Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

eVka 11:30, 17 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zawilec wysoki September Charm mi się marzy ale stacjonarnie nigdzie nie widziałam. Sąsiadka obok firmy w której pracuję ma piękne wysokie zawilec, może pójdę po prośbie o jedną choć sadzonkę. Jakiego zawilca kupiłaś?
____________________
mrokasia 12:30, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Kasia_CS napisał(a)
Ja też chyba tujki trochę podetnę w pionie zastanawiam się czy jeszcze mogę ciachnąć mocniej lilaka Bloomerang, bo na kwitnienie nie liczę chyba mu u mnie za słabo, choć sam w sobie ładny

Nieźle podziałałaś ostatnio!


Ja bym tego lilaka zostawiła w spokoju. Przytniesz po kwitnieniu w przyszłym roku. A czemu nie liczysz na kwitnienie???

To prawda, poryłam trochę . Ale nie wytrzymałam i przesadziłam też hortensję z pojałowcowej, która strasznie mnie drażniła a widziałam ją z każdego miejsca na froncie... i zawiesiła wszystkie listki. Podlewam codziennie i zacieniłam ją. Mam nadzieję, że się pozbiera.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:31, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
effka napisał(a)
Zawilec wysoki September Charm mi się marzy ale stacjonarnie nigdzie nie widziałam. Sąsiadka obok firmy w której pracuję ma piękne wysokie zawilec, może pójdę po prośbie o jedną choć sadzonkę. Jakiego zawilca kupiłaś?


Kupiłam Splendens. Muszę sobie wygooglać tego September.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Annak 12:35, 17 sie 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
mrokasia napisał(a)
Wiola, Iwonka, Joasia i Lucy - fajna ta szałwia okręgowa, wpisuję na listę przyszłych zakupów lub ewentualnych szabrów u Lucy .

Fajnie, że trafiłam na dyskusje o szałwiach, bo mam prośbę o rozpoznanie odmiany po fotkach. Może mogłybyście zajrzeć do mnie i fachowym okiem rozpoznać? dzięki
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
April 19:33, 17 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
mrokasia napisał(a)


Kupiłam Splendens. Muszę sobie wygooglać tego September.


September charm widziałaś u mnie na różance, ten wysoki.
Zapomniałam, mogłam ci tą szałwię Purple Rain pokazać, bo też mam, na twojej ulubionej rabacie, przy podjeździe. Ale zafiksowałaś się na prosie Sangria to pewnie nie zauważyłaś. Polecam tą szałwię, choć rusza znacznie później niż te zwykłe. Też sobie będę jej więcej dosadzać.

Buziak, dzięki za dziś
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 20:54, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April napisał(a)


September charm widziałaś u mnie na różance, ten wysoki.
Zapomniałam, mogłam ci tą szałwię Purple Rain pokazać, bo też mam, na twojej ulubionej rabacie, przy podjeździe. Ale zafiksowałaś się na prosie Sangria to pewnie nie zauważyłaś. Polecam tą szałwię, choć rusza znacznie później niż te zwykłe. Też sobie będę jej więcej dosadzać.

Buziak, dzięki za dziś


Kochana, to ja Tobie bardzo dziękuję, że tyle czasu cierpliwie mnie gościłaś i pozwoliłaś zajrzeć w każdy kącik . Po dzisiejszej wizycie mam większą świadomość gdzie co rośnie .
Ten September taki delikatny różowy, choć te płatki ma nieco postrzępione, ale tak delikatnie. A szałwii rzeczywiście nie dostrzegłam, ale na tej rabacie to masz tyle ciekawych roślin, że jedna szałwia mogła się nie załapać . Widzisz - powinnaś mieć wątek to bym mogła ją sobie obejrzeć z domu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 22:35, 18 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
mrokasia napisał(a)


Kochana, musiałaś mnie z kimś pomylić...u mnie na razie wszystko w sferze planów przyszłorocznych (no, mooooże tegorocznojesiennych) a wycieczka była krajoznawczo-rozpoznawcza . Dobrze, że w ogóle coś kupiłam.

Kasiu-Mrokasiu, no jakbym mogła Cię z kimkolwiek pomylić? toż to potwarz
ja po prostu założyłam, że skoro masz powiększenie działki w planach niedalekich i wyprawę do miejsca stosownego i zasobnego w zielsko w planach jeszcze bliższych to powinnaś się choćby i zapożyczyć, ale obkupić i sadzić do przechowalnika żeby zielsko z siłę rosło a na przyszły sezon było wypasione i gotowe do obsadzenia nowych hektarów
a Ty tu wstrzemięźliwością i zdrowym rozsądkiem próbujesz imponować, zamiast ulżyć tym, którzy są cały czas skazani na zakupy kompulsywne i dać im wyraźny przekaz, że to "jeszcze" nie choroba
nieładnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasia_CS 07:05, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Ja bym tego lilaka zostawiła w spokoju. Przytniesz po kwitnieniu w przyszłym roku. A czemu nie liczysz na kwitnienie???

To prawda, poryłam trochę . Ale nie wytrzymałam i przesadziłam też hortensję z pojałowcowej, która strasznie mnie drażniła a widziałam ją z każdego miejsca na froncie... i zawiesiła wszystkie listki. Podlewam codziennie i zacieniłam ją. Mam nadzieję, że się pozbiera.


A bo korona już jest dość spora i bym wolała, żeby się ładniej zagęścił ten lilaczek jeden z drugim- nie wiem czy pamiętasz je rosnące w tarasowych donicach. Na kwitnienie nie liczę, bo jeden wypierdzial ostatnio jednego kwiatka i chyba wolę kształtną koronę najpierw wyprowadzić.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Pszczelarnia 14:44, 19 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy tę szałwię okręgową ścina się po kwitnieniu?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tulucy 16:56, 19 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Powinno się...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies