Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 21:05, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
sylwik69 napisał(a)
Fajnie przygotowana ziemia będzie super rosło!


To na zdjęciu to obornik, jeszcze przed przekopaniem. Tam jest marna ziemia więc mimo dużej ilości dobroci po przemieszaniu nie wyglądało to jakoś spektakularnie. Ale myślę że cisy będą miały wszystko czego im trzeba, myślimy też jak je zacienić. Mam nadzieję że wkopanie obrzeży betonowych wzdłuż linii płotu zatrzyma korzenie tuj rosnących z drugiej strony. Nie do wiary ile ich tam było
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 21:13, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen napisał(a)
Ania, ale okazy dorwałaś, słusznych rozmiarów. I fajnie przygotowujecie ziemię pod te okazy. Będą zdrowo i szybko rosły.
Bardzo mi się podoba Twój warzywnik, na takim areale można poszaleć. Warzywa wystarczają Wam na cały sezon?


Nie jestem samowystarczalna pod względem warzyw, część muszę kupować. Ale zawsze mam dużo pomidorów, swoje zioła w całości, fasolkę, rzodkiewkę, dużo dyni hokkaido, cukinie itp. Kupuję głównie korzeniowe ale w tym roku spróbuję kupić i wsadzić rozsady. Przyznam się że część roślin się nie mieści i w zeszłym roku przygotowaliśmy dodatkowe poletko. W tym roku na wygnanie poszły dynie i cukinie bo zajmują dużo miejsca. Docelowo będę tu przesadzać truskawki. Pod płotem rosną maliny
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 21:17, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
galgAsia napisał(a)
Cisy tfu! tfu! tfu! piękne, teraz je przycinaj, będą miśki

Ja też - na wszelki wypadek - znacznie ograniczyłam wydatki ogrodowe. Roślin na razie nie kupuję, raczej nastawiam się na "budowlane" - farby, płot, itp. Prędzej czy później - oby prędzej! - będzie przepięknie, będzie normalnie


Roocika napisał(a)
Hej Aniu, ale fajna rabata będzie grabowo- Brzozowa.
Co do obaw że związku z płynnością finansową mam tę same obawy. Aż boje się myśleć na ten temat.
Pozdrawiam
Ps. Cisy również świetne i te stare i te nowe są wypasione.


Dziękuję
My jak widzicie coś postanowiliśmy jednak zainwestować w ogród. Ustaliliśmy jaka jest minimalna rezerwa i jej nie ruszamy ale też żal nie zrobić pewnych rzeczy. Na szczęście nie boimy się o pracę, raczej obawiam się kryzysu i inflacji...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 21:19, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Magleska napisał(a)
Aniu piękne dorodne cisy zakupiłaś -niech zdrowo rosną
rabata przygotowana wzorcowo
i masz świetny ,duży warzywnik


Wiolka5_7 napisał(a)
Cudne cisy i warzywnik


Dziękuję dziewczyny, w warzywniku jeszcze mnóstwo pracy ale ciągle czasu brakuje. Miałam malować płotek w tym tygodniu i się nie udało...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 21:24, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
No i są. Akcja żywopłot sezon trzeci i ostatni, ufff. Jutro na spokojnie jeszcze je obejdę i zobaczę czy wszystkie ok wsadzone i zasypiemy korą. JAk ja się cieszę że kiedyś nadejdzie moment że nie będę musiała oglądać płotu sąsiadów

Połączenie z zeszłorocznym fragmentem :


____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 21:31, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Galgasiu serio ciąć je od razu? Ja nie mam skrupułów tylko nie jestem pewna czy teraz dobry moment. Całą resztę mąż ciachnął dawno temu. Nie wiem czy nie lepej do lipca czekać?

Jutro jeszcze 6 sztuk tu do wsadzenia w plecy. :
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 21:32, 26 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Pięknie Wam wyszedł żywopłot cisowy. W jakiej odległości sadziliście i jaką mają teraz wysokość?
____________________
Helen - Hortensjowo
Wani 22:23, 26 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Wsadzone są co 55 cm, nie wiem ile mają wysokości, musiałabym zmierzyć. Były wyższe w szkółce ale te ładniejsze i stwierdziłam że nie dość że taniej wyjdzie to bardziej zagęszczone są, na wysokość nadrobią
____________________
Ania Pod bosymi stopami
galgAsia 06:35, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, z tym "teraz tnij" to był duuuży skrót myślowy
W tym sezonie daj im spokój, tnij za rok
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wani 14:41, 29 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Taki mam widok na rabatę "prawą" z tarasu. Rozłożyłam sobie doniczki w miejscu planowanych traw, sporo tego wyszło. Ostatnia wersja którą planowałam to proso heavy metal ale wyczytałam że ono lubi się pokładać. W dodatku zastanawiam się czy jest sens sadzić już trawy skoro nie jestem zdecydowana co ma być posadzone z przodu...?

Próbować z tym prosem?




Białe kółko to hortensja, czerwone za brzozami to dereń elegantissima. Z tyłu posadzone są już miskanty ML.

Z przodu zostaje jeszcze mnóstwo miejsca na niższe byliny. Może macie jakieś pomysły?

A tu kąt pod jakim widać rabatę z tarasu :


Słońce świeci zza grabów więc byliny kwitnące będą się pewnie ustawiać do mnie plecami?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies