Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Toszka 20:01, 19 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasia_CS napisał(a)


A bo korona już jest dość spora i bym wolała, żeby się ładniej zagęścił ten lilaczek jeden z drugim- nie wiem czy pamiętasz je rosnące w tarasowych donicach. Na kwitnienie nie liczę, bo jeden wypierdzial ostatnio jednego kwiatka i chyba wolę kształtną koronę najpierw wyprowadzić.


Lilaki tnie się tuż po kwitnieniu albo w trakcie kwitnienia. W sierpniu są już zawiązane paki kwiatowe. Jak teraz zetniesz, to na bank kfiutków się nie doczekasz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 09:40, 20 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Magara napisał(a)

Kasiu-Mrokasiu, no jakbym mogła Cię z kimkolwiek pomylić? toż to potwarz
ja po prostu założyłam, że skoro masz powiększenie działki w planach niedalekich i wyprawę do miejsca stosownego i zasobnego w zielsko w planach jeszcze bliższych to powinnaś się choćby i zapożyczyć, ale obkupić i sadzić do przechowalnika żeby zielsko z siłę rosło a na przyszły sezon było wypasione i gotowe do obsadzenia nowych hektarów
a Ty tu wstrzemięźliwością i zdrowym rozsądkiem próbujesz imponować, zamiast ulżyć tym, którzy są cały czas skazani na zakupy kompulsywne i dać im wyraźny przekaz, że to "jeszcze" nie choroba
nieładnie


Bardzo, bardzo przepraszam
Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze areały jeszcze nie kupione a przechowalnika nie mam.
Ale poczekaj, jak kupię to amoku z pewnością dostanę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:42, 20 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Kasia_CS napisał(a)


A bo korona już jest dość spora i bym wolała, żeby się ładniej zagęścił ten lilaczek jeden z drugim- nie wiem czy pamiętasz je rosnące w tarasowych donicach. Na kwitnienie nie liczę, bo jeden wypierdzial ostatnio jednego kwiatka i chyba wolę kształtną koronę najpierw wyprowadzić.



Toszka napisał(a)


Lilaki tnie się tuż po kwitnieniu albo w trakcie kwitnienia. W sierpniu są już zawiązane paki kwiatowe. Jak teraz zetniesz, to na bank kfiutków się nie doczekasz.


Kacha, daj spokój tym lilakom, Toszka dobrze Ci radzi .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 12:48, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To weźcie mi powiedzcie, przy lilakowym temacie zostając, dlaczego mój lilak co roku o tej porze jakiegoś paskudnego grzyba łapie? Wasze też tak mają? Zbieram, kurde, te listki, żeby zarazę wybić, a ona co roku powraca, wrrr.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 14:35, 20 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dobra, lilak dostaje odroczenie do najbliższego kwitnienia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 17:16, 20 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Brzozowadziewczyna napisał(a)
To weźcie mi powiedzcie, przy lilakowym temacie zostając, dlaczego mój lilak co roku o tej porze jakiegoś paskudnego grzyba łapie? Wasze też tak mają? Zbieram, kurde, te listki, żeby zarazę wybić, a ona co roku powraca, wrrr.


Wiesz co, mój lilak (nie Palibin, normalny, no name) co roku po kwitnieniu dostawał grzyba i resztę sezonu stał taki brzydki drapak. W tym roku wycięłam mu jedną gałąź, która miała uszkodzona korę przez koty i była niemal sucha i jak ręką odjął, lilak zdrowy. Nie wiem czy to ma związek.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kim 17:21, 20 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
mrokasia napisał(a)


Wiesz co, mój lilak (nie Palibin, normalny, no name) co roku po kwitnieniu dostawał grzyba i resztę sezonu stał taki brzydki drapak. W tym roku wycięłam mu jedną gałąź, która miała uszkodzona korę przez koty i była niemal sucha i jak ręką odjął, lilak zdrowy. Nie wiem czy to ma związek.


Kasiu z moim lilakiem w tym roku też cuda się dzieją zaraz po kwitnieniu zaczął przysychać ,liście mu pożółkły a część wogóle stracił
Robiłam mu oprysk na grzyba ale to nie pomogło
Zastanawiam się czy go nie wykopać ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Magara 21:58, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
mrokasia napisał(a)


Bardzo, bardzo przepraszam
Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze areały jeszcze nie kupione a przechowalnika nie mam.
Ale poczekaj, jak kupię to amoku z pewnością dostanę .

a to nie przypadkiem 19go miał być Ten Dzień? jakoś mi się tak w pamięci zapisało
jak dla mnie możesz pozostać Terminatorem Rozsądku - chętnie będę do niego modły wznosić licząc, że i na mnie łaska rozsądku ogrodowego z czasem spadnie

dwa lilaki przedwczoraj w bólach posadzone, "krasawice maskwy" - nie mówcie, że z tym "chwastem" są problemy, bo się zapłaczę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 11:01, 21 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, mam prośbę - czy mogłabyś (w wolnym czasie) wyjaśnić i objaśnić, najlepiej łopatologicznie, jak montowaliście panele ogrodzeniowe, te drewniane? Mam na tapecie maskowanie muru i jedna z opcji to właśnie takie panele. Oglądałam je w o...i i nijak nie mogę dojść, jak je zamontować...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 11:10, 21 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Kim napisał(a)


Kasiu z moim lilakiem w tym roku też cuda się dzieją zaraz po kwitnieniu zaczął przysychać ,liście mu pożółkły a część wogóle stracił
Robiłam mu oprysk na grzyba ale to nie pomogło
Zastanawiam się czy go nie wykopać ?


Choruje, ale na co? Nie mam pojęcia...
Może zrób zdjęcie i wstaw do wątku z chorobami? Może Mazan ci doradzi co zastosować.
Ja mojego już miałam wykopywać przez tego corocznego grzyba. Może się przestraszył?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies