Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Anda 14:45, 29 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Sadz byliny o kwiatach w kształcie świecy - szałwia, Verbascum, Digitalis, Camassia, malwy, ślazy, ślazówki, Veronica, Veronicastrum, Ajuga itp.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wani 14:50, 29 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Połowy nie znam, już szukam

A myślisz że hortensję i derenia sadzić tak jak zaznaczyłam?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 14:55, 29 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ok, jednak dużą część znam
Chyba można do tej listy dodać rozchodniki i jarzmianki? One chyba się nie odwrócą do słońca?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Anda 20:01, 29 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Wani napisał(a)
Ok, jednak dużą część znam
Chyba można do tej listy dodać rozchodniki i jarzmianki? One chyba się nie odwrócą do słońca?


Tak, one mają "płaskie" kwiatostany. Jarzmianki są do półcienia bardziej. Jeżówki też raczej płasko rosną. Do półcienia jeszcze Cimicifuga A z lekko dzikich, wysiewających się polecam Anthriscus sylvestris 'Ravenswing' .
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:05, 29 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Wani napisał(a)
Połowy nie znam, już szukam

A myślisz że hortensję i derenia sadzić tak jak zaznaczyłam?


Trudno mi radzić, bo nie znam rabaty z innych stron. Poza tym myślałam, że będzie to bardziej rabata sucholubna, zw względu na brzozy, a dereń i hortka aż tak sucho nie lubią.

Proso jest piękne. Ja mam Shenandoah i jedynym jego minusem jest późny strat Proso głęboko się korzeni i dobrze znosi suszę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wani 22:50, 29 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ewa dziękuję za rady. Zostanę przy prosie a nad resztą będę pracować

Mam nadzieję że mi te brzozy aż tak nie wysuszą rabaty żeby mi tam tylko sucholuby rosły :/ Nawadnianie w drodze...

edit : połączenie derenie i brzozy widziałam w kilku ogrodach więc może jednak dają radę razem?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Anda 13:59, 30 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Wani napisał(a)
Ewa dziękuję za rady. Zostanę przy prosie a nad resztą będę pracować

Mam nadzieję że mi te brzozy aż tak nie wysuszą rabaty żeby mi tam tylko sucholuby rosły :/ Nawadnianie w drodze...

edit : połączenie derenie i brzozy widziałam w kilku ogrodach więc może jednak dają radę razem?


Jeśli masz podlewanie to dadzą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sanka 21:10, 01 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Ależ te cisy dorodne. Prace u Ciebie idą pełną parą.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Roocika 20:57, 08 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu udało Ci się coś posadzić?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wani 21:26, 08 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Roocika napisał(a)
Aniu udało Ci się coś posadzić?


Nie za wiele ale to nie znaczy że leniuchujemy Codziennie obiecuję sobie że wstawię zdjęcia ale jak wracam z ogrodu ( mniej więcej o tej godzinie) to nie mam siły...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies