Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 08:59, 06 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Asia widziałam takiego z gałązkami od dołu i chyba mi taki odpowiada. Miał może z 2 m wysokości więc już by go było widać po wsadzeniu. No nie zmieściłby się w aucie

Na rabatę patrzę głównie z tej perspektywy co zdjęcie robione, tzn kiedyś jak będziemy mieli czas usiąść na tarasie to będziemy tak patrzeć Może trochę bardziej pod skosem więc grujecznik chyba niewidoczny z tarasu, muszę to sprawdzić. Co do drewna : z tym chowaniem to ciiii.... Mąż jest bardzo zadowolony z konstrukcji którą zrobił, wczoraj skończył daszek i lepiej nie mówic głośno że to nadal nie jest ozdoba Ale spokojnie, wkrótce schowa się za cisami które stworzą plecy rabaty.

Zależy mi żeby przed ewentualnym wsadzeniem grujecznika mieć już zaplanowane całe wysokie piętro rabaty, a więc i drugą doniczkę widoczną na zdjęciu. Pisałam o dereniu, nie wiem czy to dobry pomysł. Może lepiej zostawić na tej części tylko jedno drzewo i resztę obsadzić bylinami?

____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 09:05, 06 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen napisał(a)

Ania, napisz mi koniecznie czym pryskałaś. Ja mam Mospilan, ale teraz non stop popaduje i nie mogę pryskać, bo efektu nie będzie.
Zaraz jak je zobaczyłam, popryskałam roztworem oleju lnianego z wodą i płynem do mycia naczyń i chyba na jednym cisie wyginęły.
A powiedz mi, czy one odpadają z gałązki jak się je popryska czy nadal tkwią tylko już "padły" w środku miseczki?


Helen ja mam bardzo dużo do pryskania i kupiliśmy środek w sklepie dla rolników na 200 litrów roztworu Nazywa się los owados i substancję czynną ma taką jak mospilan. U nas też popaduje ale był jeden wieczór odpowiedni na zrobienie oprysku. Miseczki nadal są i nie wydaje mi się żeby miały cudownie zniknąć. Chodzi o zatrucie soków roślin, jak wyjdą larwy to mają się nim poczęstować. Efekt utrzymuje się do 3 tyg po oprysku, larwy "ksiązkowo" wychodzą spod miseczek koniec czerwca - początek lipca. No ale teraz taka dziwna pogoda, szybko się ciepło robi więc nie ryzykowałam i zrobiliśmy oprysk szybciej. Za trzy tygodnie będę powtarzać. Ale generalnie jest jeszze czas więc się nie stresuj i czekaj na dobry moment do oprysku.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 10:35, 06 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Ania, dzięki będę z Tobą w kontakcie w tym trudnym temacie
____________________
Helen - Hortensjowo
Roocika 12:26, 06 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wani napisał(a)
Asia widziałam takiego z gałązkami od dołu i chyba mi taki odpowiada. Miał może z 2 m wysokości więc już by go było widać po wsadzeniu. No nie zmieściłby się w aucie

Na rabatę patrzę głównie z tej perspektywy co zdjęcie robione, tzn kiedyś jak będziemy mieli czas usiąść na tarasie to będziemy tak patrzeć Może trochę bardziej pod skosem więc grujecznik chyba niewidoczny z tarasu, muszę to sprawdzić. Co do drewna : z tym chowaniem to ciiii.... Mąż jest bardzo zadowolony z konstrukcji którą zrobił, wczoraj skończył daszek i lepiej nie mówic głośno że to nadal nie jest ozdoba Ale spokojnie, wkrótce schowa się za cisami które stworzą plecy rabaty.

Zależy mi żeby przed ewentualnym wsadzeniem grujecznika mieć już zaplanowane całe wysokie piętro rabaty, a więc i drugą doniczkę widoczną na zdjęciu. Pisałam o dereniu, nie wiem czy to dobry pomysł. Może lepiej zostawić na tej części tylko jedno drzewo i resztę obsadzić bylinami?



Z tym siedzeniem na tarasie to się uśmiałam, też nie mamy kiedy siedzieć
Co do konstrukcji, to męża pochwal w takim razie i nic nie mów, że coś chcesz zasłaniać
Ja słabo planuję, sama pewnie bym posadziła, ale w takim razie musisz popatrzeć i się zastanowić, czy za dużo rabaty Ci nie zje
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wani 10:41, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Roocika napisał(a)


Z tym siedzeniem na tarasie to się uśmiałam, też nie mamy kiedy siedzieć
Co do konstrukcji, to męża pochwal w takim razie i nic nie mów, że coś chcesz zasłaniać
Ja słabo planuję, sama pewnie bym posadziła, ale w takim razie musisz popatrzeć i się zastanowić, czy za dużo rabaty Ci nie zje


Mąż się sam pochwalił że w samą porę daszek zrobił bo leje dziś u nas cały dzień. Fajnie ale trochę szkoda że wyjść się nie da do ogrodu

Z grujecznikiem chyba zaryzykuję.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 10:41, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen napisał(a)
Ania, dzięki będę z Tobą w kontakcie w tym trudnym temacie


Jasne, we dwie łatwiej przypilnować terminów
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 16:36, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Dawno nie wstawiałam zdjęć, więc:
rabata brzozowa a na niej od lewej : werbena, Morinnig lighty z tyłu, śmiałki darniowe, trzy jeżówki giganty ( są z trzy razy większe niż rok temu) i przed nimi tzy wsadzone w tym roku. Po prawej siewki stipy i szałwi które poprzesadzałam z innych rabat.



JAk widać została do obsadzenia pierwsza linia.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 16:41, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Rabata grabowo-brzozowa. Z tyłu ML, między drzewami śmiałki i werbena. Te trzy doniczki to hortensje, myślę nad nimi od miesiąca. Zastanawiam się czy powtórzyć LL czy może lepiej dać sporo mniejszą confetti.


Tu druga strona tej samej rabaty, wstawiałam ją ostatnio. Nadal rozważam zakup grujecznika
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 16:50, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Na koniec rabata z drugiej strony domu, umbrowa. Tu mam najwięcej wątpliwości.Bardzo mocno myślałam o różach ale chyba za dużo jak na mnie. Rozstawiłam doniczki w ramach szukania pomysłu, zastanawiam się nad którąś z mniejszych hortensji i dużo hakone do tego. Tu bym chciała mieć dość spokojnie i jednolicie. Tylko nie wiem czy takie szpalerki między drzewami to dobry pomysł.




Proszę udać że nie widzicie trawniko-chwastnika
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 17:54, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aniu, a powiedz przeglądasz czasami Pinterest? Tam jest tak dużo nspiraxji ogrodowych, cudnych rabat, nasadzeń, każdy na pewno coś dla siebie znajdzie. Pwoeim Ci, że ja nie umiem doradzać, bo uważam że każdy ma jakiś tam swój gust, upodobania i jakoś nie czuję się na siłach decydować za kogoś. Wiem, że jest mnóstwo mądrych ogrodowo dziewczyn na O., które świetnie doradzają, komponują rabaty jak sonaty.

Z grujecznikiem super pomysł, sama jakiś czas temu chciałam sobie go zakupić ale już miejsca brak.

Na umbrowej hortki i hakonki będą fajnie się komponować ale jestem za różami bo je kocham!!! A z przodu lawenda
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies