Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:03, 25 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasia_CS napisał(a)

Już abstrahując od pięknej przemiany na pojałowcowej, to ja ciągle się wgapiam w te zabierające do kwitnienia juki!! LOve!


Rzeczywiście, ta rabata z jukami teraz super wygląda. Przyciąga wzrok od samej bramy . W ogóle fajnie się ułożyło - najpierw zwraca uwagę frontowa z szałwią, teraz szałwia przekwita i na pierwszy plan wysuwają się juki z lawendą .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 10:12, 25 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
mrokasia napisał(a)

Jest tak - czerwiec 2019


No gdyby nie fakt że weekend jadę do Płocka zwiedzać ogrody to miałabyś gości. Jako jedna z niewielu broniłam juk. Warto było Super to wygląda.
Moje na przedpłociu muszę opielić bo też kwitną ale z zielska ledwie wystają nikt nie zauważył
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 10:52, 25 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)
Kilka kwiatków zostawiam na dobry dzień .



jak patrzę jak wszystko na baczność rośnie to zastanawiam się ile wody lejesz? Rano zobaczyłam, że miniaturowe zawilce padły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
makadamia 11:00, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Aniu, pojałowcowa została pojałowcową po wycięciu jałowców, które wcześniej rosły w jej centralnym punkcie . Jakoś trzeba te rabaty nazywać a tu nazwa sama się nasunęła. Początek serialu znajduje się prawie na początku wątku. Ale żebyś nie szukała to na szybko:
Było tak - czerwiec 2017

Jest tak - czerwiec 2019


Nieustająco podziwiam sposób, w jaki dokonujesz zmian w ogrodzie. Bez spektakularnych rewolucji w stylu "likwiduję tą rabatę i zakładam nową w zupełnie innym miejscu" a zmiany są bardzo znaczące i efektowne.
Do tego jak posadzisz rośliny, to od razu dobrze, a nie miotasz się, jak - nie przymierzając, np.: ja.

Świetnie ogarnęłaś te jukki i lawendy - one nie lubią gęstych rabat a znakomicie wyglądają w takich luźnych nasadzeniach i u Ciebie świetnie wyglądają. Mówiłam Ci zresztą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 11:16, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
zmiany, zmiany, zmiany i wszystko na plus

____________________
Ogrod nad bajorkiem
malgol 11:18, 25 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wpadłam na szybką lustracje Widzę ,że wszystko pieknie i bujnie rosnie..no te juki to czad.Nawet bym nie przypuszczała ,że mogą być tak efektowne
Nieczasowa ostatnio jestem,ale strama się do wszystkich po ciuchutku zaglądać.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 12:30, 25 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)


No gdyby nie fakt że weekend jadę do Płocka zwiedzać ogrody to miałabyś gości. Jako jedna z niewielu broniłam juk. Warto było Super to wygląda.
Moje na przedpłociu muszę opielić bo też kwitną ale z zielska ledwie wystają nikt nie zauważył


Następny weekend?
Juki lubię mimo, że nie cieszą się popularnością na O. A u Ciebie to za płotem tak pięknie, ze na przedpłociu to nie wiem co musiałabyś mieć, żeby ktoś zauważył...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:33, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
osobiscie juk nie lubie ale przyznaje, ze kwitna widowiskowo i jest na czym oko zawiesic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 12:37, 25 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)



jak patrzę jak wszystko na baczność rośnie to zastanawiam się ile wody lejesz? Rano zobaczyłam, że miniaturowe zawilce padły


Rano rośliny po nocnym chłodku stoją, gorzej po południu...
Podlewam ogród głównie z wykorzystaniem zraszaczy. Ustawiam zraszacz na wybraną rabatę i podlewa się jakąś godzinę. Czyli wypada, że każda rabata jest podlewana co 3-4 dni.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:40, 25 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)


Nieustająco podziwiam sposób, w jaki dokonujesz zmian w ogrodzie. Bez spektakularnych rewolucji w stylu "likwiduję tą rabatę i zakładam nową w zupełnie innym miejscu" a zmiany są bardzo znaczące i efektowne.
Do tego jak posadzisz rośliny, to od razu dobrze, a nie miotasz się, jak - nie przymierzając, np.: ja.

Świetnie ogarnęłaś te jukki i lawendy - one nie lubią gęstych rabat a znakomicie wyglądają w takich luźnych nasadzeniach i u Ciebie świetnie wyglądają. Mówiłam Ci zresztą


Asiu, kochana, bardzo Ci dziękuję za tak miłe słowa . Ale wcale nie zasłużyłam - to wcale nie jest tak, że nie latam z roślinami, nie przesadzam, nie miotam się. Wręcz przeciwnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies