Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Roocika 13:49, 28 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wani napisał(a)
Działka po sąsiedzku w końcu ma właściciela. Krzaki pod płotem poszły pod piłę i sukcesywnie ich ubywa. Ma to swoje plusy i minusy bo z jednej strony denerwowało mnie że przerastają do nas i musimy je przycinać, z drugiej strony zawsze to zielona ściana : krajobraz po drugiej stronie płotu nie jest zachęcający


Zdecydowaliśmy że trzeba szybko dosadzić jakieś nieduże drzewka i chodzą mi po głowie jabłonki Ola : czy sądzicie że to dobry pomysł?






Na drugim i trzecim zdjeciu widać że wąska rabata łączy się z umbrową, z tej samej strony domu rosną też dwie czereśnie.


Drzewa zasłonią Ci tą bryłę. Niestety jabłonek ozdobnych (jeszcze haha) nie mam to nic nie doradzę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 14:59, 28 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Bardzo polubiłam ozdobne jabłonki, mam już 3 na stanie, ale jeszcze młodziutkie i akurat żadnej Oli. Ciekawe ile będziesz musiała czekać na efekt odseparowania od "widoków"? Podpytaj Asię GalgAsię ona ma Olę u siebie, albo Ewę Pszczółkę (nie wiem, czy ona ma Olę ale na pewno spore doświadczenie z jabłonkami).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wani 16:00, 28 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
antracyt napisał(a)
Bardzo polubiłam ozdobne jabłonki, mam już 3 na stanie, ale jeszcze młodziutkie i akurat żadnej Oli. Ciekawe ile będziesz musiała czekać na efekt odseparowania od "widoków"? Podpytaj Asię GalgAsię ona ma Olę u siebie, albo Ewę Pszczółkę (nie wiem, czy ona ma Olę ale na pewno spore doświadczenie z jabłonkami).


Ewa Pszczółka ma Olę, wstawiała kiedyś u kogoś zdjęcie
Pewnie trochę będę musiała czekać na odseparowanie, istnieje też opcja że nowy właściciel pozbędzie się sypiących się budynków, zwłaszcza że trzeba za nie płacić podatek a do odremontowania się chyba nie nadają. Cisowy żywopłot też kiedyś urośnie ale nie możemy go zbyt wysoko poprowadzić bo na cięcie z drabiny mąż się nie pisze
____________________
Ania Pod bosymi stopami
galgAsia 09:15, 29 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, ja swoją Olę sadziłam jesienią 2018. W tej chwili ma dobre 3 metry, tylko trzeba ją przycinać, żeby się ładnie zagęściła. Moja jest teraz obsypana czerwonymi jabłuszkami i wygląda rozkosznie Hania Gruszka ma też Olę, u niej to już pełnowymiarowe drzewko
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wani 19:49, 29 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Wygląda na to że zaproszę Olę do swojego ogrodu Dziękuję Asiu za wypowiedź
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 22:10, 29 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
A jak tam Twoje cisy?
____________________
Helen - Hortensjowo
pestka56 22:25, 29 lip 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja bym posadziła coś co cały sezon będzie ozdobne z liści. Ola kwitnie pięknie, ale przekwitnie i jest już tylko jednym z wielu zielonych drzewek. Ogród potrzebuje koloru.

Śliwa 'Pissardi', kwitnie jak Ola na różowo, a potem ma bordowe liście.

Są też jabłonki, które jesienią przebarwiają liście.
TAR ma chyba Malus COCCINELLA 'Courtarou'.
Gosiek33 ma dwa bardzo ciekawe drzewka: Klon ussuryjski (acer pseudosieboldianum) i wiśnię wczesną (Prunus incisa) 'Kojou-no-mai'– https://www.ogrodowisko.pl/watek/5594-ogrod-do-odnowy?page=694 .
Zapytaj
Tego klona Ussuryjskiego szukałam pół roku i w końcu kupiłam klon mandżurski (acer mandshuricum). U Szmita mnie namówili, bo ussuryjski był mały.

A może jarząb Autumn Spire 'Flanrock'.
____________________
Kasia
galgAsia 13:22, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A tu się nie zgodzę - Ola o tej porze jest obsypana jabłuszkami, aż się ugina. Kolorowo, że hej A liście przebarwiają się na żółto.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wani 22:52, 30 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Niestety ja mam problem z bordowymi drzewami, zdecydowanie wolę zielone liście.
Na klona ussyryjskiego plan był ale jednego i z drugiej strony Cocinella bardzo fajna, może jutro uda mi się zajechać do szkółki to zobaczę co mają z jabłonek

Galgasia idę do Ciebie szukać jakiegoś zdjęcia jabłonki


Helen cisy dwa razy pryskane, miseczki są ale nie widzę żeby rośliny chorowały. Mają w tym roku duże przyrosty i generalnie ładne są. Nawet te sadzone w zeszłym roku które wyglądały licho na początku sezonu teraz cieszą oko. Jestem dobrej myśli. A u Ciebie?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 06:15, 31 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Wani napisał(a)

Helen cisy dwa razy pryskane, miseczki są ale nie widzę żeby rośliny chorowały. Mają w tym roku duże przyrosty i generalnie ładne są. Nawet te sadzone w zeszłym roku które wyglądały licho na początku sezonu teraz cieszą oko. Jestem dobrej myśli. A u Ciebie?

U mnie 2 kiepskie, ale reszta rośnie całkiem fajnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies