurat Lemonki się dobrze wpasują. Dołożę im jeszcze kocimiętek do towarzystwa.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:25, 07 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Słuchajcie, mam pytanie o szafirki wąskolistne - wczoraj wycięłam im przekwitnięte kwiatostany. Zostały liście - czy one uschną tak jak liście krokusów czy zostanie taka trawka?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao 12:27, 07 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
A kukliki to sądzicie w słońcu czy półcieniu?
Bo kupiłam i nie wiem gdzie lepiej

O szafirki sama jestem ciekawa
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies