Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 11:14, 21 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)

a to nie przypadkiem 19go miał być Ten Dzień? jakoś mi się tak w pamięci zapisało
jak dla mnie możesz pozostać Terminatorem Rozsądku - chętnie będę do niego modły wznosić licząc, że i na mnie łaska rozsądku ogrodowego z czasem spadnie

dwa lilaki przedwczoraj w bólach posadzone, "krasawice maskwy" - nie mówcie, że z tym "chwastem" są problemy, bo się zapłaczę


Nie, po 19tym miał zostać wyznaczony termin u notariusza. Ale papieru wciąż nie ma. Właściciel ma dziś jechać do urzędu z awanturą. Sam już jest nieźle wkurzony. Mam nadzieję, że wszystko dojdzie do skutku do końca sierpnia... a miało być w pierwszym tygodniu sierpnia...

Kochana, a są roślkny bez problemów??? Chyba tylko chwasty...
A Twoim lilakom zdrowia życzę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:18, 21 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
galgAsia napisał(a)
Kasia, mam prośbę - czy mogłabyś (w wolnym czasie) wyjaśnić i objaśnić, najlepiej łopatologicznie, jak montowaliście panele ogrodzeniowe, te drewniane? Mam na tapecie maskowanie muru i jedna z opcji to właśnie takie panele. Oglądałam je w o...i i nijak nie mogę dojść, jak je zamontować...


Moje są zamontowane na starym ogrodzeniu z siatki. Przykręcaliśmy do słupków drewniane listwy w poziomie (jedna na górze, druga na dole) i do nich przykręcaliśmy panele. Coś takiego jak kiedyś montowało się boazerie .
Do muru spróbowałabym podobnie.
Albo kupić kantówki i metalowe kotwy wbijane w ziemię albo osadzane w betonie. Wtedy nie ingerujesz w ten mur.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 12:42, 21 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)
To weźcie mi powiedzcie, przy lilakowym temacie zostając, dlaczego mój lilak co roku o tej porze jakiegoś paskudnego grzyba łapie? Wasze też tak mają? Zbieram, kurde, te listki, żeby zarazę wybić, a ona co roku powraca, wrrr.


Powiem Ci, że miałam swego czasu dużo lilaków i jakoś nigdy mi się ten problem nie rzucił w oczy. Co prawda nie przyglądałam im się wtedy specjalnie, ale chyba bym zauważyła, bo przy samym podjeździe rosły?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 21:31, 21 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dzięki, będę kombinowała. Ewent. zgłoszę się po kolejne konsultacje
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 23:16, 21 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
mrokasia napisał(a)


Nie, po 19tym miał zostać wyznaczony termin u notariusza. Ale papieru wciąż nie ma. Właściciel ma dziś jechać do urzędu z awanturą. Sam już jest nieźle wkurzony. Mam nadzieję, że wszystko dojdzie do skutku do końca sierpnia... a miało być w pierwszym tygodniu sierpnia...

Kochana, a są roślkny bez problemów??? Chyba tylko chwasty...
A Twoim lilakom zdrowia życzę .

Kasiu-Mrokasiu, nie pozostaje nic innego niż trzymać kciuki za to żebyście tymi obszarnikami jak najszybciej zostali, oby awantura w gminie pomogła

a chwasty też są problemowe, bo są
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 08:40, 22 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
galgAsia napisał(a)
Dzięki, będę kombinowała. Ewent. zgłoszę się po kolejne konsultacje


Zapraszam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:42, 22 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)

Kasiu-Mrokasiu, nie pozostaje nic innego niż trzymać kciuki za to żebyście tymi obszarnikami jak najszybciej zostali, oby awantura w gminie pomogła

a chwasty też są problemowe, bo są


Trzymanie kciuków baaardzo mile widziane. Właściciel zaraportował, że do końca tygodnia papier powinien być - osoba w urzędzie była niemal miesiąc nieobecna i musi się odkopać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:45, 22 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A o poranku trochę mokro



I trochę cieniście





____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:47, 22 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A frontowa zaczyna (graby powolutku się zielenią)



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 08:54, 22 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Pieknie ogród o poranku wygląda.

Zmartwiłaś mnie papierologią, kciuki więc zaciskam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies