Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 19:06, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)
Aniu, a powiedz przeglądasz czasami Pinterest? Tam jest tak dużo nspiraxji ogrodowych, cudnych rabat, nasadzeń, każdy na pewno coś dla siebie znajdzie. Pwoeim Ci, że ja nie umiem doradzać, bo uważam że każdy ma jakiś tam swój gust, upodobania i jakoś nie czuję się na siłach decydować za kogoś. Wiem, że jest mnóstwo mądrych ogrodowo dziewczyn na O., które świetnie doradzają, komponują rabaty jak sonaty.

Z grujecznikiem super pomysł, sama jakiś czas temu chciałam sobie go zakupić ale już miejsca brak.

Na umbrowej hortki i hakonki będą fajnie się komponować ale jestem za różami bo je kocham!!! A z przodu lawenda


Jasne że przeglądam ale od inspiracji do ułożenia jej po swojemu na własnej rabacie droga jest długa. Chyba bardziej pojedyńcze zestawienia jestem w stanie wyłapać niż pomysł na całą rabatę

Róże chyba jednak będą gdzie indziej. Myślisz że takie ustawienie nasadzeń w dwóch liniach będzie ok? Sadziłabyś zwykłe duże hortensje czy jednak te mniejsze? Ja się skłaniam ku mniejszym, delikatniejszym.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
antracyt 20:39, 07 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Wpadłam z rewizytą
Strasznie mi się spodobał Twój wpis na pierwszej stronie. Ja również głównie boso biegam po ogrodzie, uwielbiam wszelką strukturę pod stopami
Będę zaglądać częściej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
eVka 20:43, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Jasne że przeglądam ale od inspiracji do ułożenia jej po swojemu na własnej rabacie droga jest długa. Chyba bardziej pojedyńcze zestawienia jestem w stanie wyłapać niż pomysł na całą rabatę

Róże chyba jednak będą gdzie indziej. Myślisz że takie ustawienie nasadzeń w dwóch liniach będzie ok? Sadziłabyś zwykłe duże hortensje czy jednak te mniejsze? Ja się skłaniam ku mniejszym, delikatniejszym.

Duże hortki bardzo zdominują rabatę, będą grały pierwsze skrzypce a reszta będzie tylko uzupełnieniem, mniejsze hortki będą chyba się lepiej komponować z innymi bylinami i trawami.
____________________
Roocika 21:39, 07 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, ale masz porządek i już tak dużo rabat
Co do hortensji, to myślę jak Ewa, żeby hortki były mniejsze
Gdybym próbowała to u siebie ustawiać, to pewnie próbowałabym rośliny bardziej rozrzucić
Grujecznik piękny jest, ma różne kolory liści w sezonie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wani 22:23, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
antracyt napisał(a)
Wpadłam z rewizytą
Strasznie mi się spodobał Twój wpis na pierwszej stronie. Ja również głównie boso biegam po ogrodzie, uwielbiam wszelką strukturę pod stopami
Będę zaglądać częściej


Przypomniałaś mi jak dawno temu, w czasach studenckich chodziliśmy ze znajomymi po Sanie w Bieszczadach. Ja od zawsze lubiłam chodzić boso i kamienie wbijające się w stopy nie robiły na mnie wrażenia ale niektórzy piszczeli przy każdym kroku
Zaglądaj antracytowa Zuzanno, zapraszam

____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 22:31, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)

Duże hortki bardzo zdominują rabatę, będą grały pierwsze skrzypce a reszta będzie tylko uzupełnieniem, mniejsze hortki będą chyba się lepiej komponować z innymi bylinami i trawami.


Tak, też myslę że mniejsze. Tam nie będzie chyba innych bylin, tylko hakonechloe Beni Kaze/macra, myślałam też o rozplenicy fairy tails ale nie wiem czy da się ją gdzieś dostać.



Roocika napisał(a)
Aniu, ale masz porządek i już tak dużo rabat
Co do hortensji, to myślę jak Ewa, żeby hortki były mniejsze
Gdybym próbowała to u siebie ustawiać, to pewnie próbowałabym rośliny bardziej rozrzucić
Grujecznik piękny jest, ma różne kolory liści w sezonie


Porządek? To dowód na to że zdjęcia rzeczywiście kłamią Tak, też się zastanawiam czy taka forma miniszpalerów jest ok i czy jakoś nie rozrzucić roślin po rabacie. Tyle że ja chcę ją zrobić taką mocno ograniczoną gatunkowo. I nie wiem jak to ugryźć.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
anbu 07:56, 08 cze 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pod Umbrami chyba nie róże, bo Umbry spore korony mają i z czasem zacienią rabatę. Może daj tam jakieś hortensje z miskantami? To tak na szybko

Grujecznik fajne drzewko
____________________
Ania Ogród Ani :)
Wani 08:06, 20 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Dzień dobry
Wstawię szybkie zdjęcia, robione jak zawsze tuż przed zmierzchem więc niezbyt ładne. Widać za to co się zmieniło

Brzozowa. Zeszłoroczne jeżówki chwycone w markecie budowlanym na B urosły potworzaste i mocno rozważam ich eksmisję Dosadziłam sporo roślin z własnych zasobów : szałwie i ostnice wszystkie moje. Zależało mi żeby to skończyć, na przemeblowania będzie czas
Dosadziłam też białe jeżówki i seslerię jesienną w pierwszej linii.



Ta sama rabata pod innym kątem. Z tej strony molinia moorhexe, drakiew kaukaska, jeżówki green jewel i śmiałki darniowe z tyłu.
Linia rabaty jak widać wymaga pilnej poprawy ale wiele spraw jest jeszcze pilniejszych więc wstawiam zdjęcia jak jest bo inaczej nigdy ich nie wstawię




Ostatnie ujęcie na rabatę, łuk i lewa strona :


Sporobolusy, molinia moorehexe z jeżówką i hortki LL.



Chciałąm połączyć część rabaty pod ogrodzeniem z tą "wyspową" dlatego jeżówki i molinie wysypują się poza linię hortensji i wchodzą w wyspę.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 08:13, 20 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Rabata po prawej stronie, w całości stworzona w tym roku



Małe hortensje i krwawnice, z przodu dosadzę chyba sporobolusy.

Widok z drugiej strony


MIędzy drzewami śmiałki z werbeną.
Pierwsza linia od tyłu : wspomniane hortki, dalej rozplenice hameln, rozchodniki i znów rozplenice, jeszcze w doniczkach. Za nimi chciałąbym coś wyższego i kwitnącego. Może hortensja moulin rouge? Nie wiem czy nie będzie zbyt intensywnie czerwona.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 08:17, 20 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
I ta sama rabata z widokiem na placyk pt. nie wiem co dalej



Puste małe doniczki to hipotetycznie Hakone Beni Kaze. Zostaje przestrzeń między nimi a rozplenicami hameln. I chodzi mi po głowie coś delikatnego tu i kwitnącego. Krwawnica, jarzmianka i jakaś delikatna trawka? Miejsca nie ma tam zbyt dużo..Ta rabata wyszła dość spokojna i stonowana, zastanawiam się czy nie utrzymać tego charakteru i powstrzymać się od wciskania tam kolorowych roślin, co sądzicie? Póki co z kwitnących roślin są tam tylko rozchodniki i hortensje.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies